Ventilátorok

Sziasztok!

Most kaptam meg az új számítógépházat (Cooler Master MB511 RGB) amibe 5 RGB ventilátort álmodtam meg.

Viszont gyárilag csak az megoldott hogy a 3 front venti világítson/dolgozzon ugyan abban a színben/tempóban.

A kérdésem az lenne hogy megoldható e hogy mind az 5 egyformán világítson/dolgozzon?

A válaszokat előre is köszi.

Ha léghűtéssel tervezel, felejtsd el az 5 ventit, csak ártasz vele.

Maradjon 3 elöl, 1 meg hátul és kész is.

Ha olyan alaplapot veszel amin van 2 rgb header, akkor az egyikre mehet a hátsó venti, a másikra meg a kontrolleren keresztül a 3 első.

“Sajnos” a lap már hamarabb megvolt (Asus Prime Z370P). Most csak szebb köntösbe költözik az egész.

RGB “elosztó”-val megoldható szerintem.
Vagy a hátsót egy különálló vezerlővel irányítod, nekem pl Aigo C5 van mindenhol.

Köszönöm a válaszokat. Végül a Cooler Master RGB LED Controller mellett döntöttem. Elegáns és kényelmes.

Sziasztok!

Egy COOLERMASTER MasterLiquid ML240L RGB proci vízhűtőm van, i7 6700K-hoz. Kérdésem az lenne, hogy a felső 2db ventilátor, ami a gépház tetején van, melyik irányba legyen? Jelenleg a gépházból kifelé nyomja a meleg levegőt, de olvastam olyat is, hogy vannak esetek amikor jobb, ha a hideg levegőt szívja befelé.

Köszönöm! :slight_smile:

Milyen gépházról beszélünk? Milyen konfigban vannak a ventik jelenleg?

Ha nem valami extrém kazán a gépház/GPU, nagyjából tökmindegy. Annyival jobb a vízhűtés hatékonysága, hogy az esetleges 1-2 fok különbség nem oszt nem szoroz.

Egyébként általában a befelé szívás a jobb megoldás, de a 6700K-val tényleg lényegtelen.

Köszönöm :slight_smile: