TheVR Fórum

Vadonat új Ryzen konfig kék halál

Sziasztok!

Végig olvastam az összes hasonló csoportot, de ilyen összetett hibát egyikben sem találtam.

Összeépítettem az alábbi AMD Ryzen konfigurációt, de valami gond van vele.

Alaplap:
GIGABYTE B450M DS3H (BIOS frissítés elvégezve, Pcx-ben),

CPU:
AMD Ryzen 3600 (Pcx szerelte be)

Hűtő:
Cooler Master RR-212S-20PC-R1 (Pcx szerelte fel)

Memória:
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz HyperX Predator XMP HX432C16PB3K2/16

VRAM:
XFX RX 580 XXX Edition

SSD:
Kingston 480GB SA400S37/480G SSD

PSU:
FSP 600W Hyper M

Az alábbi hibák jönnek elő, változatos idők alatt, van, hogy 5 perc, van, hogy 10 perc után.

Windows Update kifagy, bármilyen drivert (programot) szeretnék telepíteni kifagy, hiba üzenet ha esetleg van, akkor az alábbiak egyik:
CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Windows 10 Pro teljesen jogtiszta, saját új matricás.

Hiba keresésben az alábbikat végeztem el:
Memória csatornák megváltoztatása, 1-1 memóriával tesztelve, memóriák megcserélése, másik videókártyával való próba, HDD lehúzása és ezek után is fagyott.

Mutatok egy képet a memória beállításokról, volt amikor már mindent AUTO-n hagytam akkor se volt jó, volt amikor beállítottam a kézikönyv szerint.

Passzolom, hogy mi lehet a baj.

Remélem, hogy valamit tudtok segíteni?

Köszönöm előre is!

első körben csinálj egy cmos resetet.
Utána csak az xmp-t kapcsold be a biosban. Semmi mást ne piszkálj.
Próbáld ki így.

1 Like

Memória a két világos szürke foglalatban van?

1 Like

Igen természetesen. De volt már a másik párban is, az sem segített.

Ez mennyiben fogja befolyásolni az elvégzett BIOS update-t?

Kiegészítem, hogy a Windows memória teszt hiba nélkül végig ment és nem állapított meg semmit.

Próbáld meg BIOS alap beállítások után egy egyszerű XMP kapcsolással. Ha úgy sem akar működni, akkor tolj egy MEMTEST-et aztán akkor hamar kiderül.

Elméletben semmiben. CMOS törlés utána teljesen alap beállításokkal áll fel a lap.
De elméletben elég az is ha nyomsz egy load BIOS defaults-ot magából a BIOS-ból, ha POST-ol a gép úgy egyébként már pedig igen.

Ha van rajt DualBIOS akkor mindkettőt legfrissítették jobb esetben, mert a legújabb BIOS verziókkal meg van a lehetőség hogy a Back up (tartalék BIOS-t is frissítse az update).

Egyéb esetben ha CMOS törlés után valami miatt nem tudna POST-olni akkor felőfordulhat hogy átvált a tartalékra és ha az régebbi mint ami CPU-dat támogatja akkor az eléggé szopó roller.

Egyébként a képből amit küldtél így szemre vételezve én lehet megelőlegeznék egy lehetséges videómemória hibát, nekem legalábbis nem rémlik ilyen sorminta az én deszkám BIOS-ában. Bár igaz én Giga AB350-Gaming 3-at hajtok.

Megnéztem gyorsban, nekem is megvan a sorminta csak az én kijelzőmön ennyira nem látszik.

2 Likes

Mobilos fotó volt, amúgy nem ennyire látványos a sorminta. Ez a gép már úgyis sz@pó.

Esetleg még annyit próbálj meg kérlek, hogy az XMP profilt bekapcsolva hagyod de ledobod 3000MT-ra az órajelet, szóval a Memory Multiplier-t beállítod 30.00-ra vagy 29.33-ra.

Mivel viszonylag belépő kategóriás lap, így nem tudom biztosra hogy mennyire acélos rajt a magas órajelű RAM támogatás.

Köszönöm! Megpróbálom mindjárt. Töltöttem közben egy frissebb Windows 10 telepítőt, amiben van már van némi Windows Update is.

Pedig nagyon jókat mondtak róla.

kik?

A legtöbb “bemutató” videó ezzel van tele. Neveket nem írnék, mert abból gond is lehet.

Átlag használat esetén a legtöbb nem tök gatya lap kielégíti az igényeket amúgy, egésznap mondjuk nem CPU renderelnék rajt persze ettől függetlenül, főleg magasabb fogyasztású procival mert azzal lehet nem bírná értelmes hőmérsékleteken a VRM a komolyabb és huzamosabb igénybevételt.

2 Likes

Windows telepítőt mindig a Media Creation Toollal csinálj, legegyszerűbb megoldás az aktuális legfrissebb Windows-zal.