TheVR Fórum

Új számítógép építése

Sziasztok!

A közeljövőben egy új gépet szeretnék építeni magamnak. Ebben szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek, hogy a specifikáció amit kinéztem magamnak mennyire felel meg a célnak, illetve, hogy Ti esetleg mit változtatnátok rajta.

A gép főleg gaming-re lenne (Escape from Tarkov, Battlefront 2, Red Dead Redemtion 2, iRacing), illetve hobbiszintű kép- és videószerkesztésre. Emellett szeretném, ha nem csak a mai játékok futnának el rajta, hanem egy kicsit jövőbiztos is lenne. Jelenleg Full HD-ban játszom, ezt majd a későbbiekben szeretném 2k-ra felvinni, de az egy másik projekt lesz majd.

A keretem nagyjából 400.000 Ft lenne, körülbelül ebben az árkategóriában néztem én is ki a gépet, ha lehet ebből lefele mennék (tudom, RGB-n lehet spórolni, de mivel asztalra kerülne a gép, ezért azt nem szeretném elengedni.)

A specifikáció amit kinéztem a következő:

1. Motherboard: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING
2. CPU: AMD Ryzen 5 3600
3. GPU: ASUS Radeon RX 5700 ROG STRIX 8GB DDR6
4. RAM: G.SKILL Trident Z 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz
5. PSU: SilentiumPC Supremo FM2 650W Gold
6. SSD: Samsung 860 EVO 500GB M.2
7. HDD: Seagate BarraCuda 3.5 2TB 7200rpm
8. CPU Cooler: SilentiumPC Fera 3 RGB
9. Fans: SilentiumPC HP 120 Corona RGB + SilentiumPC Sigma HP 120 (3+1db)
10. Case: SilentiumPC Signum SG1 TG

Megjegyzések:

1. Olvastam, hogy az ASUS kártyák túlmelegednek a laza csavarok miatt, emiatt nem vagyok biztos, hogy ez a kártya most a legmegfelelőbb választás. Nem tudom, hogy melyik másik márkától lenne érdemes megvenni ezt a típusú kártyát, vagy esetleg egy hasonló teljesítményű nvidia kártyát.

2. RAM-ot illetően, olvastam, hogy az AMD procik szeretik a gyors RAM-okat (főleg a Samsung B-DIE-t), úgyhogy nem tudom, hogy elég-e 3200 MHz, vagy esetleg egy 3600 MHz-es Viper Patriot jobb lenne. Emellett néztem még a HyperX Fury-t és Predatort is(nem tudom, mi a különbség a kettő között).

3. Tápegységet illetően annyit tudok, hogy Gold 80±os tápegység az ideális. Az előbb említett tápon kívül néztem még a Seasonic FOCUS PLUS 650W Gold-ot, nem tudom melyik lenne a jobb választás.

4. SSD-t illetően néztem még a Samsungnak a 970-es EVO/EVO Plus-ját, valamint a Patriot Viper VPN100 512GB-t. Nem tudom, hogy van-e számottevő különbség köztük.

8-9-10. Sose volt még normális CPU hűtőm, illetve a fan-ekkel se kellett az előző gépemben foglalkozni, úgyhogy nem tudom, hogy elég lesz-e ez a kombináció a gép hűvösen tartására, és abban az esetben, ha igen, akkor mennyire lesz hangos révén, hogy asztalon lesz. Valamint kérdés, hogy belefér-e a házba ez a konfiguráció?

Tudom, kicsit hosszú lett, de próbáltam minél részletesebben leírni az elképzeléseimet.

Előre is köszönöm a válaszokat, szép napot Nektek!

Ethyor

Asus B450-ek nem lettek valami jók, így azt hanyagolnám. MSI B450 Tomahawk MAX all day.

RX 5700 Strixet TILOS. Gyári hibás MINDEGYIK. Sapphire, Giga, MSI jobb szériái, olcsóbban, jobbak.

Tápból márkásabbat vegyél. Seasonic, Be Quiet, Corsair magasabb szériái etc.

CPU coolernek vagy gyári, vagy ha már veszel, abból is valami jobbat, igaz ez a házhűtőkre és magára a házra is. Amit spórolsz GPU és alaplap fronton, meg akár procihűtőn, az mehet ezekre.

