Vajon melyiket? I7-6800k vs I7-5930k

Sziasztok! A kérdésem a következő lenne.
A későbbiekben szeretnék venni egy jó processzort és mellé egy jó videókártyát.
i7 6800k vagy i7 5930K-t vegyek játékra szerintetek ASUS GEFORCE GTX 1080 OC videókártya mellé.
Esetleg valakinek valami tapasztalata van-e játékteljesítményben, vagy esetleg valaki tudna-e részletesebb információkat mondani az alábbi termékekről. Előre is köszönöm a válaszokat! :slight_smile:
.

mindkét proci 6 magos
szóval az újabat javaslom
de várj vele hátha az új amd-k miatt lemegy még az ára

Igazából sok különbség nincs a 2 proci között. 6800K alapóra jel: 3.4 GHz, turbo 4.6GHz, az 5930k esetében alapórajel: 3.5 GHz, turbo 4.8GHz. Ahogy @lengyelb is írta mind a kettő 6 magos.

Összességében én azért vennem az i7-6800K-t. Mert olcsóbb, újabb (6800k - broadwell, az 5930k - haswell) és a benchmark tesztek alapján 1-2 százalékkal jobban teljesít.

Ha ön magában játékra kell akkor egy 7700k jobb választás lehet. A 6-8-10 magos intel procik munkára vannak, nem pedig játékra. Félreértés ne essék játszani lehet velük, de kicsivel gyengébb teljesítményt nyújt. És ha tényleg csak játékra kell akkor pénztárca barátabb is, az meg mellékes hogy a legtöbb játék 4 magra van optimalizálva :grin: :slight_smile:

1 kedvelés

benchmark a két CPU-ról!

Minimális különbség teljesítményben, árban viszont igencsak nagy a különbség, és elárulom az olcsóbb az erősebb. :slight_smile:
különbség teljesítményben:
http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-6800K-vs-Intel-Core-i7-5930K/3607vs2578

megjegyzés:
K-s processzort akkor érdemes venni, ha akarod overclockolni. I7 játékhoz nem szükséges, megveheted, de minden működni fog egy jó i5 alatt is ha számít valamit, hogy olcsóbb. És végül még annyit, hogy ha nem égető a proci hiány akkor érdemes megvárni míg megnyitnak a strandok (azaz a nyarat) mert igencsak lemehetnek még az árak. :slight_smile:

Ha csak játékra akarod használni, akkor inkább az elég drága X99-es alaplap és a belevaló proci árát költsd el egy 7700K, Z270, GTX 1080Ti kombóba. Szvsz a nyers játék teljesítmény jobb lesz.

Szerk.: Korrekció.

1 kedvelés

Mivel azt irtad, hogy jatekra kell, igy mindenkepp egy 7700k-t javaslok z270-es alaplappal.

1 kedvelés

Szerintem elég oda a Z170 is. Én azt vettem hozzá. :slight_smile:

Igazából mindegy lenne, de ha nincs a Z170-esen gyárilag BIOS ami támogatja a 7700K-t akkor elég körülményes frissíteni…

1 kedvelés

MSI/ Giga lapokat néztem, és azok közöl a legtöbb támogatja! :slight_smile: A többi gyártónál nem tudom, én MSI-t vettem.

Az rendben, csak nem mindegy milyen BIOS verziótól megy a dolog. Ha régebbi BIOS van az alaplapban amit veszel, mint az ami az új processzorokat támogatja akkor nemes egyszerűséggel nem fog elindulni a gép.

Na erre nem gondoltam. Még nem jött meg, remélem elindul vele. :stuck_out_tongue:

egyiket se… a 7700k, de még a 6700k is minden játékban veri fpsben őket. munka processzorok, nem játékra vannak. jelenleg a legerősebb játékra szánt processzorok az i5-7600k és az i7-7700k. de majd amikor megérkezik a ryzen 5 akkor valoszinű ez már nem így lesz :slight_smile:

Ezt a tesztet mindenképpen ajánlom megnézni.

Hűha… :open_mouth: Nem gondoltam volna hogy ilyen nagyon részletes leírásokat kapok, minden tiszteletem. :wink: Köszönöm srácok. :smiley:

Egyébként valami ilyesmi konfigurációt szeretnék összerakni. ( Szívesen fogadom a segítő hozzászólásokat és esetleges javításokat hogy “ez azzal passzolna” stb részletes véleményű hozzászólásokat is! ) Előre is köszönöm! :slight_smile:

Intel Core i7 7700
ASUS ROG Strix Geforce GTX 1080 8GB OC Edition
20GB 2133MHz DDR4 RAM Kingston HyperX
ASUS Z170 alaplap
Zalman Z9 Neo
Corsair Hydro H100i V2 vagy Seidon 120V Plus
Toshiba 2x2 TB 7200 RPM 64 MB
480 GB SSD

#WeAreTheVR

Szia.

• 7700-hoz inkább Z270-es alaplapot, azok alapból támogatják a Kaby Lake alapú procikat.
  • Ha sima 7700-at veszel nem 7700K-t akkor elég egy H270-es vagy B250-es alaplap is.
  • A 20GB memória nem tudom hogy jöt össze, de párban készletben vedd és untig elég 16GB (2x8) még a jövőt is szem előtt tarva. Illetve DDR4-2400 készlet szinte ugyanannyiba fáj.

20 GB RAM úgy jött össze hogy 2x8 párban meg egy 4 GB-os kiszerelés mellé. Illetve milyen és mekkora tápegységet ajánlanátok hozzá?

Szia.

Csak párban használd őket, különben nem fog működni a Dual-Channelben a memóriád. Minőségi 500W-os táp bőven elég, ha csak nem tervezel több GPU-s rendszert.

FSP Hyper 500W - 16e (fix kanócos)
FSP Hyper M 500W - 19e (fél moduláris)
Seasonic S12II 520W - 23e (fix madzagos)
Seasonic M12II EVO 520W - 25e (teljesen moduláris)

16gb memoria esetén többet ártasz azzal, hogy beraksz +4-et, mint használ. sőt igazából használni semmit se használ, csak minusz 5-6 fpst érsz el vele.

Akkor jobb választás a teljes modulárisat venni a tápegységből ? De ha én 16 GB RAM-nál többet szeretnék használni érdemes vagy sem ?