Valaki laptophoz értő?

Sziasztok. Olyan segítség kellene, hogy ebből a laptopból ki lehet -e hozni nagyobb teljesítményt? (A végső cél a zökkenőmentes youtube videó nézés lenne, illetve talán egy kis minecraft a fárasztó nap után)
Processzor az egy mobile dual core intel pentium B950, 2100 mhz
A videókártya Geforce GT 520M 1GB
3GB ram illetve egy 500gb -os 5400rpm-es hdd.
(Western digital scorpio blue)

A youtube videók úgymond akadnak, illetve egy stronghold -ot sem tudok elindítani aminek köztudott kb semmi gépigénye sincs.

Hdd -ről ssd-re valamint 3gb helyett 6gb ram megoldhatná a problémát?
Ddr3 1333mhz -es ramok, 2 slot, tehát szívem szerint az 1gb-os modult cserélném csak egy 4-esre.
Köszönöm mindenkinek ha kapok választ :relieved:

Az SSD fogja a legnagyobb különbséget hozni (csak legyen jó minőségű), de egy kis plusz memória sem ártana.

4 kedvelés

Vegyél valami 250-es ssd-t és a használt piacon 2x4GB ramot, ez kb a max amit lehet változtatni rajta és bíztosan érezni is fogod. A 2x2 GB is kevés lehet akár sima chrome használat közben is.

2 kedvelés

Egy ilyen régi gépnél nem árt utána nézni, hogy egyáltalán mennyi memóriát támogat. SSD-vel nem kéne, hogy gond legyen.
Viszont pasztázás + takarítás se ártana évenete 1x.

Akár 16-ra is lehetne bővíteni, tehát azzal nincs gond igazából.

Mivel konkrét típust nem írtál, így csak találgatni tudunk.
Akár még nagyobb procit is lehet bele rakni, kérdés, hogy megéri-e a befektetést, valamint, hogy a hűtés mennyit bír el.

Háát asszem nem lehet. Alaplap egy Acer aspire 5750ZG
Szerintem itt max ram meg ssd bővítés fél vele.
De priviben beszéltem @sutyomatic -al és azt tanácsolta, hogy arra a procira ne bővítsek semmit.
(Bár ha a youtube videó lejátszás meg a minecraft menne rajta, akkor nekem megéri a bővítést, pc-t csak komolyat szeretnék majd)
Ezért utálom a laptopokat :sweat_smile:

De biztos vagyok benne, hogy ki lehet belőle még hozni pluszt, ugyanis minecraft-ot illetve cod2-őt is játszottam a laptopon pár éve.
Takarítva sem volt talán a 8 év alatt, úgyhogy egy újrapasztázás és tisztíttatás biztos, hogy lesz.

Nem tudod esetleg, hogy a bővítés után tudok -e majd esetleg játszani minecraft-al meg online mmo rpg-vel?

Ez elég tág fogalom. Nem valószínű, 10 éves technológiáról beszélünk. El kell tenni szekrénybe emléknek és újabbat venni.

2 kedvelés

Ohh. Hát ez így tényleg gagyi. Köszi szépen, akkor majd beruházom egy jobbra :slightly_smiling_face: