Véleményeket szeretnék kérni!

Sziasztok!
Lényegében ami a téma címe is…szeretnék véleményt, tanácsot (…esetleg mit cseréljek) kérni erről az összeállításról…Olyan nagyon komoly változtatásokat, azért nem birok megengedni…kb 170-180k körül maradjon az összeg

CPU: Intel Core i5-7400 Quad-Core 3GHz LGA1151
RAM: HyperX FURY 8GB DDR4 2400MHz
MAINB.: ASRock B250M Pro4
VGA: GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 128bit PCIe
PSU: FSP Hyper 500W
HDD: Western Digital 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

A tároló tökéletes népvinyó, de SSD nélkül (filléres tétel) haldokolni fogsz, hidd el nekem.

Ha újonnan akarod megvásárolni az egészet, akkor azt javaslom, ebben a formában ne vedd meg.

Érdemes körbenézned a Build ajánlóban:

Ha javasolnom kellene valamit, az nem teljesen fér bele 180k-ba, de ha nem sürgős a vásárlás, 2-3 hetet várnék, proci árak mehetnek lefelé még.
Compker-nél megnézve kb ezt a gépet raknám össze:

CPU: AMD Ryzen 5 2600

MOBO: MSI AM4 B450-A Pro

RAM: TeamGroup DDR4 3000 16GB T-Force Delta RGB CL16 KIT (2x8GB)

PSU: Cooler Master MWE Gold 550W FULL [Moduláris, 80+ Gold]

HDD helyett kezdésnek egy 480-as SSD szerintem:
Crucial BX500 480GB [2.5"/SATA3]

Ez eddig kb 137.700 Ft + valami gépház 15k, mondjuk a Build ajánlós Silentium Pc Signum SG1

Videókártya: RX 580 4GB használtan 40-45k körül, vagy újonnan 58k körül (de még az RX 570 4GB-al is jobban jársz, mint a 1050Ti-al)

Használt (12 hó gari):

Új:

A fentebbieket fontold meg, nem is tudom hogy jut eszedbe 7. genes intelt venni, az a proci ma kuka qwa sok pénzért kapásból. A 1050 Ti helyett meg az 580 kategóriával jobb vétel hasonló árban. A @kolo1a által felsoroltakkal nagyságrenddel jobban jársz.

Köszönöm a segítséget kolo1a! Valamint RozvMnek és maajsznak is…

Az mondjuk biztos, hogy ezt hosszú távon nem ajánlanám a sok írás-olvasás miatt.
Saját belátásom szerint inkább 2 kisebb tároló (HDD+SSD) legyen akkor abban a vasban.

Szerintem egy darabig, ha nem 0-24-ben tölt le netről tartalmat vagy másolgat, akkor nem lesz gond. Nyilván ha sok dolgot akar tárolni, akkor kell a HDD, de szerintem egyszerűbb 10-12k Ft-ért megvenni mondjuk 1 hónap múlva egy HDD-t, bepattintani és szinte azonnal használni, mint 1 hónap múlva a HDD tartalmát letörölni, újra windows-t telepíteni, és mindent (játékokat, programokat) újratelepíteni…

Gazdaságos sajnos nem lesz, de manapság már olyan méreteket ölt egy Steam könyvtár is, hogy félteném a félvezetőt.

Természetesen 1 hónap még deadline-on belül van, de ez nyilván @MouSeSPoT tárcájától is függ.

Az SSD árak olyan mértékűt csökkentek, és teljesítményben a normál működés esetén is annyit dob a gépen, hogy nem érdemes kihagyni.
Nem nagyon aggódnék, a gyártó honlapja alapján ez a BX modell 120 TBW-vel rendelkezik, szóval hitelesítetten 120 TB adat írására van tervezve, és valószínűleg akkor sem fog megállni.
A Crucial-nek van egy MX500 500GB-os modellje is, az 5 ezerrel drágább, de már 180 TBW-re van hitelesítve.

Ha a Steam-et nézem, az pont nem eszi meg szerintem (!) az SSD-t, mivel egy 60 GB-os játékot letöltesz rá egyszer, aztán max néha némi frisítés, nem állandóan 10 GB-okat dobál ide-oda.

Tárolásra én is egy WD 1 TB (EZEX) HDD-t használok, a 250 GB-os SSD mellett. 250GB se kevés, de ha 5-6 ezer Ft-tal többért már megkapod a 480 GB-ot, akkor érdemes, több program/játék fér rá…

Ennek tudatában a kérdezőnek megvan a lehetősége dönteni, én leírtam, mit ajánlok.

Elérhető áron van már az 1 terra SSD is, HDD mehet a kukába.
https://www.aqua.hu/1tb-samsung-860-qvo-ssd-meghajto-mz-76q1t0bw-742897.html

Ott a pont, kézenfekvő lenne, de a nagyon limites keret miatt én csak egy kisebb ssd-t javasoltam kezdésnek. Utána persze bele lehet rakni a gépbe, amit csak akar :slight_smile:

Szerintem nem kell az ssd-t annyira félteni. Nálam elég sűrűn cserélődnek rajta a játékok és két éve napi 12+ órát hajtom. És köszöni szépen, jól van. Sőt, már a kevés tárhely (1Tb WD 7200 + 250Gb 850 Evo) miatt eszemben sincs +vinyót venni. Inkább összegyűjtök egy nagyobb ssd-re amin csak játékok lesznek.

Szia!
SSD. A legfontosabb.
Nem kell félteni, lehet őket ütni vágni. Ha nem írsz rá egy progit ami 24/7 ben írja, akkor nem lesz semmi baja. Rendszer sebességén nagyon sokat dob, egyre több játék igényli is, pláne a nagy pályával operálók.
Amit @kolo1a összeírt az egész baráti.
VGA-t lehet garisat fogni használtban elég jó áron. GTX1060 vagy RX580, és így benne is lenneél a keretben.
Főleg ha most vársz pár hetet, akkor a használt piacon a ryzenek száma is meg fog ugrani az új széria miatt, és még jobbna ki fogsz jönni a keretből.