VGA vagy táp hiba esetleg totál más?

Sziasztok!

Már nem tudom hova forduljak, gondoltam vagyunk itt annyian tud valaki segíteni.
Probléma röviden.
Vettem egy konfigot februárban, első héten minden rendben volt majd elszállt a videókártya. Warzone közben fekete kép vga ventillátorok 100%on pörögtek. Oké semmi pánik vga visszaküld. Majd visszakaptam szervizelés után majd játszottam szintén kb egy hét után ugyan ez a probléma. Aztán megint visszaküldtem. Ahol tesztelték egy héten keresztül ki se kapcsolták semmi baja a szerviz szerint. Beraktam a gépbe 5 perc után ugyan ez a probléma. Kártya felmelegszik, ventillátorok 100%-on pörögnek és semmi képet nem ad.

Két opció maga a konfiggal van baj, vagy a szerviz hazudik. Ennek kibogozásában szeretnék véleményt, segítséget kérni.

Gép:
Alaplap - Gigabyte Z490M gaming
Proci - I5-10600K 4.10GHz
VGA - Gigabyte GTX 1660s OC
Ram - HyperX 2X16 GB 3200MHz
SSD - PCIe Adata 1TB XPG SX8200
SSD - Kingston 120 GB (4 éves)
HDD - 3x1 TB Toshiba 7200 rpm (nem újak 4-6 évesek)
Táp - Mars Gaming Vulcano 750w silver full moduláris (1 éves, ez nem új)
Ház - Bitfenix Dawn TG
7 db 120x120mm ventillátor

Lehetséges, hogy a táp probléma? Szerviz azt mondta, látatlanban abban keresné a hibát.
Zárójeles infó a pcie vga kábel kb 30 centi, van ugye az egyik vége ami a tápba megy és van még 2x8pin (6+2). Ha a táphoz közelebbi pinekkel kötöm össze akkor azt írja ki hogy: please power down and connect the pcie power cable( s) for all graphics cards. Ha a másik végén található pineket dugom be elindul a gép de játék közben max 5 perc után kikapcsol.

Ki mit javasol? Esetleg volt valakinek hasonló problémája?

Köszi ha próbálsz segíteni :slight_smile:

Archi

Marsból maximum csokit veszünk, nem tápegységet.

3 Likes

:smile: :rofl:

Attól elvonatkoztatva, hogy milyen márkájú. Lehet ez a probléma, hogy gyenge vagy nem elég a táp?

A lényeget nem lehet kikerülni.

1 Like

Azt javaslod cseréljem ki? Ha igen mit javasolsz ez a konfig mellé?

Valamit innen:

3 Likes

Köszi!
De akkor szerinted is simán lehet ez a gond, hogy nem kap elég feszültséget?

Nem, csak poénból akar tápot cseréltetni veled. :smiley:

4 Likes

Biztos valamelyik gyártó szponzorálja muhahaha :rofl: köszi a segítséget. Veszek egyet aztán jelentkezem, hogy megoldotta e.

Mivel moduláris a tápegység arra gyanakodnék hogy a egy olyan slotba dugtad be a vga tápkábelét ahonnan a táp nem képes leadni akkora feszültséget ami elég volna a vga-nak.
Mindenképp a piros (PCI-e) feliratú foglaltba dugd be a vga-t a tápon.

Vagy tényleg vehetsz egy másik tápegységet és ha az sem oldja meg a problémád akkor azt még mindig vissza is küldheted így a pénzedet sem bukod.

Ez volt az első gondolatom nekem is, hogy tuti rossz helyre dugtam, de sajna nem.
Igen, rendeltem is már, max 14 napossal visszaküldöm