Very first GamerPC build segìtsèg kèrès

Nem tudom ott ,hogy működik a garanciáztatás + biztos vannak plusz költségek.

Magyarországon nagyon nincsenek sitewide leárazások a webshopokban sajnos. Komplett gépet pedig maximum Németországból érheti meg rendelni, de igazából nem sokkal jössz ki olcsóbban mintha itthon vennéd meg a tetemes szállítási költség miatt.

Visszakanyarodva viszont a géphez…

Ha huzamosabb időre akarod venni a gépet, akkor 6. és 7. generációs Intel per pillanat nem éppen a fejleszthetőség legjobb iránya.

Ha az AMD nem szimpatikus jelenleg mint alternatíva akkor én azt mondanám hogy legyél inkább a pénztárcád barátja és várd meg míg megérkeznek az olcsóbb chipsetek 8. generációs Coffee Lake processzorokhoz jövő év január környékén. Aztán újíts be egy 4C/4T i3-8100-at, meg majd egy hozzávaló B360-as chipsettel szerelt alaplapot, ha nem akarsz túl sokat költeni.

Abban a cirka három-négy hónapban pedig van még időd hozzá tenni a gépre szánt alaphoz pénzt és akkor nézhetsz bele egy nem belépő szintű tápegységet, hamár a többi alkatrészre elköltesz cirka 200e Ft-ot majd.

1 Like

Nekem az AMd-vel nincs gondom legalábbis nem hallottam még semmi negatívat róluk ami a Ryzen procikat illeti.
Ami azt illeti karácsonyra szeretném meglepni magamat a géppel és nem arról van szó hogy gyűjtenem kéne még hozzá(mert megvan az alap) hanem hogy nem igazán szeretnék többet szánni rá.
Amit a saját leírásomban írtam tápot az gyenge lenne a feladathoz?

Az evga-ra gondolsz? Mert akkor elég.

Igen.

Elég a géphez amit írtál eredetileg, csak a konfig összköltségéhez viszonyítva minimális plusz ráfordítással kaphatsz olyat aminek minőségibb a belseje és jobb benne a ventilátor. Tovább megy és halkabban, akár EVGA márkán belül.

Ha nem is akarsz többet rákölteni akkor is megérheti neked várni hiszen a 8. generációs i3-ak ugyanúgy rendes 4C/4T felépítéssel rendelkeznek mint a 6. és 7. generációs i5-ök és belépő szintű megoldás belőlük mégis csak 40e Ft környéke. Ehhez egy olcsóbb B360-as lap és kész.

Ha eddig kibírtad akkor tényleg már várd meg azt max. 3 hónapot és akkor olyan alapokra költsd le a pénzt amit még a későbbiekben is képes leszel gyakorlatilag kínlódás mentesen upgradelni.

Megkérdezhetem konkrétan melyik tápra gondolsz?
És mondjuk ha most befektetnék egy i5-ös prociba vagy egy hasonló ryzenba akkor az már kellőképp “jó alap” lenne?
Bocsi ha hülye kérdéseket rakok fel csak hát minden tudásom a VR videókból jön illetve csak tételezzük fel hogy türelmetlen vagyok és nem szeretnék várni még pár hónapot.=D

Ha türelmetlen vagy:

A nyitó postban lévő deszkával ennyi egy i5-ös 7th Gen kombó:

i5-7500 - 53e
ASUS STRIX B250H - 33e
Kb.: 86eFt

Szóval akkor már inkább helyette ez, de ha ASUS helyett más márka is szóba jöhet alaplapból akkor lehet az alaplap árán is faragni…

i3-8100 - 40e
ASUS TUF Z370-PRO GAMING - 48e
Kb.: 88e Ft

Szóba jöhet más márka is de nem igazán tudom az alaplapoknál mire érdemes figyelni illetve a teljesítmény szempontjából mennyire fontos milyen is az alplap?

Általában a Z chipset-es alaplapok alaptulajdonságai kb megegyeznek csak a körítés más (kivéve a memória kezelés OC).
Csatlakozókban illetve felszereltségben mások esetleg még hűtésileg. Nézd meg neked milyen felszereltségre lenne szükséged és aszerint válassz.
Itt van Pl. 2 gigabyte

39E Ft

43E Ft

Vagy 2 MSI

34E Ft

42E Ft

Pl. ezek az MSI-k is támogatják a memória OC-t.

1 Like

Értem és köszönöm. Megpróbálok összeállítani egy buildet a fent említettek alapján és ha sikerük újra kikérném a véleményeteket.

Unalmamba össze dobtam én is egyet (különböző boltokból)
Bele raktam pár alkatrészt amit te is választottál de még így is kifutottam a keretből.

Intel Core i3-8100 Quad-Core 3.6GHz LGA1151 Processzor
36525Ft

MSI Z370-A PRO Alaplap
33568Ft

Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2666MHz HX426C15FBK2/8
33000Ft

Seagate BarraCuda 2TB 128MB SATA3 ST2000LM015
24000Ft

Kingston 2.5 240GB SATA SA400S37/240G
24000Ft

EVGA 500B 500W Bronze (100-B1-0500)
14500Ft

Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5 192bit PCIe (NE51060015J9D) Videokártya
87000Ft

Ez így kb.= 253000Ft
Ebben nincs benne a ház.

De ha akarsz 1 kicsit spórolni és kevesebb tárhelyel is beéred akkor

Western Digital Caviar Blue 3.5" 1TB 64MB SATA3 WD10EZEX
13000Ft

Kingston SSDNow UV400 120GB SATA 3 SUV400S37/120G
17000Ft

Kevesebb tárhely kb.= 235000Ft
Ebben sincs benne a ház.

Lehet felé kell mennem mert amit árat kitűztem az blackfriday-es dealekkel volt.
Szerinted a Ryzen3 1300x éri meg jobban vagy a i3 8100?
Aahol nézem egy áron vannak.

Ha játékra kell akkor én a i3 8100-at választanám bár mind a 2–nél van van feljebb de ryzen-nél magasabb Mhz-es ramok a jók de a procit lehet OC-zni egy jobb hűtővel.

A következőt sikerült összerakni:

Alaplap

Proci

Ház

HDD

SSD

RAM

Videókártya

és az általad is írt táp.

Alaplap egy kicsit olcsóbb azért raktam azt de ha nem jó akkor marad amit te javasoltál.

Akciós az amazonon ,úgy érted?
De, jó az alaplap.

Igen.
Vagy szignifikáns a különbség a kettő között?

MSI Z370-A PRO= SATA 3 csatlakozók száma=6, m.2 csatlakozók száma=1 , ennek plusz hűtése van ha jól látom
ASUS PRIME Z370-P= SATA 3 csatlakozók száma=4, m.2 csatlakozók száma=2

Akkor mindent összevetve ez a setup működő képes lehet?
Thermal paste meg stock proci hűtő az jár a procihoz ha jól tudom.

Igen.
De csak ha box-osat veszel abban van alap hűtő, az OM-ben nincs