Új PC grafikai munkára/gamer PC

Sziasztok!

Asztali gépet szeretnék építeni, mert a mostani notebookom már nem elég sem munkára, sem játékra. Néhány alkatrészt már beszereztem, ezeket is leírom lejjebb.
Ezek hiányoznak csak:

• processzor,
  • RAM,
  • VGA.
  • alaplap,
  • táp.

Összesen kb. 180k-t tudnék rááldozni.

Infó a többi alkatrészről:

• Monitor van már, a felbontása: 2560x1080, csak HDMI-vel csatlakoztatható, így a VGA-nak rendelkeznie kell HDMI csatlakozóval.
  • Házam is van már, konkrétan ez a típus:
    https://www.pcx.hu/zalman-z9-neo-feher-szamitogep-haz-789252
  • Merevlemezem is van, SATA3-as, később jön majd SSD is, de nem ez a kérdés most. :slight_smile:

Munkára Adobe Photoshopt, Illustratort, InDesignt, néha egy kis CorelDrawt használok, előfordul, hogy egyszerre több is fut közülük, és váltogatnom kell közöttük. Szabadúszó munkára fogom használni, tehát a konfigurációnak megbízhatónak, stabilnak kell lennie.
Szabadidőmben szoktam játszani is, általában Assassin’s Creed sorozat, Far Cry: Primal, Dishonored sorozat, Styx sorozat, Borderlands sorozat stb. típusú játékokat, így jó lenne, ha ezeket is elvinné, a lehető legjobb beállítások mellett, a fenti felbontáson.

Remélem lehetséges ebből a keretből valami normális konfigurációt összerakni. :smiley:

Köszönöm a segítséget Mindenkinek! :slight_smile:

Lenti címen nézz körül kezdésnek. Én így egy Ryzen 5 1600-1600X környékét javasolnám, 6 maggal, melóra szuper. VGA-ból egy 1050 Ti , ami így árban kb beférne, ahogy fejben számolok, azzal el lehet már játszadozni. Meló miatt RAM-ból legalább 16 gigát vegyél, de az ideális lehet, hogy a 32 lenne, nekem is annyi van, grafikánál jól jön.

Köszönöm! Hasonló irányban gondolkodom én is, de jó ötletnek gondoltam megkérdezni, hátha valakinek van olyan ötlete, amire még nem gondoltam.
Processzor esetén i5 esetleg? i5-7500-7600 vs. Ryzen 5 1600-1600x?

1 Like

Szerintem Ryzen. 6 mag munka közben jobban fog segíteni ráadásul Intel fronton már kint az utód, amit nem tudsz majd bele rakni a mostani alaplapokba, vagyis max egy i7 7700k amit be tudsz építeni, az pedig nem sokkal hoz többet mint egy csúcs i5. AMD vonalon viszont a 8 magos 1800X -ig bovithetsz, illetve elvileg a jövőre érkező facelift zen+ is bele fog menni.

1 Like

Szuper! Köszönöm szépen a segítségedet. Azt hiszem megvan, mi legyen benne ezen a fronton. :wink:

1 Like

Én is Ryzent mondanám, főleg a multitasking miatt, munkára jobb.

A következőket venném:

ASUS ROG STRIX B350-F GAMING alaplap kb 38e
Ryzen 5 1600 3.20GHz AM4 BOX kb 65e
CORSAIR CX Series CX550 550W kb 20e
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT kb 50e

Ez kb 173 ezer és még nincs videokártya. Van viszont néhány előnye: stabil, jó minőségű alaplap (mellesleg világít így jól néz ki a házadban :smiley: ), jó táp (tápon nem érdemes spórolni), később van hely még 16 giga ramnak, és a ryzen szereti a gyors memóriát, sokat dob a teljesítményén (csak ne felejtsd el biosban engedélyezni hogy tényleg 3Ghz-n menjen).

Videokártyának azt vedd ami belefér még valahogy a kertedbe, szerintem a 1050 kevés a 1080p max (vagy közel max) játékhoz, de persze később tudsz cserélni. Ha ebbe a szettbe egy 1060 6GB-t tudnál tenni, azzal szerintem pár évig jó lennél mindenre 1080pben.

