Vélemény és seítség kérés, gép építésben!

Sziasztok!!
Véleményt és segitséget szeretnék kérni gép építéssel kapcsolatban. Szeretnék 1-2 héten belül össze rakni egy gépet. A gép fő célja a játék ( 90%) de egyéb feladatokat is el kellene neki látni mint pl photoshop.
Nincs semmi alkatrész amit fel tudnék használni, egy teljesen új konfigról lenne szó.
Szükségem lenne magára a gépre és egy monitorra is, amit szeretnék ha tudná már a 144hz-et.
Elkezdtem össze válogatni a dolgokat de elakadtam, és minél többet olvasgatok és nézegetem a fórumot annál bizonytalanabb vagyok.
A keret összegem kb olyan 900 ezer körül van.
Szerintetek hol éri meg jobban megvenni az alkatrészeket, Magyarországon vagy Németországban? Németben élek azért is merül fel bennem ez a kérdés, de nem nagyon tudok olyan helyet ami jó lenne, szivesen fogadnám ezzel kapcsolatban is a tippeket/tanácsokat. A proci hűtővel kapcsolatban is megnéztem rengeteg videót, és ahogy nézegettem függ a döntés a memóriátol, vagyis ahogy észre vettem nem sok hely van a ventinél. Tudom néztem a gép ajánlót is, de nem tudom mennyire fontos közel 400 ezret kiadni egy videókártyára, egy 144hz es monitorhoz kell? Teljesen tanácstalan lettem.
Előre is köszönöm az építő jellegű segítségeket. Ezek lennének azok a dolgok amiket gondoltam hogy jók lennének.
További szép napot.

Alaplap: GIGABYTE X570 AORUS ELITE

CPU: AMD Ryzen 7 3900x

CPU Hűtő: Be Quiet! Dark rock Pro 4 vagy Noctua NH-D15

Memória:

Videókártya:

**SSD:**1TB Samsung 970 EVO Plus M.2 NVMe

**Táp:**FSP Hydro G 850W Gold (PPA8501301)

**Gépház:**Fractal Design Meshify S2 TG Dark

Monitor:

Amihez nem írtál semmit abból nem néztél semmit?

Őszintén szólva nem biztos hogy a 3700X-nél jobb processzor kéne de ez rád van bízva. A gyári hűtő pedig teljesen elég lesz.

image
PS jobb szeretin inteléket.
Ramból még 16gb és elyben is vagy.

Monitorok is vannak benne, márkák szerint.

Hetente frissül.

Monitorok nem, bár ott talán nincsenek nagy csodák sűrű intervallumokban. Na meg az ACER számokat kövesse nyomon aki tudja…

@manohka

www.mindfactory.de
www.caseking.de

Ezek megbízható, olcsónak mondható oldalak.
PS: Ha helyileg németben vagy még egy jó darabig, akkor vedd meg kint ha a garanciális ügyintézés nem para. Lényegesen olcsóbban jössz ki, főleg az ÁFA miatt.

De nézegettem, csak nem tudtam dönteni azért is irtam ide. A 3900x ben pedig azért gondolkodom hogy talán tovább tudnám hasznát venni vagy nem is tudom.

Az oké hogy vannak monitorok, csak ugye ha itt meglenne a konfig akkor ahhoz melyik passzolna. Azért is irtam ide hogy segítséget kapjak a választásban vagy vmi támpontot. i7-es procit már nem szeretnék. Akkor már ha intel az i9900k-t venném meg. De ahogy olvasgattam most jelenleg lehet érdemesebb hosszú távon egy amd-be befektetni. De már ebben sem vagyok biztos mert annyira megoszlanak a vélemények. Nem hittem h ennyire nehez lesz jó döntést hozni.

Monitornak:

Gépnek meg valamelyik NASA buildbe kicseréled a vga-t egy 2080 Super-re és win.

1 Like

Szerintem inkább vedd Németországban,
A procid szerintem jó, a Noctua hűtés az a legjobb azt hallottam,
A memória szerintem valami 3200Mhz cl16 maximum és szerintem vagy 2x8Gb vagy 2x16gb-os legyen, a videokártya lehetne vagy egy rx5700 xt a sapphire 8gb-OS vagy egy 2070 szuper, a ház jó a táp jó a tárhely az is jó, a monitor az 1920,1080p-s legyen vagy 1440p?

Azt nem tudom, azért sem irtam h milyen felbontásban játszanék. Ez ugye függvénye hogy milyen videokártya lesz benne. Az amd kártyák vhogy nem álltak soha közel a szívemhez. :slightly_smiling_face:

Ha 2060/5700 főlé mész kártyában akkor már 1440p-n érdemes.

Akkor én ezeken gondolkoznék

2080 Super-ig jobb az 5700xt

Na azért én egyre jobban hallom, hogy melegszik az a drága amd. 100-110 fok azért már nem vicc.
Ne mondjátok, hogy azért, mert referencia kártya, nvidia referencia kártyáknál sem volt ilyen.

GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER AORUS 8GB GDDR6 256bit (GV-N206SAORUS-8GC) ez a kártya egész jónak tünik. Azt olvastam vagy láttam vhol h sima 2080-at nem éri meg venni. Nem tudom h ez a 2060 super meg éri e az árát?

Kissebb betűméretet is látjuk ám. :smiley:
2080-at akkor sem használnád ki, ha 1440p monitorod lenne, 2080 SUPER-t meg aztán végképp nem használnád ki. Az árát inkább költsd egy fasza monitorra:

2060 SUPER jó választás lehet, 1440p felhasználásra is tökéletes, mondjuk ilyen géppel 2019-ben már illik 1440p monitort venni.

HDD-t persze nem raknék bele, SSD-nek meg Samsung 860 QVO-t ajánlom.
image

Hogy németbe, vagy itthon vedd meg, hát te látod az árakat, ahol olcsóbb, meg kényelmes neked.

Ez kissé kevés azért, 1440p 144 Hz-hez tapasztalatból mondom, hogy most éppen helyenként elég a 2060, a fix 60-nal nincs baja, de a 120+ fps-t közel nem tudja konstans. A 2060S meg rengeteggel nem több, én azt mondom ma már ehhez a kombóhoz inkább egy 2070S szint passzol.

1 Like

Gyerekek ebbe bőven belefér valamelyik NASA build a build ajánlóból 2080S-el meg azzal az Acer monitorral. Nem kellenek ide a gyengébb configok.

1 Like

Már csak a Super kártyákat érdemes venni de 2070Super-ig az amd jobb alternatívát ad ár/érták arányba.
Pl az 5700xt 3fps-el tud kevesebbet a 2070S-nél és 40k-val olcsóbb.

Ebbe szoríts bele egy monitort is. Azért oda is kb 200 és helyben is van a gép+monitor.
Akkor még bill+egér nem volt képben.

Na akkor vegyük ezt alapul mert ez a drágább a két NASA közül.

Kártyát meg a 2TB-s ssd-t vegyük ki. Az úgy 475k.
Tegyük bele ezek közül valamelyiket (Most nem néztem meg hol a legolcsóbb):

Drágábbal számolva 754k.
Plusz a monitorral 889k.
Kereten belül vagyunk extra háttér tárat késöbb is lehet bele tenni. Meg még a proci hűtőn lehetne nyerni egy 20-ast ha Dark rock pro 4-et raknánk rá mert szerintem az is le tudná hűteni és akkor még mindig marad 31k perifériára.

De németbe esélyes, hogy még olcsóbban is kijönne a cucc akkor meg kb nem kell varjálni semmin.