Új vas tervei

Sziasztok!

Komplett új gépet szeretnék építeni a következő hetekben és ehhez szeretném a segítségeteket kérni. Összeállítottam egy konfigurációt, érdekelne a véleményetek róla.

I5 9600K
Asus Z390 Prime-a
Hyperx Predator 3200mhz (2kit)
Valamilyen RX 580 8GB - Melyiket ajánlanátok?
Samsung 860 EVO 500GB
WD Blue 1TB
Phanteks P400S TG
Seasonic Focus Plus Gold 750W
Coolermaster Hyper 212 Black Edition
LG 27UK650W

Illetve az lenne a kérdésem, hogy az mennyire működne ha 4K monitoron 1080p-ben játszanék?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Nyugodtan lehet 4K monitoron 1080p-ben játszani.

2 Likes

Egy megjegyzés…hogy miért AMD GPU-val mész amire szinte semmi nincs rendesen optimalizálva manapság ha már kokoly látszólag gamer konfigban gondolkodsz?

1 Like

Az RX teljesen jó alternatívája a 1060-nak, teljesen partiban vannak, bizonyos játékoknál ez, bizonyosaknál az a jobb. Viszont itt van a Freesync mint “ingyenes” plusz. Ebben az árkategóriában szerintem nincs értelme nem RX kártyát venni.

Persze ha hozzá tud tenni, akkor persze, jobban járna mondjuk egy 1070-nel.

Pont friss videó a témában, érdemes megnézni:

2 Likes

Viszont az egész adaptive sync technológia csak egy lehúzás ami csak fölösleges inputlagot kreál… inkább arra kell törekedni, hogy olyan beállításokkal játszon az ember amikkel stabil a teljesítménye…ezért a freesync-et pont úgy nem ceszem számításba mint a gsync-et se monotor se videókártya terén…

Biszont az nVidia akkor is jobb választás GPU-van mint az AMD ha nem NAGYON budget buildről beszélünk…ez meg azért nem tűnik éppen annak…határeset.

1 Like

Igen, alapvetően jobb választás. Csak a 1060 6gb durván 90k, az rx 580 8gb pedig 80k. A kettő különbsége 10k forint, viszont teljesítményben nem jobb ennyivel a 1060, ha egy picit húzunk az rx-en, akkor jobb lesz annál. És azt a maradék 10k-t elköltheti mondjuk tárhelyre vagy bármi másra. :slight_smile:

1 Like

Ízlés kérdése. Single / nem kompetitív játékokban szerintem jó extra az adaptive sync.

Kompetitív játékban meg úgyis minden ilyen ki van kapcsolva, meg sokszor a grafikai is levéve a maximum framerate érdekében.

(egyébként mivel a kiválasztott monitor 60hz-es, kb tökmindegym ennyit 1080p-ben tud a 1060 is meg az rx is elég simán kb bármelyik játékban.

Úgy igen… Itt akár £40 fontal olcsóbban is kapni 1060 6GB-ot (2 és 3 ventisek nem a minik…azok még olcsóbbak) mint az 580 8GB-okat…

Akkor értem, miért mondtad. :smile: Sajnos itt nem ez a helyzet. :frowning:

2 Likes

Jó, kint biztosan más a helyzet, sokra nem megy vele. A magyarnak magyarban kell gondolkodni, ha nekem pl. cukor kell, nem fog érdekelni, nálad mennyire olcsó, akkor se, ha maga Szekond Bözsi dedikálta, itt kell megvegyem :smile:
Nincs baj az RX-el, nem kell minden esetben az Nvidia zölderesét lóbálni…

Érdekes piaci viszonyok. Itthon alsó hangon kb. 10e Ft-al olcsóbb egy értelmes RX 580 8GB mint egy GTX 1060 6GB model. Utóbbi a nemrég kiadott RX 590-el van egy árban… Plusz ha azt nézem hogy 580-hoz kettő, 590-hez 3db bundle gamet adnak, amit el is adhatsz akár.

:japanese_goblin: :japanese_goblin: :japanese_goblin: Amúgy befagyott a pokol, G-Sync már megy VESA Adaptive-Sync monitorokkal is. :japanese_goblin: :japanese_goblin: :japanese_goblin:

2 Likes

Alapvetően battlefieldekkel játszok, ezért gondoltam amd kártyára. Benchmarkok alapján jobbnak tűnt az rx 580, illetve az új adrenalin is mindenképp javított rajta szerintem.
Ez a monitoros dolog eléggé meglepett, lehet elgondolkodok egy 75hz vagy 144hz monitor beszerzésén a jövőben. Bár akkor lehet nem ártana egy jobb kártya…
Minden esetre még várok a dologgal, legalább is az monitorral és a kártyával. Lehet ha most venném akkor megbánnám 1 hónap múlva. Ami azért nem olyan hosszú idő, illetve tudnék akkor még félretenni a gépre valamennyit.

Ma készül el nálam egy RX580 8GB Nitro+ special build, majd írok hogy mi a véleményem róla, fogom tesztelni AMD támogatott, és Nvidia támogatott játékokban is.

Nem tudom milyen címekkel játszol még és milyen beállításokban, de ne szarj be attól, hogy 144hz-es monitort vegyél ha nem éred el a stabil 144 fps-t. Elég sok kompetitív fps-t játszom, (Bf1, 5, Battlefront 2, Pubg, Roe, R6:Siege… épp mihez van kedv és melyik haverral) és remek élmény akkor is, ha 80-90-100 fps körül jön ki akár az átlag. Egyszerre váltottam monitort (60 hz-ről) és gépet is, így nem igazán tudom, hogy eleve a boostolt látvány és frame szám ad ennyit, vagy a 144hz, de a különbség elképesztő.

Plusz nem olyan rossz kártya az a 580, nagyon minimális kompromisszumokkal szerintem megy 1080p-ben a 80-100 körüli fps a Battlefieldek alatt is akár.

Arról nem is beszélve, hogy az ember szeme olyan 90-100 hz/fps körül már feladja, és szinte semmi különbséget nem látsz, ha a fölé mész.
Amúgy mind az 580, mint a 1060 most jó választás lehet. Azt vedd, amelyik szimpatikusabb. 580 általába egy olyan 10k -val olcsóbb, de cserébe szarabb vram kezelés, jóval gyengébb tuning potenciál, és valamivel több hő Rx esetén. De az Rx mellett szól még, hogy néhány boltban adnak hozzá játék kulcsokat.

Ez a “feladja nem adja fel” azért egyén függő. Az biztos, hogy 60hz és a 144 között a különbség jobban érződik mint a 144 és a 240 között…