Új PC kérdések

Sziasztok!

Életem első olyan PC-jét készülöm megépíteni, amiben nem igazán szeretnék kompromisszumot kötni (az ésszerűség határai között). Így képzelem:

1. Vga: ASUS RTX 2080 8GB GDDR6 OC (DUAL-RTX2080-8G

2. CPU: Intel Core i7-8700 Hexa-Core 3.2GHz LGA1151

3. Alaplap: ASUS PRIME H370-A

4. Memória: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 2666MHz CMK16GX4M2A2666C16

5. Először is: Asus. Eddig mindig Gigabyte kártyáim voltak, de a 1060-asomnál megőrjít, hogy minden alkalommal, amikor beindulnak a ventillátorok, ad egy sercegő hangot. Utána olvastam: Gigabyte sajátosság. Azt gondolom, hogy a 2080 most a felső kategóriában a legésszerűbb vétel. A 2080Ti szvsz megfizethetetlen, arról nem is beszélve, hogy ami pluszt kapnék (akadásmentes ray tracing), azt kevés játékban fogom tudni kihasználni (egyelőre). 1080Ti már drágább, mint a 2080, teljesítményben amúgy kb. hasonló, én az újabb architektúrára szavazok. Viszont a 2080-on belül is baromi nagy árkülönbségek vannak úgy, hogy nem igazán látom ennek az alapját. RGB? Plusz egy kis órajel húzás? Színesebb műanyagok? Én nem igazán látom, hogy ezek érnének 50.000 forintokat pluszban. Ti mit gondoltok? Mi a nagy árkülönbségek (ugyanannál a gyártónál) oka?

6. Nem szeretnék húzható procit, nem akarok a hűtéssel bajlódni és nem látok akkora értéket a húzásban, nem a CPU lesz a szűk keresztmetszet a teljesítményben úgysem, hanem majd egy idő után (remélem sok) a VGA. Vagy rosszul gondolom?

7. Itt is tanácstalan vagyok a tekintetben, hogy mi a különbség egy 30-40 és egy 70-80 ezres alaplap között? Vannak olyanok, amikbe több memóriát lehet tenni (ebbe 64 gigát, legyen már elég), támogatja a tuningot (nem fogok tuningolni) vagy csak egyszerűen színes (=gamer), ami ugye egyből másfeles szorzó az árban. Vagy valamit nem jól látok? Érdemes itt még valamire odafigyelni?

8. Semmi extra, a corsair value ramja egy-két ezerrel olcsóbb, szóval igazából mindegy, hogy vengance vagy az.

A többi alkatrész már megvan (ház, háttértárak stb.).

Érdekelne mi a véleményetek a leírtakról és arról, hogy reményeim szerint ezzel a builddel hosszabb ideig nem kell majd kompromisszumokat kötnöm (1440p-nél a jövőben sem fogok szerintem nagyobb felbontásban játszani, legalábbis belátható időn belül). Előre is köszönöm szépen a segítséget.

Üdv,
alPi

Itt is nézelődj egy kicsit.

• 2080-ból 2 ventis verziót semmiképpen sem vennék, ráadásul 1440p-re elég egy 2060, vagy max 2070 (bár utóbbi nem éri meg az 50%-os árkülönbséget ~16% teljesiményért);
  • Szerintem jelen árak mellett egy Ryzen 5 2600X vagy Ryzen 7 2700X sokkal jobb választás;
  • Ezek mellé mehet egy B450 vagy X470 alaplap, ha pedig mindenképpen 8700-at akarsz, B360;
  • Ryzen mellé memóriából mehet 3000MHz-es is, Intel mellé jó ez;
  • Az ASUS kártyák általában túlárazottak, igy inkább MSI vagy Gigabyte kártyát vennék (coil whine mindenhol előfordulhat, ezzel együtt kell tudni élni);
  • A gyári hűtő ami a 8700-hoz jön baromi hangos lesz, úgyhogy Intel proci mellé mindenképpen ajánlott külön hűtő;
  • Általában a VRM szokott különbözni, de nézd meg a build ajánlót, ott vannak jó alaplapok.

Milyen tápegységen fog menni a gép?

1. inkább egy 9700-at vagy 9700k-t vegyél az már 8 mag.

2. azért ezeket a procikat illik egy Z390-es lapba rakni pl gigabyte vagy msi vagy ha sookallod akkor legalább egy B-s lap. A H-s kukába való meg irodai gépekbe.

3. Ha gigabyte akkor Aorus Xtreme széria legjobb hűtés és halk. Ez a 1080Ti drágább mint a 2080 relatív. Ha te akarsz lenni az első aki kibontja a dobozból akkor igen, de pl használt 1080Ti-t már ki lehet fogni 160-170 körül 2 év garival.

