TheVR Fórum

Új számítógép - passzol minden?

Sziasztok!

Új gép vásárlásában vagyok, a kérdésem az, hogy jól gondolom-e, hogy az alábbi eszközök kompatibilisek egymással?

|Számítógép ház|SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230|
|Plusz ventilátorok a házhoz|SilentiumPC HP 120 Corona RGB SPC195 120mm|
|Tápegység|SilentiumPC Supremo FM2 650W Gold (SPC168)|
|Alaplap|ASUS ROG STRIX B450-F GAMING Alaplap|
|CPU|AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4 Processzor|
|CPU hűtő |SilentiumPC Fortis 3 HE1425 140mm (SPC130)|
|Memória|Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CMK16GX4M2B3200C16|
|VGA|ASUS Radeon RX 580 OC 8GB GDDR5 256bit PCIe (ROG-STRIX-RX580-O8G-GAMING)|
|SSD|Patriot Viper VPN100 512GB VPN100-512GM28H|
|HDD|Seagate BarraCuda 3.5 2TB 7200rpm 256MB SATA3 ST2000DM008|

Néztem alaplap támogatott Ramokat, ház méreteket videókártyához, hűtőhöz, alaplaphoz kérek bios frissítést. Nem tudom valami elkerülte-e a figyelmem.

Köszönöm a segítséget!

1. Vegyes használatra lesz, munka, játék. (videót nem szerkesztek)
    2.-3.-4. Alkatrészek fentebb, keretbe belefér.
  2. meglévő fullHD monitor, 60+fps elérése a cél.

Működni fog egy bios frissítés után, de minden pontjába bele lehet kötni, talán csak a RAM választásba nem.

1 Like

Köszi a megerősítést!

Megosztod a véleményed, kíváncsi vagyok rá!

Ha jól összerakott, minőségi alkatrészek harmonikus működésére vágysz ezek között a gépek között válogass:

5 Likes

Kezdjük a lényegesebbel:

• Alaplap: az ASUS-nak nem igazán sikerült kiemelkedőt alkotnia a B450-es platformon. Sokszor ajánlják és hasonló árban találsz MSI B450 Tomahawk MAX-ot amin az egyébb minőségi előny mellet a bios hely is nagyobb így nem csak az a “lebutitott” új bios verzió fér fel rá mint az asusra.

• Proci: akár maradhat ez de szóba kerülhet 15k-val olcsóbban a 2600x is. Ár/értékben többet kapsz

• Proci hűtő: a gyári darab teljesen megfelelő

• Az a seagate hdd hajlamos zajossá válni, valamelyik WD alternatívát javasolnám

• GPU: a többi cuccon megsporolt összeggel megtoldva GTX 1660 super felé nézelődhetsz.

A tápot nem ismerem, ahogy látom nem is az olcsóbbak közül való, azért mégis ismertebb/megbízhatóbb gyártóra bíznék ekkora értéket.

A ház ebben az árban nem vészes, viszont hajlamos átvenni a rezgéseket és érdekes alapzajt produkálni.

2 Likes

Köszönöm a segítséged, megfontolom a tanácsaid!

Sziasztok! Nekem is ilyen jellegű kérdésem van ezért folytatom itt remélem nem gond!

Az a helyzet, hogy összeraktunk egy gépet ami nem kapcsol be csak világít az alaplap!!

A konfig az alábbi!

Asus rog crosshair vi hero
2x 8 gb ram, patriot viper 3200 mhz
ryzen 5 1600
msi armor, rx 570 8gb oc
PATRIOT 512GB VPN100
be quiet pure power 11, 700 w
Signum sg1 tg
gyári hűtő, gyári ház ventik!

Egyszerűen nem kapcsol be csak világít az alaplap!
Már próbáltam, hogy kivettem a memoriákat, a vidikártyát, az elemet is! a procit még egyszer kivettem és újra hátha érintkezési hiba lenne de semmi! Tápot is cseréltem egy kisebb teljesitményre de ugyan úgy csak világít, a bekapcsológombot is probáltam már többféle képpen sikertelenül!

1 Like

Csavarhúzóval érintsd össze a pineket.

úgy tűnik jó lesz, 2 kábellel volt gond