Vélemény a konfigról?

Sziasztok!

Játékra terveztem egy gépet összerakni, de nem vagyok a legtudatosabban benne abban, hogy mi mihez a legjobb szóval inkább megkérdezem, hogy ez az összeállitás alkalmas e körülbelül fix 2 évig az új és a mostani játékok gondos elfuttatására?

Konfig:
Alaplap:-Gigabyte B560M Ds3H (rev 1.0)
Processzor:-Intel Core I5 10400f 2.90ghz lga1200
Memória:-Goodram 8GB IRDM PRO DDR4 4000Mhz
Videókártya:-Gigabyte Gtx 1660 6GB GDDR5 OC
HDD:-Toshiba P300 1TB sata3
Ssd:-Kingston 240GB A400 sata 3
Ház:-Zalman N5 OF
Táp:-Cooler Master Elite V3 600W

A gép ára 320 ezer forint, ezt maximum 350 ezerig lépném át.
Előre is köszi mindenkinek!

Az ilyen noname RAM-okat messzire kerülném, ráadásul 4000 Mhz-esre tudtommal nincs szükség Intel procihoz.

Hibás széria az A400 tudtommal, a Crucial BX500 szinte ugyananyiba kerül, de legalább jóval megbízhatóbb.

Hát nem tudom, ugyan van benne 3 120mm-es venti alapból, de a légszállításuk nem valami sok, 33,5 CFM. Egy mesh-es előlapú, high-airflow SilentiumPC ház lehet jobb lenne.

Tápegységgel nem érdemes spórolni (legalább 80+ Gold tápot érdemes nézni, ahogy itt a többiek is említették már), utólag az olcsóbb rendszerint jóval drágább tanulópénz lesz (tudtommal ez a fajta se a legmegbízhatóbb, mintha 1-2 embernek már lett volna vele gondja itt a fórumon). Inkább az ajánlóban szereplő tápegység-szériákból válassz olyat, ami árban neked belefér:

2 Likes

5-6 ember mar jelezte a fórumon, hogy gatya lett a gépük emiatt a táp miatt.

2 Likes

Egyik baràtom 2 éve hasznàlja, semmi baja.

Szerencséje van. Én maradnék a helyedben a Seasonic/be quite!/FSP valamelyikénél.

Goodram?! NE!

Ilyen szettekkel sokkal jobban jársz (eleve itt már játszik a dual-channel, ami “kell”):

Az A400-as Kingstont felejtsd el. Ipari szemét, ahogy @RionN is írta. Vagy azt válaszd amit Ő ajánlott, vagy Samsung EVO-t.

A házra nem mondok semmit. (a ventijeire sem)

Processzorhűtőt milyet tervezel?

1 Like

processzor hűtőn még nem gondolkoztam, mert szinte shol sem szidták a gyárit és csak ha baj lesz vele akkor gondoltam cserélni.

Mi a baj a 400as kingstonnal? egy regebbi gepemben is az volt es semmi rossz nem volt vele.

A Goodram-rol bovebb informacio hogy miert ne?

Jó ideje szar az ár/érték aránya és szeret instabil lenni.

4 Likes

Érdemes lenne legalább egy olcsó, de jó coolert beszerezned, minőségi pasztával.

A400 gondok? Nekem is van egy. Nincs baja. (igaz, nem is használom :smiley: ) Nézz rá ezekre:

(görgess lefelé)

https://www.google.com/search?q=a400+problem+100&oq=a400+100%&aqs=chrome.4.69i57j0i7i30l2j0i30j0i8i30.17618j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

(itt is nézelődhetsz)

Goodram: egy lengyel gyártó. Oka van, hogy nem terjedtek el a RAM-jaik, SSD-ik. Van amit tudnak gyártani rendesen, van ami “éppen” kategória. (utóbbi a többség és nem az IT szektorra gondolok csak, tapasztalatból ismerek pl. szerszámokat, ahol a kínai “minőségi” a lengyel képest) Olcsó és nem elterjedt. Miért? Nem tudjuk, de miért is kísérletezünk ahelyett, hogy olyat veszünk amit világszerte ismernek és használnak?
DE, rád bízom. A Te döntésed. Működjön jól.

Viszont azt ugye tudod, hogy 1db memória modullal jóval lassabban fog dolgozni a rendszer, mint kettővel? (dual channel) Legyen ez Goodram, HyperX vagy G.Skill, Crucial.

1 Like

image

Az amazon ebből a szempontból nem egy jó támpont, köztudottan tele van fake értékelésekkel. @Akotka Én inkább úgy fogalmaznék hogy az a400 zsákbamacska. Van akinek évekig megy de van (arányaiban elég sok) akinek egy hét után meghal. Ha te vállalod a rizikót amit ezzel a termékkel vállalsz akkor lelked rajta, de általánosságban jobban jársz ha veszel egy picit többért egy olyat ami jobb is és biztosan tovább is tart.

4 Likes

Természetesen. Direkt említettem, hogy ott “görgessen lejjebb”, sok értelmesen és részletesen leírt negatív véleményt is olvashat, hogy miért ne válassza ezt. Viszont részemről hanyagolom a témát ebben a topikban az A400-ról, mert én tudom, hogy rengeteg köztük a szar, a kérdező meg majd megtapasztalja. (nem kívánom, félreértés ne essék, de van rá esély)

Teljesen rossz a konfig . Proci és a vidókari jó meg a HDD de a többi mind szar .
image
Itt ezeket össze válogatod , annyi hogy a kinézett videókártyát hozzá csapod és kész lesz 1 jó géped és kb ott jösz ki ahol van a kereted . Azért jó az utólagos proci hűtő mert sokkal halkabb és hűvösebb lesz a géped .

2 Likes