Videó kártya dilemma PUBG

Sziasztok
Segítség kellene abban hogy asus 2080 8gb vagy asus 2080 11gb os videókártyát vegyem e meg. A szempont hogy 144 fps meglegyen ultrába.A lényeg hogy szép folyamatos fluid mozgása legyen a karakternek mert jelenleg nem szaggat a játék csak olyan mintha lassan mozognék pl:The vr Jani Vagy Blyyy vagy schroud… - Hoz képest. Jelenleg vegyes beállítások melett 70 fps stabil. Beállítás kb high. Van ami ultra, árnyék low.
Ha szerintetek nemcsak a videókártya a gond akkor kérlek írjátok meg azt is. Köszi.
A konfigom:
Monitor:acer predator xb271huabmiprz nvidia g-színek 1920x 1080 27 colos
Pc:
Ház: zalman z9 neo
Táp:fsp 700w hyper
Memória:G.Skill Aegis 8GB DDR4 3000MHz F4-3000C16S-8GISB ebből van 2 db.
Alaplap: Asus PRIME B450-PLUS alaplap
Proci: AMD Ryzen 5 2600
Tárhely: Crucial 500GB MX500 CT500MX500SSD4 M.2 SSD
Videó kártya:asus 1060 6gb
Szóval szerintetek merre tovább? Fejlesztésre szánt összeg 600 000 forint lenne. Kezdjek új konfigba vagy bővítsek valamerre?
Monitor maradna szóval g szinkes kártya kellene.

Szia,

Mivel 600k keretet írtál ezért én erre azt mondanám, hogy a jelenlegi prociddal csinálj egy bios frissítést, és jöhet a r5 3600+2080 ti, és élvezd.

2 Likes

A 3600 jó ötlet, de 1080p 144FPS-re a 2080Ti szerintem felesleges. Akkor már lehet hogy vennék egy 240Hz-es monitort is mellé, Az még bele kéne férjen. Ha pedig marad a monitor, elég lehet egy 2080S/2070 SUPER is, akkor pedig esetleg vehetsz 3700X-et. A legtöbbet természetesen az első opció fog javítani az élményen

2 Likes

Szia köszi a választ az tuti biztos jó lenne csak azt nemtudom feltétlen kell e a 2080 ti kártya. Meg a 2600 as proci a 2080 as ti kártyát ki tudná hajtani?

A monitort meghagynám mert sok fps gammel játszok és korábban azt olvastam hogy erre a célra ez a legoptimálisabb illetve szerintem nekem ez elég.A lényeg hogy ultrában 144 fps stabilan meglegyen de fölöslegesen nem szeretnék fejleszteni csak annyira amennyire kell.
Jó lenne ha csak úgymond a skill számítana nem a hardverbeli háttér.

Procit fejlessz 3600-ra, gpu-bol felesleges a TI.

2 Likes

Miért ragaszkodsz ennyire az ultrához?
Az általad említett személyek is very lowon tolják. Amúgy én a 3700x/2080super kombóra szavazok. De 1080p-re még ez is sok.

3 Likes

Mert csúnya a játék próbálgatom a jelenlegi konfigom is a beállításokkal és ha valaki meszebb van akkor azt nehezebb észrevenni. Pl low antianalising… Stb 78 fps jelenleg.Ha minden ultra 45 fps de viszont 8x el rendesen láttam hogy mi micsoda. Nem kevertem össze mondjuk a traktort a bokorral meg a fát az emberrel. Ha kombinálom a beállításokat akkor 60 fps megvan de olyan mintha lassú lenne a karakterem. Ha minden low akkor kb 80 fps ahogy fentebb írtam de viszont messzire nem veszem észre az enemy player csak ha oda scoopolok. Ja és persze egyedül vagyok a semmi közepén ha squadba többen jönnek akkor 23 fps ami nagyon rossz.

Hogyha nem fogsz monitort váltani akkor 3700X és egy 2070S/2080S.

2 Likes

Köszönöm az eddigi kommenteket majd januárban eldől.Hátha tudok intézni kölcsön kártyát.

Srácok, felejtsük már el a 2600-ról 3600-ra fellépést. Nincs köztük akkora különbség hogy megérje.

2600-ról legalább 3700X-re érdemes felmenni, több mag, több szál, egyébként is jól fog jönni.

1 Like

Amúgy megy az a ram rendesen dualba? Csak mert leírásod szerint nem kit-ben van és ha nem tudja rendesen kihasználni a dual-t csúnya mennyiségű fps-t bukhatsz.

Egyébként én is a 3700X/2080S párosra szavaznék.

1 Like

Attól, hogy van egy keret nem kell az összes pénzt belepumpálni. (Monitor csere stb)

Ha ultrán játszol fixen hátránnyal fogsz indulni a többi játékoshoz képest.

1 Like

Úgy gondolom igen de most elbizonytalanodtam majd ránézek a ramra de szerintem csak pár fpst nyerek max 6 ot.

Értem amit mondasz de valamit muszájleszek változtatni mivel jelenleg tényleges hátrányban vagyok. Ha nem is lesz minden ultrán, de 144 fps kellene mivel a monitort is kikellene használni. Meg szerintem az az optimális a szemnek is amit még minimálisan de észlelhető szemmel meg persze segíthet a cél lekövetésében. Sok videót néztem meg ezzel a témával kapcsolatban. Ezért vettem ezt a típusú monitort. Lásd felül.

Addig próbáld ki ezt a settinget

2 Likes