2 Likes

Jól néz ki, sajnos a VGA nem kicsit hiányozna. A Photoshopnak is van olyan funkciója, ami nem megy dedikált VGA nélkül (nincs engedélyezve), szóval valamit mindenképpen adnom kell neki.
Valószínűleg valami köztes megoldást kell keresnem. Köszi a segítséget! :wink:

Ráadásul a Ryzenben nincs grafikai egység, viszont többet nem tudok rá költeni. :confused:

Kicsit csiszolok neked a configon, hogy jobban nézzen ki a végösszeg:

ASROCK AB350M Pro4 - 24e
AMD Ryzen 5 1600 - 65e
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT - 50e
BE QUIET! System Power 8 500W - 18e
ASUS PH-GTX1050TI-4G GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 PCIE - 51e

Ez így 208 ezerre jön ki kb.

1 Like

Nincs kéznél esetleg egy bármilyen kártya amit tudnál használni amíg össze nem jön rá még némi pénz? Vagy akár lehet használtan is nézni valamit. Pár ezret le lehet faragni ebből-abból, de 180-ba szerintem nem fogsz beleférni még olcsóbb rammal sem.

@meteoric87 @mice0007
Remekül néz ki, ha tehetném, valami ilyesmit választanék magam is.
Sajnos nincs, a régi asztalim VGA-ja megpurcant, mielőtt beneveztem a notebookomra. Ráadásul a bejövő munkák miatt aránylag hamar kell a gép. Úgy tűnik kicsit későn kezdtem el gondolkodni ezen. :frowning:

Akkor viszont szerintem Mice konfigját vedd, annyi módosítással hogy a proci egy ryzen 5 1400 box legyen. Az kb 20e-vel olcsóbb mint a 1600 így ott is vagy 180-190 körül, és később még mindig upgradelhetsz

Járható útnak tűnik, köszi! Ha jól látom, a ryzen 5 1400 még így is elég korrekt. Nagy segítség lesz a mostani i5-2430M után.

igen, a 1400 is korrekt az áráért, és a fő előnye ennek a konfignak hogy még rengeteg lehetőséget biztosít az upgradere. Ha minden igaz a jövőre érkező AMD procik is kompatibilisek lesznek az alaplappal, de ha csak az ideiket nézzük akkor is el lehet menni a 1800 8 magos ryzenig, és videokártya is jöhet jobb, a táp elég lesz, főleg ha nem tuningolsz.

Hosszú távon jó választás tehát, és úgy tűnik számomra a benchmarkok és a Ti szavaitok alapján, hogy rövid távon sem fogom megbánni.
Nagyon jó, megmentettek a notebookom okozta szenvedéstől. :smiley: Köszönöm!

1 Like

Azért ha megvan írj mondjuk 1 hét múlva pár sort a tapasztalatodról :slight_smile:

1 Like

Mindenképpen, hiszen nagy segítség lehet bárkinek, aki hasonló helyzetre keres valami konfigurációt. :slight_smile:

2 Likes

Na srácok, egy kis status update.

Megrendeltem a végleges konfigot. Leírom, pontosan miről váltottam (hátha valakit érdekel), és mire váltok. Szerda-csütörtök táján fog megérkezni az új, pénteken fogom valószínűleg üzembe helyezni, néhány nappal később leírom az első tapasztalataimat.

