Unokaöcsémnek kis nyomkodni való

Szevasztok srácok,mint a címben is írja,unokaöcsémnek raknék össze egy kis configot. Viszonylag kicsi házat szeretnék mindenképp,nem agyon RGB-zett config de kicsit azért mégis színes.
Használva ilyen csgo,lol,fortnite,Division 2-re lesz nagyjából.
A kigondolt config:
Gpu:ez van nekem megmaradva egy gigabyte rx 580 4gb(szerintem elég lesz)
Cpu: Itt egy laza belépő Ryzenre gondoltam,kicsit OC-zom neki s szerintem megteszi majd.
Cpu cooler:Deepcool Gammaxx GTE(valszeg a gyári is bőven elég lenne,de ez kicsit világit is+több OC lehetőséget ad)
MoB:Gigabyte auros b450m. Azért gondoltam gigabyte lapot,hátha össze lehet az alaplap-vidikari-proci hűtő combót hangolni ,hogy egyformán rgb-zen.
Ram: valami 2x4 gb 3000-3200mhz kit az alaplap támogatott listájáról.
Táp: 500-550W-os tápra gondoltam valami 80+ Goldra, de ide várom a véleményt,hogy elég lesz-e az 500-550
Ház:Cooler Master Master Box Q300L,ez ugye egész jól nézz ki szerintem,Micro Atx,s ebbe előre gondoltam még 1-2 be quiet pure wings 2 120 mm ventit airflownak.
Háttértárnak egy 240-es SSD Op rendszernek illetve 1TB HDD a többinek.
Illetve,szerintetek honnan tudnék win10 keyt jó áron szerezni és szerintetek elég lesz a konfig amit feljebb írtam(1080p). Válaszokat előre is köszi.

goodoffer24-en kb ilyen 15 dolcsi körül szokott lenni pro key, eddig nem volt problémám vele.

Ha már így összerakod sztem a procin ne akarjatok erősen spórolni, menjen egy 2600 azt csókolom, nem lesz baj egy dbig.

550-es gold bőven elég a holdra is.

mATX is mehet, nekem is abban van (Fractal), ha alapból van benne 2 venti plusz egy elég 2 in 1 out felállásra.

A gyári Ryzen cooler meg jó, max vegyél akkor rgb-s rendszer ventit ha annyira kell, a CM-nek is van elég ócón (~2k) világolós 120-asa.

SSD azért legyen legalább egy MX500, olcsóbbal nem érdemes szarakodni szvsz.

Szerintem jó config, bár több helyen lehetne spórolni.

• Szerintem is menjen a 2600, sima gyári hűtővel.

• Nem feltétlenül kell a plusz venti előre.

• A spórolt pénzből én váltanék egy nagyobb memóriára. 2 x 16 GB-l szerintem jobban járnál.

Goodoffer-n vettem én a key-t, többet is. Ez a kuponkód kb. mindig aktív, 20% kedvezmény, kb 3700 így darabja.
MgGameNY20

• Az RGB-re én így amúgy nem feküdnék rá. Említetted, hogy nem akarsz agyon csillogni, szerintem arra a legmegfelelőbb a led szalag. Nekem deepcool van, 3000 körül mozog az ára, adnak mellé 2 db kb 20 centis szalagot, ezek mágnesesek, belül felrakod, tápra rádugod, kis távirányító is van, és tök egyszerű

2x8-ra gondoltal, ugye?

Igen, :slight_smile: