Vélemények a gépről

Hűtőnek elég lesz a gyári hűtő is.
SSD-ből féláron tudsz venni 500GB-os MX500-at.
Tápból bőven elég 500-550W.
Az ezeken megspórolt pénzből pedig inkább vegyél egy 570-et vagy 580-at.

2 Likes

Igazából a 560 már megvan,
Hűtőből azért akarok vízhűtést mert ■■■■án néz ki és lehet húzom majd a későbbiekben.
SilentiumPC -s tápot akarok az biztos, de abból ez a legkisebb moduláris, ez jó?
Supremo FM2 Gold 650W
SSD -ből meg m.2 -t akarok mindenképp

szerintem akkor add el az 560-at és vegyél inkább egy 1660 supert. Mert mostmár az 560 az nagyon kevés és a procidhoz képest túl gyenge a gpu.

4 Likes

Hűtésnél ennyi pénzért már megkapod a léghűtések legtetejét, vízhűtésből meg megkapod kb. a legalját.
Hangosabb a vízhűtés, rizikósabb is, és hamarabb is tönkremegy. Ár-érték arányban nem jó választás.
Vízhűtésnek aminek értelme is van az az épített vízhűtés, az meg 100k-s körüli összegnél kezdődik.
Léghűtések jobban hűtenek ebben az árkategóriában mint a vízhűtések.

Félmoduláris legyen a táp, az a lényeg. A cpu és alaplapi kábeleket úgyis be kell dugnod a tápba, nem muszáj full modulárisat nézni. Egyébként van a SilentiumPC-nél sokkal megbízhatóbb és jobb márkának is tápegysége, ilyen árkategóriában.

Mihez kell az m.2 SSD? Ha annyira kell, akkor vegyél Kingston A2000-et, vagy Intel P660-at, de ne ezt a túlárazott fost azért, mert világít (nem is fog látszódni valószínűleg egyébként a VGA, vagy a hűtő miatt, hogy világít.)

Házból meg inkább ezt vedd:

Amit te néztél annak zárt az előlapja, azon semmi levegő nem fog bemenni, nem jó a szellőzése.

Btw. ha OC-zni tervezel vegyél sima 2600-at, pénzkidobás ilyen esetben egy 2600X-et venni, ha a Wraith Spire hűtőjét sem fogod használni (a Wraith Spire hűtő is világít).

2 Likes

Más márka akkor tápból?
Akkor a ház az ez lesz.
És milyen más vízhűtés fasza még? Vagy valami nagyon baszó levegőhűtés?
Ezek nem lassabb SSD -k mint amit én írtam?
Mennyi meg mi a különbség a két proci között?

Húha, ez minden sebből vérzik gyakorlatilag. Kiegészítésképp ahhoz, amit a többiek írtak:
Asus 450-es lapok szarok is lettek, de legalább drágák. Ott az MSI B450 TOMAHAWK MAX.
Vízhűtést felejtsd el, 2-3 évente úgyis cserélni kéne.
De, papíron lassabb SSD a SATA-s, de ha nem vágsz 4K videókat, akkor semmit nem fogsz érzékelni, sem a Windows-ban, sem játékokban. Szerintem a legegyszerűbb, ha kiválasztod a keretednek megfelelő AMD buildet az ajánlóból.

3 Likes

Build ajánlóból idézem, érdemes lenne ránézned neked is:

"Seasonic Focus GX széria jelenleg ár-érték bajnok.

Ha esetleg nincs, akkor 80+ Goldból alternatív megoldások:

• Be Quiet! Pure Power 11 (sima, félmoduláris)
  • Be Quiet! Straight Power 11 (teljesen moduláris)
  • Bitfenix Formula (fix kábeles)
  • Bitfenix Whisper M (teljesen moduláris)
  • Cooler Master MWE Gold
  • Corsair RMi, RMx széria (teljesen moduláris)
  • EVGA SuperNova GQ (félmoduláris)
  • EVGA SuperNova G3 (Leadex II beles, teljesen moduláris))
  • EVGA SuperNova G5
  • FSP Hydro G (teljesen moduláris)
  • SuperFlower Leadex II, Leade III (teljesen moduláris)
    (itt tessék figyelni, mert van ahol csak a OEM/bulk verziót árulják (zacsis) és csak 2 év garral."

Ahogy írtam ilyen árkategóriában NEM kapsz ár-érték arányban jó vízhűtést.

De persze ha te csak a kinézetre mész rá, és az előrébbvaló mint az, hogy 2-3 évente cseréled a komplett vízhűtésed egy olyan léghűtés helyett, amit ha egyszer megveszel, akkor azok a ventik szerintem legalább 5 évet mennének, de inkább többet, de ha be is krepálna véletlen a venti veszel rá mégegyet… be quiet ventik 3k körül vannak, ha valami minőségit akarsz akkor meg noctua ventik 7k körül. Nem mindegy, hogy 2 ventit veszel újra, vagy egy komplett vízhűtést.

Léghűtésből ott az Arctic Freezer 34 ha olcsón, viszont jó hűtővel akarod megúszni a dolgot, és ott vannak az örök klasszikusok, a be quiet Dark Rock, a Noctua NH-U12s. Ennél komolyabbat erre a procira felesleges venned, mert úgysem fogod tudni olyan szintre húzni, hogy ne tudja lehűteni. Hamarabb lesz vége a feszültségnek, mint a hőmérsékletnek. De már látom előre, hogy neked ez talán nem fog tetszeni, ezért megemlítem neked a SilentiumPC Fera 3 RGB hűtőjét is…

Az, hogy egy SSD lassú/gyors szerintem nem helyén való. Minden SSD gyors, és ha nem fogsz videókat vágni nagy felbontásban, tökre nem fogsz semmit észrevenni belőle. Üsd csak be nyugodtan youtube-ra, mennyi a különbség egy SATA és egy m.2 SSD sebessége közt mondjuk játékok töltési idejénél, vagy mondjuk egy windows bootnál. Semmi.

Nagy különbség HDD meg SSD közt van, nem SATA meg m.2 SSD közt. Ha nem használod ilyenekre full felesleges ennyit költened rá, olcsóbban kapsz több tárhelyet ha SATA SSD-t veszel.

A két proci közt nem sok különbség van, annyi hogy ha akarod majdnem el tudod érni a 2600X szintjét egy 2600-al is, manuális OC-val, egy jó hűtővel és egy kis szerencsével. 2600-ak olyan 4 GHz-ig nagy általánosságban fel tudnak azért menni, gyárilag ez a max. órajel 3,9GHz.

Gyári órajele 2600-nak 3,4GHz, 2600X-nek 3,6GHz, ami nem igazán számottevő. 30W-al többet fogyaszt ezért cserébe az X-es verzió, de jobb hűtőt kapsz hozzá gyárilag mint a 2600-hoz.

Ha ígyis úgyis akarsz hűtőt venni szerintem felesleges a 2600X, azonban ha lemondassz erről és inkább belespórolsz egy kicsit egy jobb kártyára (mert az elég nagy gyenge pont lesz itt), akkor a 2600X gyári hűtője is bőven elég moderált OC-hez.

Asus 450-es lapok szarok is lettek

Amúgy nem lettek azok olyan szarok, csak olcsóbban egy fokkal jobb VRM-et kapni a Tomahawktól. :smiley:
Kicsit túlárazott, de Asuséknál ez általában így szokott történni. BIOS legalább jól átlátható, és nem annyira hozzáértő emberek is simán megtalálnak benne bármit. De szerintem 6 mag 12 szálhoz bőven jó ez a VRM, 8 mag 16 szálhoz már meggondoltam volna magam, hogy ezt a lapot vegyem-e. :smiley:

1 Like

Más alaplap? Tudom hogy nem a kinézet a lényeg de nekem most egy olyan gép kell ami ■■■■án néz ki

Vedd a Strix lapot, úgysem fog tetszeni másik. Btw. most amúgy is csak 2k van a 2 lap között, Ryzen 5 2600-hoz vagy X-hez meg egyikkel sem lesz semmi gondod.

Két lap között mi a különbség?

Más a BIOS, Tomahawknak egy fokkal jobb a VRM-je, Strixen meg van +1 db m.2 foglalat.

Két proci között?

Fentebb már leírtam, de google-ba is rá tudsz keresni. Gyári/boost órajel, fogyasztás, és a hűtő amit kapsz vele.

Ja látom.
És valami fasza olcsó vízhűtés az sehogy se jöhet össze?

Szerintem ebben az esetben a “fasza” meg az “olcsó” kizárja egymást.

5 Likes

Akkor egy olcsót és egy ■■■■át tudsz mondani?

Példa “olcsóra” Arctic Liquid Freezer II 280.
Példa “jóra” meg egy Corsair H115i vagy egy CoolerMaster ML360R, de van aki azt mondja a 115i hangos, van aki szerint a CM az.

Egy biztos, hogy a “legolcsóbb” aio-ból amit vennék magamnak, azért a pénzért olyan teljesítményű léghűtést kapnék, ami a jó példára felhozott aio-kon is túltesz.

Viszont mostmár van egyre több olyan aio amire akár 5 év garanciát vállalnak. Ennek hadd ne én nézzek utána neked, ha mindenképp vízhűtés mellett döntessz, én csak olyat vennék amire legalább ennyi garanciát vállalnak. Az már csak nem lehet annyira szar. :slight_smile:

ML120R az milyen?

NZXT Kraken M22 120mm vagy egy ilyen?

Hagyd már azt a vízhűtést, de tényleg :smiley:

Itt van ez, elég jól hűt és az RGB is fasza benne.

És az Msi lapon is van karácsonyfa árdzsíbí, ha mindenáron azt szeretnél. Cserébe olcsóbban jóval jobb VRM -et kapsz, mint a B450-F strix-en, bios -ból pedig az Msi -é is majdnem olyan jó mint az Asus.

És ahogy már sokan mondták előttem, 2600X helyett inkább a sima, és a fera 3 -mal kb ki is tudod hozni belőle a maxot, általában összes magon 4 GHz -ig elmegy, ha szerencséd van, akkor 4,1-4,2 is elérhető, nem rommá feszültségelve.

1 Like