Új tag a TheVR-ban

Szerintem a srácok ezzel nem stílust akarnak váltani, hanem könnyíteni a helyzetükön. Egy külföldi ember igy ahogy leírtad nagyon nem illeszkedne bele szerintem a srácok által letrehozott stílusba. De ez csak az én véleményem.

Ez attól függ, hogy szeretnének e nemzetközi színtérre kilépni, vagy nem. Én kétlem hogy ez lenne a cél. Igazából jó magyar Tech csatornából így is kevés van, és azért a srácok a tech tartalmaikkal sem mennek olyan mélyre mint a külföldi tech csatornák. Pl meg lehet nézni a Hardware Unboxed monitor tesztjeit, amik részletesebbek, vagy a Gamers Nexus tesztjeit. Ha errefelé haladnának a tech csatornával, az szerintem nagyon üdvös lenne, mert a magyar tartalmak ezekben a témákban elég silányak (tisztelet a kivételnek).

Mivel magyarföldön még mindíg kevesen beszélik az angolt, így nem működne az idegen nyelvű tech tartalom mivel ezzel a hazai közönség lenne elzárva a dologtól. A tech tartalom alá már most lehetne többféle idegen nyelvű feliratot társítani amit akár a közösség is tudna biztosítani. Emiatt nem hiszem hogy jó lenne egy külhoni tag.

Karakterileg tényleg egy lány lehetne a legjobb döntés. Sokat színezne a csatornán. Az nem gondolnám, hogy jó az ha külföldi. Kicsit az lenne a vége mint a “cookie” nevezető rádiós.

Igen, a hazai közönség egy része lehet kikerülne, viszont elérnének egy ennél nagyságrendekkel nagyobb nemzetközi piacot.

Megfordítom: mi lenne, ha angol lenne, magyar felirattal?

Én példáúl nem tartom a legjobb tech csatornának s VR tech-et. Abból bármit lehetne csinálni, de évek óta kizárólag külső felkérésre készített sponzorált tartalom van rajta. Az tény hogy ami elkészül igényes, de nem objectív.

Annó Happy Hourben beszéltek arról hogy ők a magyar nézőknek készitik a tartalmaikat, mivel ha megnyílnának más nyelvvel a világ felé, akkor rájuk ömlene az a rengeteg betartandó szabály amit most a magyar nyelvvel ki tudnak küszöbölni. (Nem PC megnyilvánulások, stb). Igy ismerik a magyar közönséget és tudják mi az amit még befogadnak.

Szerintem inkább kevéssé tech beállítottságú a nézőközönség nagy része, igaz hogy valami ilyesmi irányból indult ki a csatorna de nem ezért szerette meg őket a közönség. Személy szerint nem bánnám ha ilyen irányba mozdulna el kicsit, de ehhez ilyen beállítottságú ember kellene, aki érti is mélyebbre menőleg és kamera előtt is meg tud nyilvánulni. A jelenlegi bemutató jellegű tech vidik mellett szívesen látnék kicsit részletesebb teszteket gyakrabban az újonnan befutó (kisebb kategóriás) procikról/karikról stb. is, de nem biztos ezt látná szívesen több ember hanem mondjuk outdoor vagy egyéb tartalmakat.

Most nem tudom, hogy specifikusan keresnének e új embert vagy éppen csak “egyéniséget” keresnek és utána használnák az erősségeit, de már egy háttérmunkás is biztosan sok terhet levenne a vállukról.

Egyetértek az előttem szólókkal. Ha lesz egy új tag akkor mindenképpen tech frontra kell. Szerintem a játék, és stream része most jó így, ha van valami multi-coop játszás, akkor vagy Jani és Pisti van, vagy a Hardmode, meg hogy nézne már ki 3 ember a kép alján :smiley: Tech-re meg még azért is lenne jó, hogy tényleg részletesebb videókat csináljanak. Mert nincs bajom a mostanival, csak kb. 3 fajta ismétlődik, monitor, egér/bill, és fülesek, néha valami más.

Végre Thevr Sándor is kamerák elé kerül egy új guru műsorral? :smiley:

Amúgy én is csak tech videókra tudok elképzelni új embert vagy talán a podcasthez amit emlitettek a studio tourban.

Vannak techcsatornák ahol lokál és angol nyelven is felkerülnek a tesztek. Ennek a legnagyobb hátránya ha könnyíteni akarsz az életeden, akkor annyi hogy szinte kizárólag B-roll képanyag van bennük és gyakorlatilag csak narrálva van a képen látott tartalom.

Így viszonylag “könnyen” lehet nyitni a nagyobb nemzetközi szín felé, nyilván ez egy két élű fegyver, hiszen így nincs screen time effektíve és az lehet nem tetszik sokaknak, akik teszem azt nem csak hallgatni szeretnék a srácokat.

Igaz, viszont ezzel nem sok teher kerülne le a vállukról, mivel az adott videón egyiküknek így is kellene dolgozni, hogy a magyar rész meglegyen.

Ha olyan embert vesznek fel, aki tud normálisan beszélni angolul, akkor igazából nem kell hogy ők dolgozzanak vele.

Én speciel szívesen látnék több tech tartalmat, ahogy mondták mások is, a gaming része így is annyi hogy nem lehet győzni visszanézni :smiley:

Ellenben mikor tesztelnek pl videokártyákat? Nincs teszt pl a 1660/Ti-ről ami szerintem a közönségnek ár/érték szempontjából talán a legfontosabb, sem processzor összehasonlítások AMD/Intel fronton, de elférne akár egy build egyedi vízhűtéssel, mint érdekesség stb stb. Lenne bőven mit csinálni.

