TheVR Fórum

Valami tablet egyetemre

Sziasztok, egyetemi tanulmányaim megkönnyítésére szeretnék tabletet vásárolni. Mindenképpen olyat, amihez vagy jár vagy lehet pen-t venni. Főleg jegyzetelésre, MS office programrok egyszerű használatára és tankönyv olvasásra használnám.
Gondolkodtam az új 9.generációs ipadeken és a samsung tab s6 lite-on is. Tudnátok nekem esetleg ezekről személyes tapasztalatot mondani (pro és kontra is érdeklne), vagy esetleg valami más opciót ajánlani?
Kb.200.000Ft-ot szánnék rá.
Előre is köszi a segítséget.

iPad Air. Pont belefér a keretedbe és az már a pen2-t támogatja.

1 Like

Igen önmagában beleférne, viszont én pennel együtt értettem a 200.000-et, bocsi ha félreérthető volt.

Ha jól működő pencil support kell, akkor nem nagyon van más út mint az Apple.

Ha elég a kisebb méret, akkor az új iPad Mini + Pencil 2, diákigazolvánnyal olyan 220k körül kijön. Egyébként az említett Air. Nem sok értelme van 20-40k-t spórolni ilyen árkategóriában, ha cserébe lényegesen rövidebb szoftveres támogatási időt és gyengébb pencil supportot kapsz.

2 Likes

Off topic: mit takar az hogy diákigazolvánnyal?

Ha diák vagy és van érvényes diákod akkor kapsz kedvezményt pl icentre-nél az eszközökre.

Magyarul ha van rokonod vagy ismerősöd aki még diák akkor vele bemész és olcsóbban meg tudod venni.

1 Like

Köszi az infót, néztem az új Minit és ha van ilyen akkor kihasználnám (gimi). Viszont ténylegesen megéri azt a kis +pénzt rákölteni az ipadekre ha fontos a jó pencil.

Igen, pl megnézed itt az árakat, látod hogy külön fel van tüntetve hogy diákkal mennyi:

https://istyle.hu/

Tudom ajánlani az új Minit, fasza kis cucc, pont tegnap szórakoztam vele kicsit.

1 Like

Amennyire néztem csak egyetemi (felsőoktatás) diákot fogadnak el, gimnáziumit nem.

1 Like

Köszi az infót, akkor tesómmal beszélek majd. @lengyelb szerintem mehet a lakat. :v: