Új Ryzen pc fagyás

Amit megpróbálhatsz még, olvastam van akinél ez okoz gondot, az energiagazdálkodásnál a vezérlőpultba nézegesd meg a beállításokat ott is a speciális beállításoknál, a processzort meg pci-t állitsd be teljesítmény centrikusra.

Ezen belül megnézném a merevlemezeket is mert ha jól emlékszem van olyan is, hogy azt elküldi alvóba és akkor is fagy a gép.

Így állítja a feszültséget.

Annak elégnek kell lennie. Azt esetleg megtenned, hogy egy MEMTEST-et lefutattatsz te is otthon?

Lefuttattam ahogy kérted :slight_smile:

Megprobáltam az energiagazdálkodásos megoldást de sajnos továbbra is lefagy :frowning:

Régebbi windows verzióra megpróbáltad átállítani? Mert nekem felrakta az új frissítést visszajött a hiba majd mikor átraktam az előzőre akkor meg ment ahogy kellett.

Az elmúlt 2 napban kipróbáltam másik videokártyával. Beraktam egy GeForce 960at egy másik gépből és ezzel nem fordult elő fagyás. Viszont a másik gépben nem halt meg az 580 sem. Most visszatettem és fél óra után megint fagyott. Van valakinek ötlete h milyen beállítás kellene hogy jó legyen?

Érdekes.

1809-as W10-en van a géped?

Igen az van fenn.

Ez a hiba az eseménynapló szerint.

Kernel Power 41 annyit tesz hogy rendes leállítás nélkül lett megszakítva az OS kernel.

BlueScreenView-val tudod megnézni a részleteket kényelmesen.

Mivel másik videókártyával jó a gép, azt több mint érdekes. Elméletben az RX 580 jó, elméletben a memória is jó a szervíz szerint. Kétszer meg kétlem hogy PCIe problémás alaplapot kaptál volna kétszer is, két külön gyártótól.

Mikor kértem hogy szűrjük ki az 230-as hálózati problémákat, a számítógépet átdugtad másik konnektorba külön vagy az elosztót amiről megy az egész géped?

Csökkentett módban, DDU-val driver törlés volt már korábban majd legutolsó WHQL csomag felpakolva?

Egy másik távolabbi konektorba dugtam be egy másik hosszabbítóval a számítógépet.
Volt csökkentett módban dduval törölve majd újrarakva a legfrissebb meg a pár verzióval elöttiek is. Többszöri windows telepítés után mindig a legutóbbi verzió is.

A tápot vagy azt a WD Blue-t látom a gyenge láncszemnek (; DE! ráengedék egy memóriatesztet is, és a tápot lecserélve, meghajtanám, hogy ki legyen zárva egy pár dolog. Hozzáértő, felszerelt ismerőshöz vinném a helyedben és nem szervízbe!

Lehet, hogy az Rx580 -nak szimplán nem elég a táp.
OC van a procin? Lehet több feszültség kéne neki.
Videókártyán? Az AMD videókártyák nem igazán tuningbarátak, ha nem bírja, simán fagyhat. Ezért működhetett pl a másik gépben, mert ott már nem érvényes rá a custom OC profil.

@craftsm3n @johnny04 Tápot egy 650W-es gold unitra cserélve sem változott a helyzet, azon már túl vagyunk. DDU, friss Windows telepítés stb. MEMTEST futott rajt az AQUA-nál állításuk szerint 40 órát, illetve a saját rigjükben ment a kártya is probléma mentesen.

@posch89 Ha van még rá türelmed egy rendes MEMTEST-et is futtass le pendrive-ról ha please:

Huhh, sajnos jól beleválasztottál )= Az a baj a hardware cserékkel, hogy nem egy ugyaolyan konfigba rakod bele, így nem egyértelmű , hogy mi miért nem, vagy mi miért megy, az 580 (185w) többet eszik , mint a 960 (120w). Picit utána lestem mindenhol, írják még az SSD-d, csekkold meg rendesen hogy rendben van-e rajta minden, a másik pedig, a G Skill, azon milyen ramchip van ? ha samsung, akkor elméletileg CL 14 ben megy(a többi auto-n a BIOSban), ha hynix chipes , akkor a CL 16-al lesz bibi… elméletileg. Az ssd-t vagy a samsung saját termékével, vagy egy defragment progival csekkold, ami jó SSDhez.
ami még segíthet :
Bios reset, majd frissít(csak ha kell)
lapozó fálj átrakása HDDre!
régebbi VGA driver! ez fontos!

Remélem segített, ha nem , azt sajnos face2face kellene látni )=

Egy olcsó tipp, VGA driver NE! a 19.1.1 legyen fent mert az hibás. Rengeteg felhasználónál fagynak vele a játékok, egyéb programok. Én vega 8 al szenvedtem így 1 hétig, fagyott össze vissza youtube is sokszor, gamek mindig 10 perc után vagy épp 2 napig semmi aztán megint… Aztán ha jól rémlik a Radeon oldaláról kavarodtam valami fórumra ahol hasonló cipőben járt sok felhasználó. Én ott mindenkinél azt olvastam, hogy vissza a 18.12.2-es drivert és jó lesz. Kipróbáltam és úgy is lett, azóta semmi baja… hozzáteszem én is végigzongoráztam azt a mit most tőled kértek egy rakat teszt, streszteszt soha semmi nem mutatott hibás működést, viszont ahogy játékkal vagy programmal terheltem nem sok idő telt el már fagytam is…
Próbáld meg az egyel régebbi driverral hátha az ment meg téged. :slight_smile:

Nincs semmi húzva. Az SSD nem hibás a Samsung program alapján. A ram G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB.
Megnézem este a 18.12.2 driverrel.
Esetleg tudtok valami bios beállítást ami a videó kártya áramra vonatkozik? Én arra tippelek hogy a másik gép alaplapja standard beállítása támogat valami plusz áramellátást vagy valami ilyesmi.

Minden alaplap tud adni bizonyos mennyiségű áramot a PCIe foglalaton keresztül, erre szerintem nincs külön beállítás.