Új pc játékra

Sziasztok szeretném kikérni a véleményeteket erről az össze állításról :
Intel Core i7-7700 BX80677I77700 processzor
Kingston 8GB DDR4 3000MHz HyperX Predator XMP (ez majd később bővítve még +8al)
Asus STRIX B250G GAMING alaplap
FSP 600W Hyper M tápegység
Cooler Master Silencio 352 SIL-352M-KKN1 számítógép ház
Asus GTX1060 6GB GDDR5 STRIX-GTX1060-6G-GAMING
Samsung 250GB 850 EVO MZ-75E250B/EU SSD meghajtó
Western Digital 500GB 32MB WD5000AZLX merevlemez
A processzor hűtővel kicsit gondba vagyok nem tudom hogy vízhűtésest vagy léghűtésest vagy ti mit ajánlotok ?

Első körben a fórumon lévő keresőt. Teljesen hasonló buildes topicból van vagy 30, mindenhol le van írva miért nem érdemes 7. generációs intelt venni.

Vízhűtéssel detto ez a helyzet.

Ne vedd sértésnek, csak akik ezzel kapcsolatban szoktunk írni, legalább 100-szor leírtuk már ugyanezt, mindenkinek kezd elég unalmassá válni, és tényleg mindent meg lehet találni a keresővel.

4 Likes

“kezd elég unalmassá válni” de azért beszólni még nem kezd értem azért köszi a segítséget

Nézz szét a build ajánlóban
A merevlemezből mehetne 1 terrás. A táp helyett is mehetne más, ramból mehetne 16gb.
Szerintem léghűtés. Mennyi rá a keret?

Nem kell támadásnak venni, de tényleg nem vagyunk papagájok. Minden fórum úgy működik, hogy először körbenézel a már létező topicokban, hátha választ kapsz, ha nincs vagy csak részben akkor nyitsz egy új témát.
De akkor összegezve: 7th gen intel no, két okból: nem tudod fejleszteni tovább és ugyanazért a pénzért erősebb, új generációs procit kapsz. Nincs semmi baj a 7700-al, de ár-érték arányban egy 8. generációs jobb, többet kapsz a pénzedért. Egy hónap múlva jönnek az olcsóbb lapok, ha nem akarod húzni a procit vegyél olyat, még jobban jársz.
A 6gb-os 1060 nem igazán éri meg, főleg Asus legdrágább, vagy 3gb-os verzió vagy 1070.
AIO vízhűtést nem ajánlom, egy combos léghűtéssel jobban jársz.

2 Likes