TheVR Fórum

Váratlanul lekapcsol a gép és újraindul

Sziasztok! vásároltam egy pc-t adattárolás illetve retro gamek végigjátszása céljából.
Először is adatok:
CPU: Core 2 duo e8400
Alaplap: Gigabyte ga-p43-es3g
GPU: ati radeon hd 5670 asus
RAM: DDR2 OCZ Reaper HPC
Táp: Corsair vs550
Tárhely 2db hdd

Történet: megérkezett egy frissen telepített win 10-el bekapcsoltam elkezdett tölteni win majd leállt és újra indult, ezt ismételgette, tápra gyanakodtam rákötöttem másikra azzal is produkálta, ramokat átnéztem stb aztán jött a proci… kiszedtem és a foglalatba volt egy kb 5cm hosszú damil darab (ne kérdezzétek hogy került bele)
kiszedtem úra pasztáztam hűtő fel és láss csodát bekapcsolt ám a windows megadta magát így inkább feltettem egy eredeti win7-et működik minden pöpec neteztem, videókat néztem és egyszer csak leállít újraindult ezt mindig eljátszotta egy idő után ha használva van a gép nem csak áll, egyszer jött egy elcsíkozódott kép fagyás akkor kicseréltem a kártyát egy ati radeon hd 5770-re azzal elmúlt a netezés közbeni leállás működött kb 12 órán át erre ma reggel bekapcsolom elkezd tölteni win és leáll úraindul… kivettem kártyát visszaraktam az 5670-et elindult bejött win majd 1 órán át működött és leállt újraindult… (most is megy a gép egyenlőre most még nem állt le) Aida stressz teszt hőfokok cpu-ra: illetve kép a csíkozódásos fagyásról
Köszi hogy végig olvastad.

1 Like

Alaplapi gombelem csere volt?

1 Like

Azt nem cseréltem de előkeresek 1 et és megpróbálom.

Megtörtént, de rövid használat után leáll ugyan úgy a gép