Very first GamerPC build segìtsèg kèrès

Sziasztok.

Szeretnèm összerakni a legelső PC-met ès ebben szeretnèk segìtsèget/ajànlàst kèrni tőletek.
Àrban nem szeretnèk feljebb menni semmikèpp (proci kivètel).
A procinàl nem tudom hogy szüksèges lenne egy i5-re vagy elèg lesz ezzel ,mert ha jòl tudom gamekhez nem feltètlen lenne szüksèg a több magra.
Szòval a Build:

-Corsair Carbide Series 400C White (CC-9011095-WW) White Steel ATX Mid Tower Computer Case
-Seagate BarraCuda ST2000DM006 2TB
-ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP!, ZT-P10600B-10M, 6GB GDDR5
-EVGA 500 B1 100-B1-0500-KR 80+ BRONZE 500W
-ASUS ROG STRIX B250H GAMING LGA1151 DDR4 HDMI DVI M.2 B250 ATX
-Intel Core i3-6100 3M 3.7 GHZ
-PNY CS900 2.5" 240GB SATA III
-G.SKILL Aegis 8GB 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 2133

Előre is köszönöm a válaszokat a lelkes Ninjonoknak! :smiley:

1 Like

6.-ik generációs processzorba nem igazán fektetnék…8.-ik generációs lenne a jó egy új Z-s alaplappal de majd @meteoric87 @mice0007 vagy esetleg @sutyomatic mindjárt segit részletesebben…mennyi lenne a max keret?

1 Like

Addig böngéssz itt

1 Like

Lehet rosszul tudom(sőt) ,de teljesítményben nem sokat ad hozzá egy későbbi generációs proci.
220e lenne kb.

6.-ik és 8.-ik generáció közt igen is ad hozzá az a 2 generáció de nem is az a lényeg hanem a 7.-ik és a 8.-ik gen között volt egy váltás igy nem fogod tudni max 7.-genig fejleszteni a géped

Értem.
Szerinted az i3-as procival nem lenne gond?

Minképp intelt szeretnél? Ryzenen nem gondlkodtál? Mert jobb ár érték arányban vannak és fejleszthető bármeddig és overclockolható

Gondoltam rá, csak így elsőre intellel néztem meg, de ha ez így van nagyon is kapható vagyok rá és talán azt a megspórolt forintokat másba fektetném ha szükséges lenne. =D

Van valami konkrét javaslatod ryzenre?

Arra figyelj ha ryzen-en gondolkodsz ezek a ramok nem jó választások.
3000-3200Mhz-es ramokkal teljesítenek a legjobban a ryzen-ek.

1 Like

a build ajánlóban kompett ryzen buildek vannak készek amit linkeltem :smiley:

Szignifikánsabban jobban vagy csak azzal a legjobb?
Mert mondjuk ha nyerek vele 5 fps-t akkor lehet maradnék ennél a ramnál vagy valami hasonlónál mert próbálnám visszafogni a pénzt.=)

1 Like

Nem 5 fps hanem akár 20% -al is erősebb lehet a procid.

1 Like

Köszi, máris átnézem és ha változtatok rajta azért rákérdek itt hogy az stimmel-e. =D

1 Like

mindenképp :slight_smile:

Az sounds good.

Na jó.
Ez egy kicsit tovább fog tartani mint gondoltam mert ahol az elsőt állítottam össze (newegg) úgy néz ki nem szállít Magyarországra az Amazonon meg a ryzen build alkatrészek árain felül giga összeg szállítási költség van szóval kutakodnom kell kicsit.
esetleg valami tipp hogy hol lenne érdemes nézelődnöm ami nektek már bejött?

Magyar oldal nem játszik?

Az is jó lesz épp csak ezeken az oldalakon láttam blackfriday dealeket.

Az a baj ,hogy a PC komponensek nem nagyon vannak leárazva (a szemetek :slight_smile: ) vagy amik voltak azok elfogytak.
Ha benne akarsz maradni a keretbe akkor szemezgetned kell különböző oldalakról.

Hát ez az. DE most kaptam üzenetet hogy newegg en szállítanak magyarba szóval most majd utána kell néznem a ryzen buildnek.