TheVR Fórum

Új TV-t szeretnék vásárolni

Sziasztok!
A közeljövőben szeretnék TV-t venni(december).
Szempontok:
Nem szeretnék nagyon sokat költeni rá. 100.000-115.000 Ft a max.
Okos legyen, mert szeretnék YouTube-ot, esetleg Twitch-et is, meg HBO GO-t nézni.
Ami filmeket néznék, azokat DVD-n nézném.
Nem kell túl nagy, egy nagyjából 5*3-as szobába lenne betéve.
Ennyi lenne nagyjából.
Elég nekem, ha valeki elmondja, hogy mire figyljek, esetleg nekem milyen hasznos funkció van ami mindenképp benne kell legyen, a felhasználási szokásaim alapján. De szívesen fogadok konkrét modellről is linket. Megmondom őszintén, teljesen vakon vagyok a témában, ezért fogalmaztam ennyire bután. :blush:
Előre is köszi a segítséget! :slightly_smiling_face:
#WeAreTheVR

Csak egyet mondok black friday
Novemberben lesz szemfülesnek és gyorsnak kell lenned
De ha ezeket a szabályokat betartod egy nagyon jó tévével leszel gazdagabb

2 Likes

Köszi szépen! :v:Ez hirtelen eszembe se jutott! :100: :sweat_smile:
De biztos megnézem. Mert ott tuti lesznek jó dealek. Ha meg nem, karácsonykor is lesznek biztos leárazások.

LG, vagy Samsung. Két legnagyobb gyártó, az appok is ezekre vannak először optimalizálva. Hidd el, nem létezik túl nagy TV, 2 nap alatt bármekkorát megszoksz, utána pedig nem viselsz el kisebbet. Viszont egy fontos szabály van konkrét modell választásnál: TV-t nem veszünk kizárólag specifikációk alapján. Be kell valahova slattyogni, és megnézni élőben a képüket.

2 Likes

Értem. Csak ugye a srácok is mondták műsorokban, hogy be is kell kalibrálni ■■■■án. Ezért is szeretnék várni vele, hátha addig megcsinálják Pistiék a HDR-ről, és a többi ilyen dolgokról a videókat. Mert úgy én is tisztábban látnám a dolgokat. Meg mióta Pisti mondta HH-ban hogy megosztott egy videót, hogy a Mission Impossible höz hogyan lehet legfaszábban bekalibrálni a TV, azt azóta keresem. :smile: De minden képpen lesz bolti megnézés mielőtt megveszem…

Azokra szerintem kár várnod, egyszerübb ha te utánanézel.
A Mission Impossible tweak az a Soap Opera effect. Guglizz rá.
Meg ott van még az rtings oldal. Ott mindent is megtalálsz tesztektől a kalibrálásig. Van egy rakás általános, meg TV modellfüggő leírás is.
Elég csak ráguglizni kb így:
rtings xf85 calibration, ahol az xf85 egy Sony xperia TV tipusa.

2 Likes

Ebben az árkategóriában úgysincs normális HDR. Tényleg jobban jársz, ha magad olvasol utána a fent említett helyen.

Óóóóóó… nagyon köszi! :slightly_smiling_face: