Új pc építés. Megéri ezeket?

Hát, a legegyszerűbb visszaküldeni és venni egy B450 vagy X470 lapot. Ez már csak az XFR2 és PB2 miatt sem árt.

Ha ez valamilyen oknál fogva nem működik, akkor szerezni kell egy 1. generációs ryzent, betenni, azzal elindul, biost updatelni, és úgy betenni az újabbat.

De igazából nem értem az egész konfigot. A proci a legerősebb ami most lehet, az alaplap régebbi generációs, a videokártya viszont a procihoz képest elég gyenge, nem valami jó a balansz. Nem tudom hogy sikerült így összeválogatni.

És hogyha veszek egy ryzen 7 1700x -et és azt berakom emezt meg elrakom mert késöbb (még idén) nekem is lesz új gépem. Az már jó lesz úgy nem?

Egyébként azért lett ez a processzor mivel nővérem videóvágások meg film szerkesztéseket csinálni és ahhoz kell az erős proci.

Erre az alaplapra gondoltál? https://www.pcx.hu/gigabyte-ga-x470-aorus-ultra-gaming-alaplap-648730

1 hónap múlva kint lesz az új Ryzen procigeneráció, a mostaniaknak szépen esni fog az ára, az első generációnak meg még tovább. Bármit veszel most, rövid időn belül elég sokat buksz vele.

Ha neten rendelted, akkor simán küldd vissza az alaplapot, és vegyél egyet a build ajánlóból, pl MSI B450 Tomahawk.

Hello.

Valamit én ronthattam el? Mert már csütörtök óta össze van rakva a gép de tegnap este jött egy kékhalál ezzel a szöveggel:
driver_irql_not_less_or_equal (classpnp.sys)

Jelenleg még nem eredeti a windows 10 rajta de venni akarok egy ilyen oem kulcsot vagy minek hívják keresgéltem itt a fórumon de még nem tudom hogy honnan lenne érdemes venni.
Lehet ez attól van? Vagy ez teljesen független tőle?

Első körben rakj fel eredeti windowst, az ingyen van, csak az aktiváláshoz kell kulcs.

Van OEM kulcsos topic, ott nézelődj.