Új PC-hez

Sziasztok a régi gépemet szinte majdnem teljesen le szeretném cserélni és a következőket szeretném bele venni:
Tápegység: CHIEFTEC Chieftronic PowerPlay 650W Gold
Alaplap: MSI B360 GAMING PLUS
Videókártya: GIGABYTE GeForce GTX 1660 Gaming OC Edition 6GB
Processzor: Intel Core i5-9400F
A többi alkatrész jönne át a régiből.
A kérdésem az lenne, hogy jól válogattam-e össze őket, vagy tudnátok-e mást ajánlani?

+kiegészítés a RAM lemeradt.
RAM: Kingston HyperX FURY 8GB DDR4 3200MHz vagy Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 3200MHz
16GB-ig, inkább 2db 8GB vagy 2db 2X4GB

Ha nem akarod átverni saját magad és ráfizetni akkor menj rà az AMD-re jelenleg. Egyszerűen NINCS miről beszélni Intel vonalon.

A Build ajánló pedig ottvan minden infóval amit csak akarhatsz :wink:

5 Likes

Egyik sem. Vegyél egy 2x8GB-os kitet és legyél boldog vele.

3 Likes

Az a táp, ahogy megjön, dobd a kukába és talán akkor jártál a legkevésbé rosszul. Lapnak inkább MSI B450 Tomahawk MAX, CPU inkább Ryzen 3, kártya inkább 1660 Super. RAM pedig 2x8 GB-os kit mindenképp. De legjobban akkor jársz, ha a build ajánlóból kiválasztasz egy, a pénztárcádnak megfelelő konfigot.

Annyira azért nem rossz az a táp, gold, szóval valamit csak tud. Kamu táp minősítés szerencsére nem nagyon van. :smiley:

Akár gold, akár nem, sokkal jobb márkák, sokkal jobb tápjait lehet ennyiért beszerezni, amik kockázat nélkül kijelenthetően a jobbak között van

2 Likes

Mármint Ryzen 5 nem? :smiley:

1 Like

Tápból egy két jobb márkát tudnál mondani?

Nézd meg az enermaxot,nem tudom miért szeretitek a chieftecet,van egy két ötletem,de ti tudjátok,nálam már az enermax bizonyított.

De -.-’

A ryzen 5-höz nem b450-es lapok kellenek?

Azok is jók hozzá. De alapvetően lehet akár A320-X570-ig bármi. B450 javasolt általában, ha később van fejlesztés tervben, akkor X570.