Új pc építés. Megéri ezeket?

Hát, a legegyszerűbb visszaküldeni és venni egy B450 vagy X470 lapot. Ez már csak az XFR2 és PB2 miatt sem árt.

Ha ez valamilyen oknál fogva nem működik, akkor szerezni kell egy 1. generációs ryzent, betenni, azzal elindul, biost updatelni, és úgy betenni az újabbat.

De igazából nem értem az egész konfigot. A proci a legerősebb ami most lehet, az alaplap régebbi generációs, a videokártya viszont a procihoz képest elég gyenge, nem valami jó a balansz. Nem tudom hogy sikerült így összeválogatni.

És hogyha veszek egy ryzen 7 1700x -et és azt berakom emezt meg elrakom mert késöbb (még idén) nekem is lesz új gépem. Az már jó lesz úgy nem?

Egyébként azért lett ez a processzor mivel nővérem videóvágások meg film szerkesztéseket csinálni és ahhoz kell az erős proci.

Erre az alaplapra gondoltál? https://www.pcx.hu/gigabyte-ga-x470-aorus-ultra-gaming-alaplap-648730

1 hónap múlva kint lesz az új Ryzen procigeneráció, a mostaniaknak szépen esni fog az ára, az első generációnak meg még tovább. Bármit veszel most, rövid időn belül elég sokat buksz vele.

Ha neten rendelted, akkor simán küldd vissza az alaplapot, és vegyél egyet a build ajánlóból, pl MSI B450 Tomahawk.

Hello.

Valamit én ronthattam el? Mert már csütörtök óta össze van rakva a gép de tegnap este jött egy kékhalál ezzel a szöveggel:
driver_irql_not_less_or_equal (classpnp.sys)

Jelenleg még nem eredeti a windows 10 rajta de venni akarok egy ilyen oem kulcsot vagy minek hívják keresgéltem itt a fórumon de még nem tudom hogy honnan lenne érdemes venni.
Lehet ez attól van? Vagy ez teljesen független tőle?

Első körben rakj fel eredeti windowst, az ingyen van, csak az aktiváláshoz kell kulcs.

Van OEM kulcsos topic, ott nézelődj.

Hello. Lenne 1 kérdésem a 2700x hez járt a gyári hűtő amit használunk. Viszont olyat csinál hogy nem megy semmi a háttérben fix a hőmérséklete és a fordulat száma 1700 ról 2000 ig fel megy pár másodpercre majd vissza le. Ez normális? Vagy valamit én rontottam el?

Nézd meg a fordulatszám beállítást. Lehet pont eléri azt a hőfokot amire be van állítva a 2000-es fordulat, így nekikezd jobban pörögni, de pár pillamat múlva már alámegy, ezért vissza is veszi magát.

Hello.

Most legutóbb valamiért a videókártya ezt írja ki minden bekapcsolásnál:
67512342_369536080387441_8034044104524431360_n
Ha az üzenetre rá kattintunk bejön a programja .

Ez mitől van? Hogy tudom megoldani?
Valószínűleg pár napja volt 1-2 kék halál és nyilván a videókártyára.
Valaki tudrá megoldást?

Ennyiből szerintem senki. Tudni kellene a beállításokat, power settingset/targetet, beállított fordulatokat, windows és driver verziószámot.

Egyébként ilyet néha csinál sajnos az AMD driver, van hogy a következő verzió megoldja.

Hát igazándiból nem állítgattunk semmit most van először amd videókártyánk.
Ez nővérem gépénél van az enyimben nvidia gtx 970 -van azt én csak beraktam, driverek felrakva és működött.
Ugyan ezt csináltuk ott is belett rakva driverek felrakva és kész.
Semmit nem állítottunk ne hogy abból legyen a gond.

Előzőleg ebben a gépben nem volt más videokártya?

Nem volt. Ez úgy raktuk össze nem olyan régen.

Akkor ezeket a lépéseket nézd végig, hátha:

https://community.amd.com/thread/235037

Közben itt van a gép teljes listája:

SSD: Crucial 500GB M.2
RAM: Kingston 2x8GB DDR4 3200MHZ HyperX Predator
HDD: Seagate 2TB BarraCuda 256MB
Alaplap: Gigabyte GA-X470 AORUS Ultra Daming
TÁPEGYSÉG: Seasonic Focus+ 650W 80+ Platinum
CPU: AMD Ryzen 7 2700X
Videókártya: Gigabyte RX 580 8GB GDDR5 AORUS
GÉPHÁZ: Fractal Design Focus Blue

Egyébként eddig minden játékot visz ultra beállításokon 60fps-ben.

Ram XMP profil be van kapcsolva a biosban?

Igen ott át állítottam az első bekapcsolásnál kb hogy 3200MHz legyen.

Akkor marad a fent linkelt topicban a leírt javaslatok végigzongorázása, én a DDU-val kezdeném és újra leszedném a legfrissebb drivert.

Ha van fent a kártyához valami Gigabyte szoftver lehet az is az oka.

De megpróbálhatod kikapcsolni Windowsban a Fast Boot-ot, az szokott érdekeset produkálni néha…

Huu tényleg, lehet azzal akad össze.

Érdemes csak a nyers AMD drivert használni.