Vagdosás

Ez a “más gyógykezelés hatása alatt voltam“ úgy hangzik mint egy jó kövér gandzsa :smiley:
Sorry :smiley: :smiley: :smiley:

4 Likes

Én úgy vagyok, hogy bármi bajom van csak a legvégső esrtben megyek orvoshoz, ha muszáj, pl ha eltörik a lábam, egyszerűen jobbnak érzem kerülni a magyar egészségügyet és szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Ha innen nézed, nem biztos, hogy van olyan súlyos lelki probléma, ami egy hozzám hasonlót képes lenne rávenni, hogy orvoshoz menjek… :joy:

Ha a magyar egészségügyre gondolok, akkor az a kép van előttem, hogy a rendelő előtt egy váró, a váróban meg nyugdíjasok kígyózó sora… :slight_smile:

2 Likes

Azert a pszihólógus távol áll a kórházak és az ottani légkörtől. Sajnos most volt alkalmam megtapasztalni milyen a kórházba lenni.( egyébként én is a te veleményeden voltam, csak végső esetben…)

Szerk.: Ha a hazi orvoshoz mész ott valóban nagyik kígyózó sora vár. “És fiacskám had menjek előtted!Én csak receptért jöttem” Na ebből szokot az lenni h instant 4 órát vagy ott.

3 Likes

Nálunk a Pesterzsébeti sztk-ban időpontra kell menni. :slight_smile: Főleg szakrendelésre. Ott aztán nincs ilyen h “de hát én CSAK…” Nem. Lobogtatom a kis papíromat h: 11.45re jöttem. Pont. Ember vagy öregasszony legyen a talpán aki elém oson miközben nekem 2 hete van időpontom. XD

3 Likes

Így van. Én is ritkán hallgatok mainstream, főleg Pop zenét már.:nauseated_face:
EPIC műfajt tudom ajánlani, keressetek rá youtubeon, legjobb, legepicebb film/játékzene stílusú felemelő epic, vegyes stílusú kevert stílus a klasszikus hangszerektől kezdve a lazító zenéken a hősies csatazenékig a rockon, elektronikuson át még pop zenék is vannak különböző érzelmi/szituációkra… amik, minek tovább ragozni, EPICek na! :slight_smile:
Az én “youtube csatormámon” (ami nincs, csak gondoltam nyilvánossá teszem a lejátszási listákan me mé ne) találtok több száz, ezerres válogatást! :wink:
Imádom!:drooling_face:
(Ismétles direkt van mert ha túl sok lesz egyben, ak nem akarok sokat görgetni az új zenékhez ezért az új listát csinálok és abba is benne vannak az elején! :stuck_out_tongue_winking_eye:)

1 Like

Látom neked is van egy pár listád. :smiley: Na majd lecsekkolom. Lehetne egy ilyen lejátszási lista megosztós topicott is csinálni.

1 Like
3 Likes

Szerintem ez egy komoly tema es addig amig az ember ezt a barati tatsasagaban vagy csaladjaban meg nem eli, nem tud rola komolyan beszelni…
Mindenkepp ha eszre veszed hogy valaki a tarsasagodban tenyleg beteg es pszihes gondjai vannak a legfontosabb hogy beszeltesd, ki kell beszelniük magukbol es folyamatos pozitiv megerösitesre van szüksegük, neked pedig nagyon sok türelemre es kitartasra. :slight_smile: A gyogyszerekkel pedig csak ovatosan, föleg ami mellekhataskent tönkreteszi a pajzsmirigy müködesed… ha kell valts többször addig amig teljesen el nem tudod hagyni.

1 Like

Én is most ismertem meg valakit akivel vegulis barati kapcsolat alakulgat és fura módon megtudnak nyilni nekem az emberek, enis nekik, beszeltettem… kiderult hogy nem éppen egy jol éli meg a családu dolgokat , neki is apjaval van gondja , megnéztem karját szabalyos negyzet alaku vágások voltak rajta. Beszeltunk kicsit ,és megértem , hogy neki ez egyfajta megkonyebbules vagymi de azonkivul hogy elmondtam neki hogy elszomorodom , hogy tudom art maganak, és elmondtam miert ne csinalja… azon kivul nemsokat tudok tenni… bar alitolag o se akarja csak nemtud mas megoldast… egyfajta elvezetet nyujt neki… sajnalom szegeny kiscsajt… én hulye meg mindenkire vigyazni akarok pedig alig ismerem… rip my idegrendszer xd szerencsere vegtelen a turlmem… szerintem amugy te se tudsz sokat tenni ilyen helyzetben, légy jo halgatóság és türelmes

4 Likes

Mindenki nagyon megerto meg ovatos, de az a legnagyobb igazsag, hogy a fiatalok elvannak kenyeztetve es foleg szallva maguktol, es ha nem ok a vilag kozepe akkor minden osszedol. Az akinek valos problemai vannak azok meg nemhogy inkabb konstruktiv kiutat keresnenek, de probalnak inkabb sajnalatot kivaltani es a figyelem kozeppontjaba kerulni, hogy veluk foglalkozzanak.

