Új PC építése help

Sziasztok, új PC-t szeretnék építeni, de kellene a segítségetek :blush:

Játékra és egy kis modellezésre szeretném használni, teljesen új gép lenne mindennel együtt.

A keretem 250-300 ezer, de jó lenne ha 250-be is beleférne amit szeretnék :grin:

Amiket kinéztem magamnak, illetve szeretnék:

• Gépház: Cooler Master - Master Box (vagy az 5 vagy a Lite 3.1)

• Videókártya: ASUS GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 192bit PCIe (ROG STRIX-GTX1060-O6G-GAMING) / ASUS GeForce GTX 1060 6GB GDDR5 192bit PCIe (ROG STRIX-GTX1060-6G-GAMING) - Igazából fogalmam sincs mit jelent hogy 6G vagy O6G, de ezt a vidikarit szeretném, de ajánlhattok másikat is, ha úgy gondoljátok.

• Alaplap: Asus alaplapot szeretnék, mert meg vagyok elégedve a márkával, de fogalmam sincs melyik lenne jó.

• Processzor: Intel Core nem tudom az i5 elég-e vagy jobb kell, de majd segítetek :tada: :slight_smile:

• HDD: 1TB-os legyen

• Egyéb: Jó lenne, ha az 5.1-es rendszeremet rá tudnám kötni, szóval kompatibilis lenne vele. Nem tudom kell-e külön processzorhűtő, szerintem nem.

Ezek nagyjából amik eszembe jutottak, SSD és ami még kellhet azt mondjátok, mert nem értek hozzá :grin:

Szia! nézz be ebbe a topicba: Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek?

Most intelt nem éri meg venni, mert épp generációváltás van, az újhoz viszont csak jövőre jönnek az olcsóbb alaplapok. Én prociban inkább 1600-at venném az 1500x helyett. Ezzel munkánál sem lesz gondod a sok mag miatt, és később még bőven bővíthető. Ez kb 300ból ki is jön.

2 Likes

Köszi a válaszod, még annyi, hogy összeállítottam valamicskét, jók a házba a dolgok (beleférnek stb…) és minden kompatibilis mindennel? Illetve kihagytam bármit? :grimacing:

Ház: Cooler Master MasterBox 5
Táp: Corsair 550W CX550
CPU: AMD Ryzen 5 1600
Alaplap: Asus Prime B350-PLUS
Memória: Corsair 2*8GB DDR4 3000MHz LPX
Videókártya: Asus GTX1060 6GB GDDR5 STRIX
SSD: Adata 128GB Ultimate SU800 SSD
HDD: 1TB WD Blue 7200rpm EZEX

Ez teljesen jó szerintem

1 Like

Szia!

Mint Pisti megmutatta, ha nem is való bele, de bele fog férni :slight_smile:
Intel most kivárós az új generáció miatt.

ATX a lap és a ház elvileg (ezen a linken néztem meg) tud fogadni ATX lapot, szóval stimmelnie kell leírás alapján a méretnek.

A videókártya is be kell férjen mérete alapján ( a házba 16,4-es építhető be az Asus ROG honlap szerint ez a kártya 11.73 " x 5.28 " x 1.57 " Inch szóval el kell férjen),

1 Like

Köszi a segítséget! :heart:

Igen, ez így egy teljesen jó kis gép lesz :slight_smile:

1 Like

Sziasztok már összeraktam a Ti segítségetekkel a gépemet, de még a procihűtő hibádzik, mert tudtommal nem jár gyári hűtő a Ryzenemhez.

Nem tudom mitől függ, úgyhogy az egész buildet leírom:

Cooler Master MasterBox 5
Táp: Corsair 550W CX550
CPU: AMD Ryzen 5 1600
Alaplap: Asus Prime B350-PLUS
Memória: Corsair 2*8GB DDR4 3000MHz LPX
SSD: Adata 128GB Ultimate SU800 SSD

Előre is köszi :blush:

Az 1600hoz jár gyári, ami teljesen jó, még enyhébb overclockkal is elboldogul

2 Likes

Köszönöm! :slight_smile:

Sziasztok, még egy kérdésem lenne, a srácok is használtak hűtőpasztát a gépépítéseknél, én eddig soha nem használtam, mikor kell / mikor érdemes használni hűtőpasztát? :slight_smile:

Üdv!
Hűtőpasztát mindig kell használni de az alaphűtőn van. :slight_smile:

Sziasztok! :slight_smile:

Az utóbbi időben sajnos meg lettem lőve itt a videókártyákkal :no_mouth: és kéne valami a 1060 helyett (nem tudom http://www.goldenit.hu/asus-strix-gtx1060-6g-gaming ez mennyire megbízható bolt, itt találtam olcsóbban), de ha ez a bolt nem jó akkor nem tudom milyen videókártyát ajánlotok a buildbe úgy hogy kijöjjön a kártya max 125k-ból, amit játszanék az igazából R6S, Far Cry 5, SW Battlefront 2, GR Wildlands, ilyenek, remélem tudtok valamit segíteni, nézegettem a 1050-et is, de nem értek hozzá hogy mi éri meg és mi nem.

A buildet azért leírom megint:

–Cooler Master MasterBox 5
–Táp: Corsair 550W CX550
–CPU: AMD Ryzen 5 1600
–Alaplap: Asus Prime B350-PLUS
–Memória: Corsair 2*8GB DDR4 3000MHz LPX
–SSD: Adata 256GB Ultimate SU800 SSD

Előre is köszi a segítséget! :slight_smile: