Új PC építés.. régen volt... segitség!

Sziasztok!

Mostanában tervezek új konfigot beszerezni és szeretném a véleményeteket kikérni. A házzal kapcsolatban nincs ötletem, illetve a PSU-t illetően is vannak kételyeim. Nagyjából 500.000 lenne a keret az egészre.

BOARD: MSI MAG Z490 TOMAHAWK
CPU: I5-10600K
RAM: HYPERX 16GB FURY DDR4 3200MHZ CL16 ( 2X8 KIT )
VGA: Gainward GeForce RTX 2070 SUPER Phoenix 8GB GDDR6
CPU COOLER: ARCTIC Freezer 34 eSports DUO
HÁZ: ??
PSU: COOLERMASTER MASTERWATT 750W
SSD: ADATA 512GB XPG SX8100 M.2 PCIE

Most nagyon nem éri meg gépet venni kb decemberig. (jön az új ryzen, jöttek az nvidia vga-k, ez még a használt piac miatt is érdekes lehet.)

Itt a build ajánló, ezt Sutyomatic kollega hetente frissíti a lehető legjobb ár-érték alapján, nézhetsz innen házat is.

3 Likes

És Intelt végképp nem éri meg. Egy-két hónapot most tényleg érdemes kibírni.

4 Likes

Értem viszont meg tudod mondani miért jobb abszolút az AMD oldal most?

ár/érték arányban sokkal jobb. ugyan azért a pénzért nagyobb teljesítményt kapsz.

4 Likes

Azért kérdeztem mivel néztem tetszteket és sokszor az intel jobb számokat produkált játékok terén, nagyjából ugyan abban az árkategóriában lévő procik között. PL 10400 vs 2/3600

na
naaaaa
azért a 2600 és a 3600 között van különbség.
hidd el. Intel MOST nem jóúúú

4 Likes

Néző pont kérdése. Upgrade path viszonylag kaki, mert még azt se tudjuk hogy a Rocket Lake mikorra várható. Ha viszont most kell valami 1080p sokfps gaming-re akkor 10600K-n kívül talán sok mást nem lehet ajánlani. Bár az is inkább csak akkor jön ki ha valami csúcs kategória közeli GPU-t pakolsz mellé.

Na meg hát 1440p és fölötte meg igazából a mindegy kategória CPU fronton 10400 / 3600 fölött, legalábbis amíg valami nagyon processzor igényes cím nem jön. Bár erre sok esélyt nagyon nem látok jelenleg.

Viszont ha csak nem munkára kell a gép SOS, akkor tényleg nem éri meg építeni jelenleg kvázi semmit. Nem hogy Intel alapút a kérdőjeles frissítési lehetőségekkel, de igazából AMD-t se nagyon mert oda meg lehet egy hónapon belül jön vérfrissítés.

5 Likes