Manapsag mar nem kepes ugylatszik felfogni valaki, hogy nem korulotte gorog csak a vilag hanem a szuleinek vagy epp masnak is van sajat elete es a maga gondjai…

Ezert ugyis beszol majd par ember de nem izgat…nekem ez a velemenyem…

Az meg ha valakinek “megoldas” hogy sajat maganak fajdalmat okoz es kart tesz magaban…nah igen…itt jon be nallam az evolucios kerdes… Csunya dolog ilyet mondani, de ez termeszetes kivalasztodas…aki testileg/lelkileg eletkeptelen az az allatvilagban elpusztul, hogy csak az erosebb es eletkepes egyedek adhassak tovabb a genetikai allomanyukat. NAGY problema es sok betegseg es pszichologiai problema forrasa, hogy az ember ezt az evolucios folyamatot mestersegesen befolyasolni probalja…

Nem azt mondom, hogy ne gyogyitsak meg a betegeket vagy ne mentsenek eleteket. HA A TUDOMANY KEPES RA HAJRA…DE mindenkepp elkene gondolkodni azon, hogy akinel akar orokletes genetikai problema all fent annak ne lehessen sajat gyereke…Fogadjo orokbe… de nem nehezitsen tovabb egy egyre melyulo problemat.

@zackgaming11
Szia!
Korábbi kommenteket nem olvasva bővítem a kisregényt.
A témához annyit tudok hozzáfűzni hogy jövendőbeli egészségügyi dolgozóként láttam már érdekes eseteket. Sok mentális vagy éppen testi zavarral küzdő emberrel találkoztam már akik szenvedtek valami miatt. Mindenkiben láttam azt a dolgot ami miatt a betegsége kialakult és a megértésen a szereteten és kedvességen kívül nem tudtam mást átadni. Viszont most nyáron a Gyermekosztályon találkoztam egy érdekes személlyel. Egész pontosan úgy kezdődött a történet hogy reggel 6-kor kezdtem el a 12 órás műszakot. Nem szoktam reggelente megnézni hogy kik és milyen panasszal vannak bent mert gyakornokként nem igazán az én dolgom és a nővérek nem is szívesen mutatják meg a lázlapokat. Éppen indultam volna a szokásos láz és vérnyomásmérést megcsinálni amikor láttam egy nagyon csinos lányt. Bementem és mikor tettem fel a karjára a mérőt láttam hogy fura vágások vannak a karján. Azt gondoltam hogy horzsolás volt de mint utólag kiderült a mentő hozta be depresszió és önbántalmazás miatt. Mikor megtudtam majdnem sírógörcsöt kaptam hogy egy olyan szép lány miért dobná el a saját életét… Egyszerűen nem lett volna értelme. Aztán eszembe jutott hogy régen én is ugyan ezt akartam megcsinálni de valahogyan le tudtam magamat beszélni a dologról. Annyira megijedtem a dolog miatt hogy a lányhoz hozzá sem mertem szólni. A mai napig bánom hogy nem mentem oda legalább jobbulást kívánni… (Ennek kb az lett a következménye hogy sokkal jobban törődök másokkal és jobban ragaszkodom az egészségügyhöz és elhatároztam hogy az OMSZ-nél fogok dolgozni ha lehet mentőtisztként. Nem érdekel hogy mekkora áldozatokat kell meghoznom ha másoknak tudok ezzel segíteni…)

Ha esetleg itt van az a lány aki ott volt és ezt olvassa annak üzenném hogy ne haragudjon hogy nem foglalkoztam vele de nagyon sok régi rossz emlék jött elő egyszerre… Tudom hogy csekély esély van arra hogy ezt olvasod és biztos vagyok benne hogy nem is fogod de ha kaphatnék mégegy esélyt biztosan máshogy csináltam volna!
(Tudom hogy nagyon tágkörűen fogalmaztam de pontosabb információkat nem adhatok illetve nem akarok megadni)

És ne feledjétek!
#IStandWithEgészségügy!