Erről váltok (Asus N55SF notebook)

• Intel Core i5-2430M
  • Nvidia GeForce GT 555M
  • 2x4 GB RAM 1333 MHz (két különböző gyártóé, de papíron egyező paraméterekkel: Samsung és Kingston, 4 GB-al vettem 5-6 éve a gépet, későbbi bővítéskor már nem lehetett kapni az eredeti Samsung típust)
  • 500 GB HDD (a típusa említésre sem méltó, ez a legnagyobb bottleneck a gépben - kellett volna egy SSD, de hosszú távon az sem segített volna véleményem szerint)

Ez lesz végül (a már meglévő dolgokkal együtt)

• LG 29UM58-P 21:9 IPS LED monitor
  • Zalman Z9 NEO fehér számítógép ház
  • Be quiet! Pure Power 10 500W tápegység
  • AMD Ryzen 5 1500X processzor
  • Asrock AB350M PRO4 alaplap
  • Corsair 8GB DDR4 2400MHz Vengeance LPX BLACK
  • Gigabyte GTX1050 Ti 4GB GDDR5 videokártya
  • Seagate 1TB SATA3 64MB merevlemez

Első körben (terveim szerint jövő hónap) fog még érkezni mellé még egy ugyanilyen RAM, mivel az Adobe programok eszik azt, addig is igyekszem beosztani, ahogy eddig. Sajnos a RAM-nál visszább vettem picit az igényekből a processzor javára, de úgy gondolom, így sem lövök nagyon mellé.

2 Likes

Jó lesz ez, szuper, kíváncsian várjuk a tapasztalatokat :slight_smile:

1 Like

Szerdán meg is érkeztek a hardverek, de csak csütörtökön volt időm összerakni, és életet lehelni belé.
Péntek óta tesztelem többféleképpen is. Pénteken dolgoztam is rajta. Igaz, csak Adobe Illustratorben, mert egy logó projektem van most épp. Szombaton pedig nekiestem néhány újabb játékkal - sajnos mindent még nem tudtam kipróbálni rajta.

Munka
Munka közben hatalmas segítség az ultrawide monitor, könnyen tudsz dolgozni több appal egymás mellett.
Az erős hardver miatt meglepően gyorsan megnyílnak az appok, bár én valószínűleg hozzászoktam a várakozáshoz a notebookomnál. :smiley:
Nyilván egy SSD dobna rajta, de úgy gondolom, hogy ez sem rossz, kényelmesen lehet vele dolgozni, közben zenét hallgatni, és egy rakás dolgot futtatni a háttérben, míg a RAM-ból ki nem fogysz.
Nekem munka közben egy csomó ablakom nyitva van, de meg se döccen tőle a rendszer. Egyedül akkor volt egy kis belassulás, amikor munka közben telepítettem 2-3 játékot egyszerre, közben böngésztem, zenét hallgattam, illetve futott egy csomó letöltés. Valószínűleg ez a HDD számlájára írható, mert végig 100%-on ment, a többi hardverelem viszont közel sem.

Játék
A monitor felbontása 2560x1080, amiket eddig próbáltam a gépen:

• AC Unity - az élsimításon kívül minden maxon, 35-50 fps
  • Dishonored 2 - hasonlóképpen, mint az előző
  • Dying Light - szintén
  • Far Cry Primal - szintén :smiley:
  • GTA 5 - gyakorlatilag ugyanazokkal a beállításokkal, de itt megvan a 60 fps
  • No Man’s Sky - 30 fps, hasonló beállításokkal

Eddig ennyit tudtam kipróbálni játékban is és munkában is. Nekem ez a hardver bőven elégnek tűnik kb. mindenre. Később nyilván a RAM mérete munkára és a VGA ereje játékra kevés lesz ennél a felbontásnál, de egyelőre jó kompromisszumnak érzem.

Játékoknál még egy összehasonlító infó azoknak, akiknek esetleg notebookjuk van, vagy abban gondolkodnak: egyik ismerősömmel teszteltük ezeket a játékokat az ő laptopján is (a hardver röviden: Intel Core i5 4. generációs processzor, Geforce 950M GDDR5 VGA 2 GB VRAM - ez a VGA alapvetően DDR3-as, a GDDR5-öst viszont ROG gépekbe is rakják az ASUS-nál, emellett 8 GB RAM szolgál). Ő ugyanezeket az FPS számokat hasonló beállításokkal érte el, de csak a laptop beépített, 1366x768 pixel felbontású monitorán játszott.

Ha bármi kérdés van, szeretnétek, ha tesztelnék vagy megnéznék valamit, azt nagyon szívesen megteszem. :slight_smile:

1 Like