Azt kívánom (hogy ha tényleg bevesznek maguk mellé valakit akkor) olyan ember legyen akivel ők zökkenés mentesen tudnak és szeretnek együtt dolgozni. Ebből a szempontból nálam nem oszt vagy szoroz akár lány akár fiú az illető, akár magyarul kommentel akár nem. Ha “jó fej” és beleillik a képbe akkor a közös munkából illetve az átállásból nem szabad hogy problémák legyenek. :slight_smile:

Sok nézőnek viszont gondot fog okozni. Nagyon sok az irigy és féltékeny ember (lásd amikor MatsuKeit meghívták). Félek attól, hogy ezek a negatív emberek (remélem nem tömege) összessége rosszul veszi majd ki magát.

A negatív embereket le kell szni… valaki mindig butthurt lesz, ha változik valami, azért, ha nem, akkor azért.

Egyet értek. Nekem is ez lenne az egyetlen kívánalmam, hogy legyen normális az új tag. Jani és Pisti is két különböző stílusú és mentalitású ember. Az új is legyen egyéniség és ne próbálja utánozni egyiküket sem. Az hogy milyen tartalmakba száll be, vagy hogyan fog mellettük dolgozni, az már ebben a tekintetben nem számít.

Örülök hogy ez a téma is említve lett itt fórumon, jó látni hogy a többi néző hogy viszonyul az egészhez.
Én kissé meglepődtem a felvetésen mikor meghallottam a videóban. Nem vagyok az az ember aki túlságosan szereti a változásokat. “khm enyhe kifejezés”
Ennek ellenére is látom a létszükségét, több tartalom nem fér bele két ember idejébe, de nem hiszem hogy sok néző könnyen fel fogja dolgozni és elfogadni ezt. Ha csak magamból indulok ki, tudom hogy egy jelentős ideig a “Thevr”-t Jani és Pisti jelentenék a fejemben, főleg hogy a személyiségük miatt nézem (hallgatom) őket és ezzel szerintem nem vagyok egyedül.
A gameplay terén nem látok sok lehetőséget, ha Janival vagy Pistivel játszik valaki az nem vesz le nagy terheket, kettőjüknek ráadásul elég eltérő személyisége van, különböző játékstílosokkal, ha valamelyikük helyett játszana az illető az nem vezetne sok eredményre, ha meg teljesen új stílusba vágna bele az nem venne le sok terhet megintcsak, kivéve ha egy-két nap az lenne a főadás délután.
A HappyHour szintén ugyanez, nincs gond ha valaki beszáll, de a helyettesítés nemigazán menne szerintem.
Az egyetlen ahol látom relevanciáját az a Tech na meg a háttérmunka.
Sajnos sok lesz az olyan aki ezt nagyon rosszul fogja viselni, kevés az olyan aki ha nem is szereti a változást, de hajlandó rá. Nem csak az a kérdés, hogy Jani és főleg Pisti mennyire bírná idegekkel a közönség ezen felét, hanem hogy az új emberke mennyire tudná kezelni, hogy ennyi ember előtt kell szerepelni.
Ilyen szempontból egy már streamelő srác/lány jobb lenne, de az megint más okokból lenne kérdéses.
Ez megolható annyival ha fokozatosan vonják be az új embert, de nem tudom mennyire kéne fokozatosítani a bevonást, hogy neki és a közönség azon részének is megmaradjon az idegrendszere.

Ha rendszer szinten nézem a dolgot, akkor egy új arc integrálása a leg kifizetődőbb mert egy már ismert figura rendelkezik közönséggel szokásokkal stb ami 2 frontos súrlódást von maga után (míg teljesen össze nem olvad).
Itt elhangzik a stressz faktor ami az új kollégát fogja érni, neki szarabb lesz.
Persze vannak olyan szituációk mint blyyy.
Egy rosz szót nam hallottam rá. Szintén jó természetű és jó indulatu személyiség.
A házi lan party-n vagy a gép építős liveban is simán hozta a formát. Vagy a twitch rivals-on. Itt is számított a fokozatosság.
Pl ott van nessaj akit bár csípek, nem tudnám állandó tagnak elképzelni, más világ.
De az összes HM tagra is levezethető.

Én is azt remélem ez az integráció fokozatos lesz és nem mélyvíz. Legyen az ember bármennyire is kemény fából faragva, ha elsietik a bevonását akkor az emberek szét fogják szedni. Sajnos ilyen a közösség. Ezzel nem tudunk mit kezdeni. Pistiék úgymond hozzá edződtek mert hoztak már egy két nagyobb horderejű döntést ami miatt az emberek támadták őket (twitchre költözés), de egy új embert nagyon tönkre tehet ha ennyire sok negativ visszajelzéssel találkozik.

Szerintem gamingben is lenne még hely. Pl (már bocsánat) de se Pistinek se Janinak köze nincs mondjuk a stratégia játékokhoz, MOBA-khoz, különböző kártyajátékokhoz, vagy úgy általában bármihez ami komolyabb stratégiai/logikai gondolkodást igényel. Ezek a stílusok jelenleg teljesen kimaradnak a csatornáról. Persze nem azt mondom hogy ők kezdjenek el ilyeneket nyomni, nyilván olyanokkal játszanak, amit szeretnek, különben nem lesz jó a végeredmény, de egy új ember akár ilyeneket is mutathatna, mondjuk hetente egyszer. Lehetne akár egy hétvégi stream.