Vélemény tanács

Sziasztok az első komolyabb buildem-re készülök :slight_smile:
Vélemény , tanács , tippek jöhetnek :slight_smile: (ajándék lesz nem nagyon szeretnek módosítani )
i5 8600-8600k
MSI Z370 Gaming Plus alaplap
Strix Gtx 1070 Ti
16 gb DDR 4 Gskill 3000mhz
Adata Xpg 240 gb M.2 SSD
1 tb háttértárral
Corsair CX Series CX650M táp
Cooler Master Hyper 212 LED
Mind ez egy BitFinex Aurora fehér ház :slightly_smiling_face:
Előre is köszönöm :slight_smile:

Ha nem akarsz módosítani, minek kérsz véleményt/tanácsot? :smiley:

Van egyébként build ajánló topic, végigolvasod és máris kapsz választ mindenre:

Gondoltam csak meg oszthatóm én is a buildem …

Ha a builded akarod megosztani, itt megteheted:

Ha viszont építenél egy gépet és bizonytalan vagy egyes alkatrészekkel kapcsolatban, akkor jó volt az alapötlet, viszont nem értem, miért kérsz “tanácsot” és nem engedsz beleszólni? Ennek így sok értelme nincs :smiley:
Amúgy jó build, de ha mutogatni akarod csak, a linkelt topicban a helye.

Az MSI alaplapokon van a leg szemetebb BIOS átláthatósàg és konfigurálhatóság szempontjából…de azt leszámítva nincs velük sok baj…(én SOHA MSI-t nem vennék)

Azt az ADATA M.2-őt elfeelejteném rossz ötlet ként és vennék helyette egy igazi M.2-őt ha már nVME-ben gkndolkodom; ami megy is rendes sebességeken, mint a 970 EVO/PRO a Samsung-tól.

A topikodról meg csak annyit…egyetértek az előttem szólókkal.

Már miért lenne szar a bios? Szerintem tökéletesen kezelhető és átlátható az új clickbios. A régivel se volt különösebb baj…

Ez így nagyon gyakorikérdések.hu. Kellhet kis fórumhasználati útmutatás.
@lengyelb @VizesNinjonKovacs kérnénk egy kis atyai gondoskodást. Köszönjük

Hát ha vélemények kellenek, akkor mehet a diskurzus a buildről. Ha már zárható a téma, akkor pedig jelezd nekünk! @popcornjohnny

Hosszú ideje már,hogy az MSI küzd azzal,hogy egy igazán átlátható BIOS-t összehozzon…ahány forumon szóbajön mindenki panaszkodik kicsit/nagyon vele kapcsolatban a konkurencia megoldásaihoz mérten.

Ez nem azt jelenti, hogy a lapok rosszak,vagy bármilyen teljesítménybeli hátrányt okozna…de tény amit az MSI is többször elismert és nem árt tisztában lenni vele.

Az új Z390-es alaplapokon állítólag nagyon jó az új GUI úgyhogy reménykedjünk hogy minden alaplap megkapja a frissítést.

Köszönöm az egy-két normális választ , a többit le számítva valószínűleg ez volt az első és utolsó kérdésem …

Azért már megbocsájts, de nem kell játszani a sértettet.

Létrehoztál egy topicot, megtévesztő címmel (mert se véleményt, se tanácsot nem kértél igazából, csak mutogatni akartad a builded…), holott egyébként erre a célra van megfelelő topic, csak ugye ahhoz előbb használni kellett volna a fórum keresőjét (amit külön kérnek is a fórum szabályzatban, mielőtt létrehoznál topicot. Persze ezt a szabályzatot sem hiszem hogy elolvastad…).

Nagyon jól lehet itt fórumozi és rengeteget tanulni, csak előbb érdemes elolvasni a szabályokat, és betartani sem árt őket, nem dísznek vannak.

Megelőztél de hasonlót kezdtem el írni én is.

Kedves kérdező @popcornjohnny nem megsértődni kell azon, hogy az emverek megpróbálnak útba igazítani. Amit TE írtál az volt kicsot félrevezető

“Vélemények , tanácsok , tippek jöhetnek :slight_smile: (ajándék lesz nem nagyon szeretnek módosítani )”

Nah most ebben a mondatban eléggé úgy hat, hogy vagy ellentmondassz magadnak vagy tényleg csak és kizárólag a konfigot akartad mindenki orra alá dörgölni amire ott a másic topic; és ezt ne bántásnak vedd, főleg töllem…elég ha ránézel nekem hány postom van ott.

Hidd el, hogy szivesen segítünk és szivesen adunk tanácsot, szolgáltatunk véleményt.

Így hogy első posztom, és így bele állni a másikba …
De mondom lényegtelen köszönöm a válaszokat !

Nem beleállni a másikba, hanem el kéne olvasni a szabalyokat, és az alapelveket…
Bár az interneten vagyunk, miert is varom, hogy bárki elolvasson bármit, és betartson bármit…

Kit tudok megkérni hogy törölje ?
Mert ez már sok …

@VizesNinjonKovacs @lengyelb
A @popcornjohnny lezárást kérne. Köszönjük a segítséget.

Köszönöm @P_D_1

Lezárva ekkor: #19