TheVR Fórum

Uj telefon hosszu tavra 100-120k ertekben

(Eloljaroban: ekezetek nincsenek,UK non international billentyuzetet hasznalok)

Sziasztok!

Lassan 4 ev alatt teljesen legyalultam hasznalat soran a mostani Huawei P9 Lite keszulekemet es itt az ideje hogy valtsak egy ujra, ami legalabb ennyi ideig tud megbizhatoan mukodni.
Arkategoria szerint a 100-120.000Ft-os kategoriaban probalok talalni egyet ujonnan, kartyafuggetlenul, nem szolgaltatotol.
Hasznalatot tekintve a zenehallgatas, tartalomfogyasztas, fenykepek keszitese es az alapveto funkciok a fontosak, a mobil gaming az elhanyagolhato.
Eddig 4 keszuleket tartok talonban, ezek:

• Huawei P30 Lite (2020) 256GB 6GB RAM Dual
  • Huawei P20 128GB
  • Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB 8GB RAM Dual
  • Xiaomi Mi 10T 5G 128GB 6GB RAM Dual

A fentiek kozul nem tudom eldonteni, hogy melyik lenne a legjobb vagy rossz helyen keresek es lenne sokkal jobb lehetosegem is, ebben kernem a segitsegeteket.
Ami meg fontos szamomra, hogy ismeros kornyezet, operacios rendszer legyen, igy az IOS kilove, szeretnek Androidnal maradni.

Koszonom elore is!

Mit jelent a hosszú táv? Ha ismét 3-4-5 évre tervezel, akkor vagy teljesen tiszta androidos készüléket keress (Google Pixel széria, Nokiák stb), vagy marad az iOS.

Legtöbb android gyártó 1, 2, max 3 év után vágja a támogatást.

Igazabol a jelenlegivel mar jo ideje support es system update nelkul vagyok es nem az jelenti az elsodelges problemat, de alapvetoen 3 ev lenne az idealis, igazabol a marka (es a penzemert kapott minoseg, ha nem is az idok vegezeteig) ilyen szempontobol szukebb keresztmetszet.

Én is hasonló cipőben járok pont épp. Illetve én az általad említett 2 készüléket nézegettem és én jelenleg ezt venném illetve valószínűleg venni is fogom :
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB 8GB RAM Dual

Viszont ha nem szeretnéd az NE változatot van egy jó deal ami az alábbi linken látható :

Másrészt úgy olvastam hogy az NE változat viszont hosszabb távon támogatottabb frissitéssel mint a sima :slight_smile:
Bár ha vársz picit nem sokára Fekete Péntek érdemes akkor is nézelődni mivel lehet spórolni azért egy keveset.

Koszonom az ajanlast viszont pont azutan olvastam csak el hogy megrendeltem az Mi 10T-t mivel osszevetes alapjan erosebb hardver van benne mint a 11 Lite-ban… bar tegnap futott ki teljesen a gyarto weboldalarol igy lehet hogy a rovidebbet huztam vele :smiley:

Igy ezzel a threadet lezartnak tekintem

1 Like