TheVR Fórum

Upgrade, na de mit? FX - Ryzen

Sziasztok!
Jelenleg egy AMD FX-6300-et használok egy Asrock 960GM-VGS3 FX alaplapon, alap sebességgel.
Amit nem tudok eldönteni, hogy maradjak-e AM3+ alapon, vagy inkább váltsak (Ryzen 1600AF vagy 2600).
Lehet, hogy egy könnyű kérdésnek hangzik, de a jelenlegi helyzetre való tekintettel nem szeretnék túlköltekezni (új alaplap, proci, RAM, táp).
VIszon ha kitartanék az FX mellett, akkor csak egy új alaplapot vennék amivel felturbóznám legalább 4GHz-re.
Alaplapok közül GIGABYTE GA-78LMT-USB3 R2 / ASRock 970 Pro3 R2.0 / ASUS M5A78L-M PLUS/USB3-ra esne a választás, hisz újonnan csak ezeket tudnám beszerezni, használtból pedig a városomból 1 db. sincs.
Röviden, kisebb befektetés egy közepes teljesítményért, vagy nagyobb beruházás, nyílván sokkal nagyobb performance-ért.
A videókártyám egy új, nagyon jó áron beszerzett Asus RX580 4GB, és legtöbbet BF3/4, GTAV, Kingdom Come, Just Cause 4 szerű játékokkal töltöm jelenleg az időmet.
Kíváncsian várom a válaszokat!

Semmi értelme FX-be fektetni semennyit.

Egy Ryzen 5 1600AF proba alázza, és 30k körül van. veszel hozzá egy alaplapot 30-35 körül, meg 30-ért 3200-as ramot, és meg is vagy. A jelenlegit meg eladod, amit fejlesztésre szánnál egyébként is, hozzáteszed, és kb meg is vagy.

2 Likes

Köszönöm a választ, reméltem, hogy majd jönnek FX mellett szoló érvek is. :slight_smile:
Egyékbént mi lenne a véleményed egy MSI A320M PRO-E alaplapról? Találtam egyet 10k-ért újonnan.

Az FX mellett semmilyen érv nincs, A320-at pedig ingyen se, az max irodai felhasználásra jó, a leggyengébb procikkal kb elmegy.

2 Likes

Köszönöm az eddigi segítséget! :slight_smile: Az adatlap szerintem egy Gigabyte B450M Gaming, Corsair Vengeance ram-al, illetve egy Seasonic M12II-520 EVO 520W tápot tűzök ki magamnak, remélem ezek együtt szépen fognak majd muzsikálni.

És milyen procival?

Mindenre ott a Build ajánló, inkább az ott feltüntetett dolgokat vedd.

1 Like

Valószínűleg Ryzen 5 2600, mert az 1600 AF egyszer van, egyszer nincs, legalábbis itt Romániában. Ugyanez jellemző a tápokra, nem is gondoltam volna, hogy Magyarországon ennyivel több mindent forgalmaznak.

1 Like

Csak kérdés szintjén felvetném, hogy nem lenne érdemesebb megvárnia a 3300X-et?

Attól függ mennyiért fog menni. Magyarországon esélyes hogy kb eladhatlatlan lesz, olyan gyenge most a forint és magas az áfa. Alig kell hozzátenni és már 3600-on vagy, ami még mindig jobb.

Mint minden, ez is leginkább pénz, és idő kérdése. Ha van ideje, pl érdemes lenne B550-et venni ami jövő hónapban jön. De aztán még az is mire ideér… de abba meg már minimum 3. gen proci kell, régebbit nem támogat. Tehát jöhet a 3600. De egy B550+3600 kombó meg jóval drágább lesz mint a B450+2600.

Másrészt 3. genre még mindig fel tud upgradelni később ha akar, én kétlem hogy a következő legalább 5 évben ne lenne elég az a max 16 mag 32 szál.

Alzán 48 ropi. Szóval ja marhára nem éri meg.

https://www.alza.hu/amd-ryzen-3-3300x-d5831511.htm

Ha lejjebb menne 10 ronggyal, akkor lenne értelme. Így szvsz kb semmi. Az a 12 ezer amennyivel drágább a 3600, simán megéri.