Videó kártya nagyobbra váltás

Sziasztok!

Szeretnék egy rtx 2060-as videókártyára váltani(erre: https://ipon.hu/shop/termek/gigabyte-gvn2060wf2oc6gd-geforce-rtx-2060-6gb-gddr6-windforce-oc-pcie/1706931)nem érdekel az rtx funkció csak a teljesítményt használnám 1080p-ben. Az érdekelne hogy a jelenlegi gépem ki tudná-e hajtani, illetve a tápban sem vagyok biztos “elvileg” elegendő de sajnos csak silver. Sajnos a bottleneck oldala most nem megy.

Gépem:

• Amd ryzen 1500x
  • Be quiet! Pure Power 10 500W BN273 tápegység
  • Corsair 4x4GB DDR4 3000MHz
  • Gigabyte GA-AB350-Gaming 3 alaplap
  • Gigabyte GTX1050 Ti OC 4GB

A táp elég, de bottleneced már szinte biztos hogy lesz vele. Hogy mennyi, az a grafikai beállításoktól függ. Ha Ultrára teszel mindent, akkor jobban terheled a GPU-t, de persze alacsonyabb lesz a framerated is. Ezen kívül az újabb játékoknak már kevés lehet a 4 magos procid.

A tápod elbírja valszeg, megbízható márka a BQ.

Ennyit egyébként nem ér egy 2060, mert 5700-at is kapni már hasonló áron, ami meg erősebb, és 117-ért is van már 2060 is.

Igen néztem az 5700-at csak még nincs elég vélemény meg tapasztalat vele azért nem vettem figyelembe.
Úgyis akartam kártyát váltani és most láttam az akciót az iponnál hogy adják mellé a codot(megakartam venni mert nagyon tetszett) és akkor már egész jó árnak tűnt.

Akkor oké ha úgyis megvetted volna a játékot.

Köszi szépen a segítséget!