TheVR Fórum

Video_TDR_Failure nvlddmkm.sys típusú kékhalál probléma

Sziasztok! Akadt egy problémám. Tegnap játék közben kaptam egy Video_TDR_Failure nvlddmkm.sys kék képernyős hibát. Nem nagyon tudtam, hogy mi ez, mert még soha nem kaptam ilyen jellegű hibát. Nem is értettem, mert a kékhalál előtti napon még simán tudtam játszani erre másnap már nem. Azt olvastam az interneten, hogy valószínűleg nincs frissítve a windows vagy a videókártya illesztőprogram, de az nvidia és a videókártya is le van frissítve a legújabb verziókra. Érdekes módon a windows nem frissül valamiért pedig minden nap manuálisan ellenőrzöm, hogy van -e új frissítés. És van is, csakhogy amikor elkezdi telepíteni a frissítés 0%-nál már el is tűnik, hogy elkezdte volna vagy befejezte volna frissítést, még a frissítési előzményekbe sincs ott. Nem tudom, hogy ennek van-e bármiféle köze a kékhalálhoz, de azelőtt még nem történt ehhez hasonló. A gépem egy Asus rog gl503-as notebook.
Proci: i7 8750.
Memória: DDR4 2666MHz SDRAM.
Videókártya: Geforce GTX 1050Ti.
16 GB RAM.
Nem tudom, hogy ezek az adatok segítenek-e, de azért leírtam.
Remélem tudtok segíteni, mert én teljesen kifogytam az ötletekből. Előre is köszi szépen a segítséget!

DDU-val telepítsd újra a videokártya illesztőprogramját, illetve próbálkozz egy Windows Update visszaállítással.

1 Like

Oké! Köszi a segítséget.

1 Like

RAM tesztet nézzél, ha elsőre nem dob semmit, akkor mondjuk másnap megint. Én is szenvedtem ilyen hibával, minden leírás a VGA driverre utalt, aztán kibukott hogy az egyik RAM- hibás.

2 Likes