8 Likes

Vágom kb. mit akarsz mondani, de hát ez nem a natgeowild, hanem emberekről beszélünk. És ha mondjuk sikerül valakit kihúzni a gödörből, és utána a “helyes” úton jár tovább, már megérte. Nem? De. És mi van ha a te gyerekedről lenne szó? Dobnád a levesbe?

3 Likes

Nem csak arról van szó hogy megérte-e. Ha sikerül kihúzni valakit a gödörből onnantól van lehetőség akár életre szóló barátságokról is. És ha segítesz máson az biztos hogy rossz érzés sem lehet. Sokkal jobb lesz tőle a közérzeted is. :smiley:

@zackgaming11
A barátnődnek pedig segíts. Ha megkért arra hogy tarts titokban akkor tégy úgy ahogy kérte de foglalkozz vele. Nem szabad hagyni hogy felőrölje ezzel saját magát. Ha pedig el kell mondanod valakinek akkor mindenképp olyan embernek mondd el akiben Ő is megbízik.

2 Likes

Személyes véleményed nem építő jellegű. Bántó.
Akinek nem inge ugye nem veszi magára.
De én a helyedben nem reklámoznám az elitista elképzeléseim. Off topic.

Egy jó pszichológus segíthet, mint barát ajánljatok neki valakit, aki jó. De a sarlatán pszichiáterektől tartsátok távol (tisztelet a normális pszichiátereknek). Általában az ilyen jellegű probléma sosem annyira kezelhetetlen, mint azt gyakran némelyik pszichiáter gondolja, és előszeretettel írnak fel gyógyszert akár az első találkozásuk alkalmával, amivel többnyire csak a tünetet kezelik, és könnyen kelthetik vele azt az illúziót, hogy minden jó, mikor valójában a kiváltó dolog belülről emészti fel az illetőt. Így kialakul az a történet, hogy az erre szedett gyógyszereket nem hagyhatja el, majd egész életére zombit csinálnak belőle. Sajnos láttam már ilyen esetet élőben :S

Ebbe shemmi elitizmus nincs…az, hogy a gyengek elhullanak az erosek tovabb elnek a fejlodes resze…ha tetszik ha nem…

Mint irtam, a baj ott van, hogy mindenki rgy picsongo nebantsviragga no fel akinek tul jol megy dolga…:stuck_out_tongue: Ha 14 evesen el kene menjenek dolgozni ha akarnak sajat maguk szamara valamit, mert a szuleik olyan helyzetbe lennenek anyagilag, akkor megtanulna a legtobb ertekelni amilye van…es foleg az eletet…akarmilyen nehez is legyen.

Szerintem rossz embernek magyarázod ezeket a dolgokat.
Bár ha már ilyen jó pszichológia elemző vagy. Akkor mondd meg nekem kikre jellemző az empátia hiánya a pszichológiai definíció alapján?
És aztán gondold át mégegyszer amit írtál.

Akkor sem leszek empatikus ha nem tetszik masoknak… En csak oszinte vagyok…nem finomkodo mint mindenki… aki hulye haljon meg…ilyen egyszeru az elet.

Ha azt hallom, hogy lezuhan egy repulo, vagy osszedol egy epulet vagy barmi azt is magasrol lesajnalom ha nem volt kozvetlenul ismerosom erintett a dologban…mert vadidegenek elete vagy halala hidegenhagy…es ez az emberek nagytobsegere igaz…csak elojon az a kellemetlen eroltetett “most ez meg kell razzon” erzes amit belenevelnek.

3 Likes

Ez a gondolkodás amúgy rám is jellemző. Talán racionalizmus a humanizmus felett?
Ezért is nem szoktam leírni a véleményem, túl szélsőséges és ellenszenvet ébreszt velem szemben, pedig nem tehetek róla.

Ebbe belegondoltatok már? Csak azért mert valaki ilyet ír nem “egy g*ci”, nem lesz gonosz vagy rossz ember, csak más a gondolkodásmódja.

2 Likes

Ennyi…:stuck_out_tongue: Amugy igen valahogy igy van ahogy te is leirtad…

En csak nem rejtem el…meg akkor sem ha mas ezert beszol vagy leir, hogy “szivtelen, onzo, naci csillamponi” vagyok is…

Pont annyira nem faj, mint ahogy az en velemenyem se kene masnak fajjon…