Valami gond van, vagy a gép nem elég erős már?

Sziasztok!
A configom a következő:
-i5 7400
-GTX 1060 6GB
-8GB RAM
-450GB SSD
-2TB HDD

Lényegében azt vettem észre, hogy PUBG közben 90-100% között mozog a processzorom kihasználtsága, haveromnak rosszabb configgal 40-50%, bár tudom, hogy ez nagyon relatív.
Ha nem megy a game, akkor is 40-50% körül mozog, folyamatosan.
Erre van valami megoldás?

Ez csak a pubg. Minden configon más.
A mai napig 0 optimalizáltság.

Csinálj egy olyan screenshotot, amikor nem megy a pubg, és a processzorhasználat szerint vannak rendezve a folyamatok.

@medvemacko Itt a kép, köszi a helpet előre is! :smiley:

Látszólag rohadt sok háttérben futó programod van. Menj az “Indítás” (vagy ilyesmi) fülre és kapcsolj ki mindent amit nem szeretnél elindítani a Windowssal, aztán rebootolj

Őszinte leszek, amikor ennyire tarthatatlan a helyzet, akkor egy tiszta Windows telepítés segít a legtöbbet. És utána csak olyan dolgokat telepíts, amit tényleg használsz. Ha meg most is csak az van fenn, amit használsz, akkor lásd @marcimine válaszát.

Néhány meglátás a feladatkezelő alapján:

• 8GB RAM-hoz miért van fent 32bit-es Windows??? :face_with_raised_eyebrow:
    • 4GB címezhető RAM miatt rendszer memória effektíve csak felét tudod így használni és legalább az is rögtön tele van.
  • Alacsonyabb konfigurációjú gépnél lehet alacsonyabb a CPU kihasználtság, ha a játék inkább GPU limitált.

De @marcimine és @medvemacko meglátásait kombinálva a 32bit-es Windows-zal, a kézenfekvő megoldás egy OS újratelepítés, de mostmár 64bit-es kiadással.

@sutyomatic Szia, 64 bites windowsom van. Screenshot_76

A rengeteg 32bit-es alkalmazás miatt írtam illetve azért mert ha tényleg 8GB RAM van a gépben, akkor meg valamelyik memória modul vagy nincs rendesen a helyén vagy processzor.

Kettes opció hogy valami háttér alkalmazás (malware, vírus, stb.) eszi a gépet a háttérben. MalwareBytes-ot tessék lefuttatni, meg valami értelmes AV megoldást feltenni. Avast / AVG free.

92% foglalt memória, 3330MB-nyi foglalt memória a előtér alkalmazássokkal + a sallang 92%-ig tele?

Nem lehet hogy az integrált gpu is lefoglal a memóriából?

HD 630 mellé mégis ki társít 4 GB rendszer memóriát? Bár a fő kérdés leginkább az lenne hogy minek? :slight_smile:

Nem tudom :slight_smile: De azt sem hogy alapjáraton mennyit foglal magának. Én ránéznék arra is, sőt tiltanám is a használatát ha lehet.

Szerk.: Bár így visszanézve már látom, hogy a windows szerint az nem foglal le semmit mert mind a 8 giga elérhető.

Nem tudom, akkor azt mondjátok, hogy az újratelepítés lenne a megoldás?

Windows újratelepítés optimális lenne, de első körben elég lehet ez:

Mindent kikapcsoltam, ennek ellenére mégis elindulnak olyan random programok háttérfolyamatai, amik meg sem jelennek ebben a listában.

Akkor be kell lépni a programba és a beállításainál kikapcsolni hogy a Windowssal induljon

Offon van, mégis egy kis folyamat az megy.

Mindent kikapcsoltál (akár Feladatkezelőben, akár az adott alkalmazáson belül) ami nem kell indításkor?

És így, hogy párat kikapcsoltál, milyen a processzor kihasználtság újraindítás után?

Igen,mindent, de ennek ellenére még csomó kis cucc, ami pl 7MB-t eszik a ramból elindul. Alaphelyzetben 20-40%-on van.

Memóriából mind a 8GB-ot használja a gép?