A H370-nel nincsen semmi baj, csupán nem ad semmi pluszt, de többe kerül mint egy B360-as lap, nem kukába való

Köszönöm a válaszokat.

marcimine:

1. A 2 ventis verzió nem hűt eléggé? Ez hasznos infó, köszi szépen.
  2. A 2060-as kijelentéseddel annyiban nem feltétlenül értek egyet, hogy a mostani 1060-asomra is azt hittem, hogy bőven elég lesz a fullhd-ra és egyre inkább azt látom, hogy ez nem feltétlenül van így. Tudom, hogy nem a legjobb példa a szar kód miatt, de PUBG-ban 50-70 fps minimum grafikán, hitman 2 30 fps ha elég sokmindent kell renderelni stb. A 2070 talán még ok is lenne, de most úgy vagyok vele, hogy van lehetőségem egy kompromisszummentes gépet összerakni és (bár ez talán inkább érzelmi dolog) ezt is fogom tenni. :slight_smile:
  3. Az alaplapot a prohardver fórum ajánlójából vettem és pont azért nem rettentem el a H-s széria miatt (ami alapvetően nem gamerként van hirdetve), mert még sehol nem találtam rá értelmes magyarázatot, hogy mi a franc az a gamer alaplap. A már leírtakon (húzhatóság, RGB) kívül, ami már bocs, de nálam nem túl erős érvek.
  4. Ryzen konfigoktól tartok annak ellenére, hogy tudom, ár/teljesítményben jobbak, mint az intel. Tudom, hogy ez így baromira leegyszerűsíti a kérdést, de alapvetően úgy vagyok vele, hogy a játékok legnagyobb részét (sajnos) intel-nvidia kombóra fejlesztik (persze, működik amd-n is, csak nem ugyanúgy), így én is ennél fogok maradni.
  5. Táp: Evga 650 B3 650W
  6. Úgy tudom, hogy a 360-as lapok nem kezelik alapból a 8. generációs procikat, csak bios frissítés után.

soolerirl:

1. Tudtommal 9700-as prociból csak K-s létezik, ezt a fent leírtak miatt nem szeretném.
  2. Mit jelent, hogy illik? Miért? Erre próbáltam rávilágítani, hogy vannak ilyen mondások (nem csak az alaplapokkal kapcsolatban), de megmagyarázni még nem tudták nekem. Mi baj a H-s alaplapokkal?
  3. Nem szeretnék használt kártyát venni.

üdv,
alpi

Még egy kérdés ugrott be. Észrevettem, hogy a három ventis kiadásoknak az alap órajale jellemzően magasabb (1500 mhz vs 1800 mhz), viszont úgy tudom, hogy a két ventisek is felboostolják magukat 1800 környékére terhelés alatt. Ez azért van, hogy kevésbé kelljen hűteni a két ventinek, amikor nincs akkora terhelés (zaj, fogyasztás stb.)? Ennek lehet teljesítménybeli következménye terhelés alatt (játék)?

1. Hűt, de egy ilyen kártyához már a 3 venti kell.
  2. Jó a 2080,csak ne Asust
  3. Mindenben jobb, ami csak lehetséges. Nem fogom felsorolni. Z370/z390 msi, gigabyte
  4. Ryzen 7-10 fpssel kevesebb, de van ahol jobban teljesít. Nézz FRISS videókat.
  5. Jó lesz
  6. Ennek is picit jobban nézz utána

Igazad van elnéztem.

A legegyszerübb hasonlattal ami így hirtelen eszembe jut: Trabant kasztniba se teszünk ferrari motort. :smiley:

Jobb VRM, jobban kezeli procit. Egy H-s lap nem tudja annyira kihajtani a procit mint egy Z-s, és Z-s lapból is van olyan ami nem rgb-s.

Annyit tennék hozzá, hogy attól hogy egy proci K-s, nem KELL tuningolni. Csak ott nyitva van az opció.

A jobb alaplapok általában:

• Jobb VRM-mel vannak ellátva, így nem fog pl power throttling előfordulni amikor mondjuk azért nem pörög fel a proci a turbó órajelére, mert nem tud elég áramot felvenni a lapról
  • Jobb hangvezérlővel jönnek
  • Jobb hálózati chippel jönnek
  • Több M.2 csatlakozó van rajtuk így később bővíthetőbbek

Egyébként továbbra is a Ryzen éri meg jobban, főleg hogy nyáron érkezik az új, előre láthatólag elég brutál erős generáció ami simán megy majd a mostani alaplapokkal egy bios frissítés után.

Ok, de a K-s proci azért jóval drágább (+30k) és nem jár hozzá gyári hűtő (úgy tudom). Az alaplap magyarázatot köszönöm szépen, végre valaki konkrét dolgokat is tudott mondani, így már megfontolom a Z-s lapot. :slight_smile:

Procihűtőt így is úgy is érdemes venni, mert a gyári elég pocsék.