Van értelme intel processzor mellé 3200MHz-es RAM-ot venni?

Inaktív benne az iGPU, annyival tud kevesebbet mint a “sima”.

Meg elv. nem kapott korlátlan szorzót. Az miben nyilvánul meg?

Ami Intel-nél a számozás végén nem tartalmaz egy K betűt, az mind szorzózáras. Az annyit tesz hogy egy Z370/390-es lapban max. a boost órajelre lehet “húzni”. De igazából azt meg tartja javarészt magától is…

Mai játékokkal megbírkózik 2k-ban, egy 1070-el?

Nálad mi a 2K? Ha 1440p akkor az inkább vga limites, oda éppen elég.

2560x1080-es felbontáson, tehát ja, 1440p-be. :sweat_smile:

Ember
Könnyebb és egyszerűbb MINDENKINEK, ha leírnád:
-Mid van.
-Mit tartanál meg.
-Mennyit szánsz rá.

Ez így levegőbe lövöldözés.
Ezeket írd le és segítünk, csak ezt ne csináld tovább.

Semmit se tartok meg a jelenlegi gépemből. 200k-t akarok szánni a gép többi részére, és ebben már a proci is benne van…

pompás
voilá
image
image

Ezt én értem, csak azért érdeklődtem a 9400F felöl, mert sokak szerint nem jó, mert butított. De úgy néz ki ő lesz a számomra megfelelő. :slight_smile:

Ez még 1080p, csak 21:9-ben az kb ~30%-al több képpont mint 16:9-ben, a 1070 szvsz még éppen elvan vele ésszerű beállítások mellett. A 9400F meg elég alá, hacsak nem multizol és minden fps számít, akkor egy húzott 9600K-val tudsz többet kisajtolni.

Az más tészta, hogy ezek most milyen ár-értékben vannak, amit feljebb is tanácsoltak érdemes megfogadni, várj még lesz polcon R5 3600 és utána dönts.

Ahogy @sutyomatic is írta, gyárilag kilőtték a videó alkotási képességét. Vagyis önmagában nem elég, hanem kell mellé vidikari. Ennyivel “butított”, semmi mással.

Viszont durva, hogy mégis ilyen olcsó.

??? XD XD XD XD XD Drágább mint az AMD azonos erősségű procija XD
Csak a hülyének éri meg XD

Az AMD-től eltekintve mondtam.

Nem tudsz eltekinteni egy azonos piacon versengő két cég, azonos teljesítményű terméke mellett, ha az egyik olcsóbb, mint a másik.
Ha fillérre egyforma lenne mindkettő, akkor lehetne nézni a kövi szintet, hogy melyik mennyiért adja és akkor viszonyíthatnál.

ui. azt ki ne felejtsem, hogy az amd azért egy elég használható hűtőt ad a termékeihez, mint az intel, aminek csak ezért van hűtő a dobozában. hogy a szél el ne fújja.

Annyira azért nem jó ár, másfél év alatt nem nagyon jutottak előrébb tekintve miután beállt a 8400 ára a nagy proci dárgulás előtt ugyanígy 48-50k volt és aligha van pár % a két cpu között.

Na igen, azt tudom, hogy a gyári hűtő az halál. :smiley: Azt én kapásból cserélem.

Tehát olcsó, holott eleve drágább mint a Ryzen + hozzáadsz még egy normálisabb hűtőt monduk 8 ezer-ért, máris 10-el többet fizettél gyakorlatilag 0 plusz teljesítményért.