Vége az ingyenes zenehallgatásnak a YouTube-on

Én is pontosan ugyan így vagyok! :smiley: Nem merem összeadni a cájg értékét mert szívinfarktust kapnának körülöttem :smiley: Továbbá úgyszintén Spotify előfizető vagyok, teljes mértékben támogatom az álláspontod! :slight_smile:

én egyszer összeadtam… gyorsan innom kellett valami erőset… :smiley:

Amikor még emlékszem a DJ ismerőseimnek matricákat kellett venni a CD-kre (valami 1500 Ft-volt), nem egyenként megvenni a számokat. Sőt ma már létezik egy összegű díj is ami egy alkalommal korlátlan használatra jogosít. A MAHASZ-nál tagdíj meg hasonlók húzósak.

Csak azokat a zenéket veszem meg amiket nagyon szeretek (plusz veszek CD-t, Vinylt, pólót stb.), a többit rádió szerűen hallgatom a spotify-on. Régen annyi zeném volt letöltve, hogy több, mint 30 év lett volna végighallgatni, letöröltem az összeset, semmi értelme a Spotify mellett.

jaja, havi $5 a Spotify, és amit akarok offline is tudok hallgatni. Simán megéri, ezt a youtube-n zenehallgatást meg sosem értettem… de ez egyéni probléma.

Igen elvittem a dolgot, abból kifolyólag hogy a youtuben tényleg minden fent van. Spotify előfizetésem nekem is van. Úgy gondolom, hogy ennél az 5€-nál többet is megéri kifizetni, ha az platform jól van összerakva és ott van minden. A reklámmentességet meg szerintem nem kell túl szigorúan kezelni. Tőlem az előfizetett oldalon is lehet reklám, ha az jól van elhelyezve, ez esetben nem a zene kellős közepén vagy a lejátszási listában. Mindenhol máshol elfér és nem zavar. Legalábbis engem.

Nekem ha bezarom akkor is megy a youtube igaz ehez megkell rootolni meg xposed mod is kell :slight_smile:
Viszont ha sok reklámot tesznek a youtubere akkor meginkabb adblock használatára sarkalja az embereket. Es igaz,hogy vannak olyan oldalak amik nem engedik az adblockot de az olyant is kilehet cselezni es akkor siman megy.:slight_smile: szerintem majd lesz mindenfajta tutorial,hogy hogyan lehet xd

Az alap gondot nem oldja meg: ingyen fogyasztasz egy tartalmat amit más pénzért generál, gyakorlatilag meglopod azt, akit nézel. Ugyanis nem csak a google-nek, hanem a videók készítőinek is abból jön pénz, hogy reklámok jelennek meg a videóik alatt. Hogy aktuálisak maradjunk, a VR-nak is. Ergo ha blokkolod a reklámokat, őket is megrövidíted nem csak a google-t.

Nekem a családomban van profi zenész, nem is egy, és érdekes mód senki sem használ prémium spotifyt. Plusz, ha fizetős lesz a yt, akkor azért ne a 240p-s hangszínt vegyem meg, már bocsi.
Plusz: Spotifynál csak 3333 db zenét tölthetsz le. A másik esetben bármit…
Filozófiai kérdésünk következeik: Vajon, ha több családtagom zenész, akkor nekem, mint non-zenésznek kellenek a rekámok, vagy én is lehetnék ad-free?

Nincs ezzel gond, ők akkor kapják a reklámot, azzal is “fizetnek”.

A gond azzal van, amikor valaki nem akar reklámot, ellenben fizetni sem. Valamit valamiért.

Nonintruzív hirdetésekkel úgy gondolom nagy többségnek nincs semmi baja. De ha kedvenc tartalmukat szeleteli fel és szakítja meg, általában az csapja ki a biztosítékot a legtöbb embernél.

Ha választani lehet hogy vagy a tartalmat nem fogyasztják tovább vagy a reklámokat tiltják le, akkor nyilván az utóbbit fogjk választani.

Nekem például vannak weboldalak amiket nem látogatok már régóta pont hasonló miatt. Annyi villogó meg csillingelő / zenélő reklám kezdett lenni az adott oldalakon hogy egyszerűen fogyaszthatatlanná vált amiért odajártam.

