Új Ryzen pc fagyás

Megint fagyott. :frowning:
Amikor újraindítottam full speeden pörgette a vga ventilátort ameddig be nem jött a windows.

Tudtok valami programot amivel lehetne logolni hogy milyen áramfelvétel vagy folyamatok,hőfokok vannak fagyásnál?

HWINFO64 esetleg AIDA64 és annak stressz teszt része. Bár nem tudom ezek meddig loggolnak, ha teljesen fejre áll a gép. @mice0007 ?

Ha simán fagy, akkor a GUI-n lehet látni AIDA64 esetében a hőfokokat. Ha kékhalál vagy egyéb módon elmegy a kép akkor esetleg a HTML logolást meg lehet próbálni (Beállítások menüben, loggolás alatt), hátha el tud menteni valamennyit.

De most akkor én értettem rosszul?
Én nekem úgy jött le, hogy full loadon, és alacsony loadon nem fagy ki, csak közepesnél. Mert elvégre a sok teszt csak jelent valamit, nem?
@posch89 a hangfal pukkanás szerintem normális jelenség.

Ez a stabilitás kérdés nem ennyire fekete-fehér. Bármi kihozhatja a gépet a béketűréséből, ha valami gyenge láncszem van a rendszerben. Lehetnek véletlenszerű problémák, amik akár készenléti állapotban is okozhatnak fagyást, van ami csak erősebb igénybevételnél, de lehet olyan ami bizonyos műveleteknél csinálnak bajt. A stabilitás tesztek igyekeznek minél szerteágazóbb módon terhelni a gépet, az AIDA64-nél a CPU és FPU teszteknél igyekeztünk a processzort a lehető legszerteágazóbb módon terhelni és ellenőrizni a műveletek helyességét. A CPU inkább a proci különféle műveleteit hivatott alaposan kitesztelni, ez kisebb fizikai terhelés (és fogyasztás, hőtermelés) mellett zajlik, míg az FPU teszt kimaxolja a számítási kapacitást, fokozott fogyasztás mellett.
A cache, memoria tesztek írás-olvasás-ellenőrzés műveleteket csinálnak a rendelkezésre álló szabad területen a memóriában. Általában az a tapasztalatunk, hogy a stabilitás problémákat ez a pár teszt elég jól kihozza, van hogy egyszerre futtatva is de mi azt szoktuk javasolni, hogy külön-külön érdemes futtatni, tesztenként legalább 1-1,5 órát.

1 órát ment egybe az összes.

Nekem is volt hasonló problémám, a gépben egy Aorus X370 gaming 5-ös alaplap van, 16 GB HiperX predator 3200-as rammal, Ryzen 5 1500X-es processzorral és egy Aorus RX580-8GB-os kártyával… a játék elindult, de egy kis idő után kidobott a játékból, és kiírta, hogy a wattman beállításai visszaálltak alapbeállításra. Olyat is csinált, hogy a GPU clock-ot csak 300 Mhz engedte futni, nem lehetett feljebb vinni. Újra telepítettem a Gigabyte app centert, és a benne lévő dolgokat, de az sem segített, majd gondoltam egyet és az app centeren belül csak a bios frissítéshez szükséges, az easy tune, RGB fusion és egy SIV nevű alaklmazást hagytam meg az app center újratelepítése után. Ez úgy néz ki, hogy segített, mivel utána működött…egy darabig, majd jött a videokártyához egy frissítés és elkezdett megint vacakolni. Frisíttem biost (F25), meg videokártya drivert (19.3.1) és most stabilan megy. Most jött ki az 580-as hoz új driver 19.3.1), próbáld meg, hátha beválik neked is. A ram valamiért nem szeret 3200-on menni, játékoknál, azon a beállításon ledobja a láncot. 3000-en stabilan fut. Az op rendszer W 10-64 bit 1809.

Köszönöm mindenkinek a segítségét meglett a hiba. A GPU volt rossz. Visszaküldtem csak azt a szervíznek és kb másfél hónap után kaptam egy levelet hogy hibás és cserélik. Most lassan egy hete nem volt semmi bajom a csere kártyával.