3 Likes

Hát ha nem is mind, de a lötyögő cooleresből biztos van még kint a vandonban. Ha nincs szerencséd, akkor szivacs.

2 Likes

Köszi szépen a válaszokat!
Az Asus és az MSI alaplap közötti különbségeket ki tudnátok fejteni egy kicsit bővebben?

Az Strixes vidikártye helyett, a Sapphire Pulse-ot néztem, ha minden igaz annak egész jó a hűtése. És ha jól értem, akkor egy Seasonic FOCUS PLUS 650W Gold, vagy egy EVGA SuperNOVA 650 GQ 650W Gold-al jobban járnék.

Hűtéssel és házzal kapcsolatban tudnátok egy-két konkrét tippet adni, mert azzal kapcsolatban nagyon vakon vagyok.

Valamint, ha jól értem, akkor RAM-ok közül szinte mindegy melyik, mert azt nem említettétek.
Köszi!

MSI MAX szériás lapjai alapban támogatják a 3. gent, Asusnál bios függő hogy mikori van rajta, lehet kell bios frissítést kérned.

Ezen kívül sokkal, sokkal masszívabb a VRM rajta, aminek köszönhetően később simán belepattinthatod a 16 magos procit is, nem lesz gond.

Tápból a Seasonicot venném, 10 év garival.

Tippeket találsz a Build ajánlóban, ezért van :wink:

Nem, ha ryzent veszel az jobban szereti a magasabb orajeles ram-okat ezert ajanlott 3200-3600fele jarkalni mert a ryzen ezt kihasznalja es lehetoleg CL16 szamozast keress es 2x8 KIT ben.

Igen, néztem azt is, és ugye a Signum SG1 is benne van, aminek ha jól tudom, egész jó az airflow-ja. Ezért nem tudom, hogy mivel tudna többet nyújtani egy drágább ház. Illetve ház-hűtéssel kapcsolatban nem találtam semmit, csak ugye a CPU-hűtőket, az tiszta sor.
Köszi!

Igen, néztem azt is, és ugye a Signum SG1 is benne van, aminek ha jól tudom, egész jó az airflow-ja. Ezért nem tudom, hogy mivel tudna többet nyújtani egy drágább ház. Illetve ház-hűtéssel kapcsolatban nem találtam semmit, csak ugye a CPU-hűtőket, az tiszta sor.
Köszi!

Más design, még jobb airflow, jöbb összeszerelési minőség.

Legtöbb házban ma már van jópár venit, nem feltétlenül kell bele pluszban.

Igen, ezzel tisztában vagyok, én itt az eredeti posztomban említett RAM-okra értettem ezt! (Viper, Fury, Predator, Trident) De köszi! :slight_smile:

Igen látom, hogy pl. a SilentiumPC Regnum RG6V-ben van alapból 4 venti, és árban úgy jönne ki, mint az SG1 + a Cronona ventik. Ami miatt az utóbbi megoldásra gondoltam, az az, hogy azt olvastam, hogy a házakba olyan ventik kerülnek, amik vagy hibás/selejt termékek, így külön nem lehetne eladni őket, ezért kerülnek a házakba, és emiatt érdemes ezeket a ventiket is lecserélni.
Nem tudom, hogy te erről mit hallottál, vagy hogy ez mekkora hülyeség?

Teljesen.

Az tény, hogy az alapban a házakba kerülő ventik többség nem magas kategóriás, tehát nem a legcsendesebb, vagy leghosszabb élettartamú darabok, de nem hibás/selejt termékek, mivel úgy forgalomba se nagyon lehetne hozni (mindenki küldözgetné vissza garanciába, az meg többe kerül).

Igen, igazad van, rosszul fogalmaztam, a jobb megfogalmazás a “másodosztályú termék” lenne, arra gondoltam első sorban, my bad! :slight_smile:
De akkor a Regnum, vagy akár a Zalman X3 jobb választás lenne a gyári ventikkel.

Ha akarod, bármikor tudod cserélni a ventiket, veszel 3-4 Be Quiet, Noctua vagy hasonló high end ventit és pár perc alatt kicseréled.

Akkor ez esetben, még egyszer köszi a válaszokat és az infókat!
Szép estét!

@lengyelb_old