Én régen rengeteg zenét töltöttem le és néztem dzsatubén is…

Aztán miután lett egy komolyabb mobilnetem úgy döntötten hogy előfizetek valahová. Kényelmi szempontból ez a google play music lett. Az a cirka 1500-1600 forint hozzá sem mérhető ahhoz a kényelemhez amit nyújt.

szerintem 2x ennyit is kicsingetnék érte. Nem csak azért mert reklámmentes, hanem azért is mert általában sokkal jobb minőségben vannak fent a számok és sokkal kevesebbet kell keresgélni, mivel szépen össze vannak rendezve.

Az egyetlen alkalom amikor ténylegesen youtubeon hallgatok zenét az az amikor HH után Konyeszékkel a theVR chatre dobáljuk egymásnak a számokat, mivel így sokkal kényelmesebb a megosztás.

Az meg hogy youtube háttérben szóljon van rá ezer alkalmazás, de play music miatt ez sem kell hogy érdekejen. Így én nem fogom ettől most úgy érezni magam hogy le akarják vágni az egyik lábam.

Zenét eddig sem YouTube-on hallgattam. Régimódi vagyok és szeretem a “fizikai” másolatokat a device-omon tudni méghozzá csak és kizárólag FLAC-ben, hogy egy minőségi gyűjteményem legyen. Épp nemrég kutattam fel a nehezebben megtalálható kicsot ritkább darabokat amik még MP3-ban voltak meg sokáig. Így mostmár tele egy 4TB-os külső NAS drive a zenéimmel amit ráadásul bárhonnan elérek VPN-en is.

YouTube-hoz meg speciel évek óta Background Tube-ot használok, hogy a háttérben tudjam futtatni :slight_smile:

Egyébként szerintem itt a kifejezetten zenéket klip nélkül feltöltő csatornák megszüntetését tervezi a Youtube illetve az azon amúgy jogtalanul feltöltött videókat amelyek a teljes zenét tartalmazzák háttérzajok nélkül és jelenleg megtűrtek reklámok megjelenésével amelyek bevételének egy részét a zene kiadóját illeti.

Én egyáltalán nem bánom a lépést ugyanis én nem Youtube-on hallgatom a zenét. Általában SoundCloud-on szoktam mert ott az általam kedvelt Electro House tömény mennyiségben van jelen, vagy ha tehetem akkor offline hallgatok zenét.

Ha már Xeno említette a FLAC-t, valaki tud olyan szolgáltatást ahol FLAC minőségű zenéket lehet megvásárolni véglegesen, akár magyar zenéket is?

@Xeno Köszi a tippet :slight_smile:

Szamomra(!) adblock azt csa.
En a tubera ugy gondolok mint egy demora. Ott reklmozhatja magat az eloado aztan ha annyit jo a koncert jegyet megveszem.
Ha ugyes ugy is annyi termek megjelenitest elhelyez a 3perces klippben amibol egy evig eleldegel hawaiin.

Hát egy nagy előadó lehet keres a termékelhelyezéssel, de a youtubon lévő klippek 99%-a nem ilyen…

+1 a spotifynak és társainak, nálam valamiért az alakult ki, hogy otthon youtube, kocsiban meg spotify, bőven megéri az árát, ha egy évre fizetsz elő, úgy még olcsóbb is, viszont mostanában feltűnt, hogy megszaporodtak azok a számok a playlistemen, amiket nem enged lejátszani, emiatt marad a youtube, amíg lehet rajta zenét is hallgatni :slight_smile:

Én úgy vagyok vele, hogy otthon a TV-n legkényelmesebb a Youtube-ot használni zenehallgatásra. Van Spotify TVre is igen, de ha egy adott számot akarok, nem kell egy egész lejátszási lista amit kiad, akkor tényleg YT az ésszerű erre.
Mondjuk lehet csak én vagyok ilyen tévelyedett, hogy TV-n hallgassam a zenét :smile:

Hát én január óta csak Streameket v vlogokat v vr és hasonlókat nézek rajta. Már erre ott van a Twitch is (majdnem), zenét meg Deezeren hallagtok, ha akarom letöltöm, havi 1500 számomra nem sok érte. De amomt említették otr a Spitify is, úgyhogy nem biztos, h mi húznánk a rövidebbet, de majd elválik :slight_smile: