TheVR Fórum

VHS digitalizálás

Sziasztok!

VHS digitalizálással kapcsolatban kérném a segítségeteket. Az alapfelállás:
1 db PC (Win 8.1)
1 db EasyCap nevű digitalizáló
1 db Samsung (SV-641X) VHS lejátszó
1 db RCA kábel

Easycap bedugva a PC-be, RCA kábellel összekötve a kütyü és a lejátszó. Telepítem a digitalizálóhoz járó kis drivert (a rendelt hely letöltési oldaláról), telepítem az OBS-t (a mellékelt használati útmutató ajánlása).
Az eszközkezelő azt mondja a bedugott digitalizáló egy bizonyos AV to USB 2.0 néven fut. Eddig egész jól hangzik a dolog. OBS elindít, nekem pedig az okosok azt mondták, hogy a Video Capture Device résznél egy bizonyos OEM Device résznek kell szerepelnie semmiképp nem pirossal.
Nekem azonnal piros. Viszont a listában kiadja ezt a bizonyos AV to USB 2.0 részt. Nem piros. Öröm és boldogság, átváltok arra, mindent alapbeállításon hagyok. Az OBS felületén megjelenik egy bizonyos piros keret, gondolom a lejátszás vagy felvétel széleit jelezné (felbontást állítva változik a mérete).
Viszont ennyi. Fekete kép, nem kék, ahogy annak elméletileg lennie kellene a VHS lejátszónak hála. Hiába indítom a VHS-t, ugyanúgy feketeség.

Amikkel próbálkoztam (eredménytelenül):

• OBS-en belül próbáltam FPS-t, színtartományt, felbontást is állítani.
  • Driver újra és újra és újra telepítés a gép azonnali, későbbi újraindításával, különböző sorrendben, hogy csak a digitalizáló legyen rádugva, hogy minden össze van kötve.
  • Próbáltam másik drivert és másik programot (AMcap, ha jól emlékszem), szintén a kütyühöz kapott oldalról.
  • Próbáltam másik drivert a neten böngészve telepítve, illetve eszközkezelő-illesztőprogram frissítés módon.
  • Próbáltam OBS helyett VLC-t, Pinnacle Studiot használva képet vagy legalább hangot előcsalni.

Megjegyezném, hogy az OBS minden része teljesen új számomra és az egész digitalizálás dologgal ez az első próbálkozásom.

Előre is köszönöm az esetleges tippeket!

Near

1 Like

Szia! Kaptál erre a kérdésre valamilyen fórumon választ?Tudod használni már a programot?
Sajnos én is hasonló helyzetben vagyok,és nem találtam megoldást.

Szia!

Sajnos nem érkezett semmi válasz sehonnan. Illetve a bolt, ahonnan vettem sem tudott érdemben segíteni. Minden próbálkozásom ellenére csak azt ismételgették, hogyan kellene működnie. Több nap próbálkozás után visszaküldtem a terméket és megkaptam a pénzem.
Azóta sem sikerült digitalizálnom semmilyen formában.

Köszönöm a választ,és sajnálom!

Szia hasonló problémám van nekem is. Van más eszköz EasyCap-en kívül?
Próbáltam többféle drivert is, eljutok addik hogy SMI FrameGrabber jelenik meg OBS-ben de továbbra is fekete kép.

Sziasztok.
Nekünk van egy ilyesmi nem tudom mi a neve mert volt vagy 2 fajta meg nem én használtam.
Viszont nekünk járt hozzá saját program amivel lehetett csak felvenni mivel más nem látta a képet.
Neten sincs fent hozzá program? Mert ilyenekhez járni-a kellene.
Mondjuk nekünk olyan 6-10 e ft körüli volt (nem tudom pontosan már) tehát nem a legolcsóbbak közül való volt ilyen 2-3eft magaságábán elhiszem ha nem jó semmire.
Amennyiben lehetőség van rá mehet vissza és venni kell egy drágábbat és utánna nézni jár-e hozzá program.

1 Like