Vga választási kérdés

@nucky9191 nekem rx 470-em van ami közel áll a 1060-as teljesitményéhet és lowon van 50-60 fps-em szóval 1050ti-vel esetleg very lowon lehet meg a célod :frowning:

Tehát akkor 1060 3gb-ot mondanád? :slight_smile:

Nem nagyon akarlak elszomorítani, de szerintem PUBG-hez nagyon gyengusz a procid.

Én azt mondanám ha van 70 rugód most, akkor inkább próbálj meg váltani egy Ivy Bridge i5-re a mostani RAM-odat megtartva és tegyél bele egy GTX 1050Ti-t, ha a leggyorsabban szeretnél értelmes teljesítmény növekedést elérni.

@sutyomatic de nekem amd procim van arról nem tudok intel-re váltani alaplap váltás nélkül… :open_mouth: Ha jól veszem ki szavaidat akkor hiába vennék 1060-at nem tudnám kihasználni viszont akkor mit tudnál mondani 70-80 ezer forint-al számolva. Köszi

Szerk: F2A88X-D3H GIGABYTE ilyen alaplapom van
AMD A8-7600 BOX - AD7600YBJABOX proci

Mostani procidat és alaplapot eladod, és platformot váltasz nyilván úgy.

Ez a gond, na már most egy FX4100 vagy 4300-al legjobb esetben is max pariban van a procid. Igaz ez fullgrafika, de a lényeg levonható:

Nekem mindig amd-m volt szóval az intel-hez hülye vagyok tudnál akkor nekem egy alaplap proci párosítást és ehhez egy videókártyát mondani… :slight_smile: köszi előre is :slight_smile: @sutyomatic

i5-3450 vagy i5-3470 használtan, ezek olyan 15-18e között mennek:

Deszka:

A maradék 40-50e Ft-odból pedig beledobsz egy GTX 1050Ti-t.

Használtan alkatreszt vásárolni szerintem elég merész… Megnézem újan mik vannak milyen árban…@sutyomatic

Ha használtat nem szeretnél, akkor vannak hardverapro-n, akik új cuccokat árulnak piaci ár alatt.
Újonnan minimum egy Ryzen 3 buildot lehetne összerakni szerintem, vagy esetleg Pentium G4560, ahogy az a Build ajánlóban is láthatod.

Amúgy ha a tápod jó, akkor kb ezeket kellene beszerezni szerintem, ha cserélsz:
ASRock AB350M Pro4 - 25k
Ryzen 3 1200 (4 mag, 3.1GHz) - 32k
VAGY Ryzen 3 1300X (4 mag, 3.5GHz) - 38k
Corsair Vengeance LPX DDR4 8GB (2x4) 3000MHz - 27k

Összesen: 84k, az erősebb procival 90k, annak függvényében, mennyiért mennek el a mostani alkatrészeid, és mennyit szánnál rá.

Pentium G4560 + ASRock B250M Pro4 + 8 GB Corsair RAM összeállítás kb 73k körül lenne.

Plusz ugye az említett kártya, ami 55k.

Ez a ryzen-es dolog jobban tetszik főleg ha elég is egy ideig mert akkor váltanék erre az új generációra mert igazából utólag vissza jönne a pénz csak befektetni kellene, de várom a többiek véleményét is :slight_smile:

Minden attól függ mennyit szánsz erre az egészre.

A fentiekből számomra csak az derül ki hogy pénzed van egy GTX 1060 3GB-ra. Ennek az árából (70-80k), az jön ki amit írtam. DDR3-on maradsz és abból ár-értékben Ivy Bridge jöhet szóba használtan, használt deszkával plusz egy új GTX 1050 / 1050 Ti.

Kettes lépcső hogy eladod az egész gépet a háttértárak kivételével és vásárolsz új alkatrészeket. De ha 16GB memóriát szeretnél abba is az jelenleg eléggé zsebbenyúlós móka…

@sutyomatic új lesz minden kivéve a winyót és a tápegységet meg a házat, inkább gyűjtök viszont arra még szeretném ha válaszolnál hogy akkor menjek át intel-re csak azért kérdezem, hogy hosszú távon melyik az a proci ami nem igényel állandóan lap változtatás mert most az amd-nél kb 4 fajta lap van míg az intelnél csak 2 :slight_smile:

AM4 még elvileg marad Zen+ és Zen2 architektúrához is. Előbbit biztos fogadják a majd a mostani alaplapok, utóbbit pedig nagy valószínűséggel.

Intelnél 7-es szériába későbbi upgrade szempontjából nem feltétlen éri meg beruházni, mert a 8-as szériát már nem fogadják a jelenlegi lapok és azokhoz az olcsóbb chipsetek csak jövő év elején érkeznek.

@sutyomatic tehát akkor am4 lap és valami ryzen proci?

Attól függ mennyire sürgős a vásárlás, ha idén akarod megejteni a frissítést, akkor igen.

@sutyomatic Október végén szeretném kb ezt mert akkor lesz annyi pénzem. Akkor ryzen procit szeretnék ami legalább 1-2 évig helytáll és ehhez egy lapot meg ugye a ramot a vga szerintem a gtx1060 lesz egyenlőre szerintem elég lesz a 8gb ram és akkor majd ha a mostaniból adom el fele a cuccokat akkor majd veszek még hozzá 8gb-ot. Össze tudsz nekem esetleg rakni egy ilyet? :slight_smile: Köszi szépen előre is.

Mi az amire szükséged van? Háttértárakból van ami meg marad? Tápegység és ház milyen?

@sutyomatic
1.00 x Western Digital Caviar Red 4TB WD40EFRX
1.00 x CORSAIR 550W VS550 CP-9020097-EU
1.00 x Aerocool Strike-X ONE Advance - EN58377

Ezek maradnának, vga alapból nincs a gépbe mert szervergépnek készült azért van pl az lapon 7 sata bemenet meg 4tb winyó. Tehát kell egy lap proci vga ram (ebből elsőre 8gb) de olyan kellene ami mellé tudok majd venni ha visszajön a mostaniból :slight_smile:

Ha később 4 modullal akarsz támadni, akkor szvsz 2666-nál gyorsabb készletet ne vegyél. Négy sticknél általában ott a vége a Ryzen IMC-nek.

image

1 Like

@sutyomatic Köszi szépen, ehhez még sajnos kell az októberi fizum csak utána fog menni remélem addigra csökkennek is az árak… :smiley: