Videokamera vásárlás

Sziasztok!
Kamera ügyben szeretnék segítséget kérni.
Ez egy hosszú bejegyzés lesz, így mindenkinek köszönöm a türelmét, aki végigolvassa,
valamint köszönöm, ha tudtok segíteni.

Egyik fő kérdésem az lenne, hogy digitális fényképezőgépet érdemes kamerának használni,
vagy inkább videokamerában kéne gondolkodni? Persze ez nagyban függ a kritériumoktól.

Sok fényképezőnél azt látom, hogy 30 percet lehet vele max venni és van, amikor pl egy ünnepséget
kéne rögzíteni, akkor 1-2 órányi felvétel kellene.
Tudom, erre megoldás lehet, ha a 30 perc lejárta után indítom a következő 30 perces felvételt,
de itt jön képbe a következő kritériumom.
Most egy Olympus fényképezőt használok, és kb. egy órát tudok felvenni folyamatos használattal.
Viszont már kb. 15 perc után iszonyúan felmelegszik az akksi, és volt már pl olyan, hogy kikapcsolt
a gép, annyira meleg volt az akksi. Van egy tartalék akksim, de az ilyen helyzeteket az sem oldja meg,
mert ha felmelegedett, akkor vagy 5 percet várni kell, amíg lehűl. És mivel közvetlen mellette van az
sd kártya, nem a legszerencsésebb, ha forró.

Igen, tudom, hogy az energia hőt termel, és minden akksi melegszik, de ez az akksi durván meleg.
A következő nem lét kérdés, de nem lenne rossz. Mivel nem gameplay videókat csinálok, ezért nem érzem szükségét
a 30/60 fps videóknak. Viszont fényképezőknél általában csak 30/60 fps szokott lenni.
Mivel nagyrészt valamilyen eseményről készítek felvételt, vagy gyerektáborban filmezek,
szerintem elég lenne a 25/50 fps, de aki jobban ért ehhez, az megpróbálhat meggyőzni arról,
hogy miért használjam a 30/60 fps-t.
Az utolsó pedig az lenne, hogy jó full hd felvételeket tudjon rögzíteni.
Mert ugye full hd és full hd között is van különbség.
A 2k-nak nem érzem szükségét, max akkor használnám, ha a videóra veszteségmentesen szeretnék zoom-olni.

Tehát a fő kritériumaim a következők lennének:

• ne legyen felvételkorlát
  • jó akkuidő
  • esetleg állítható fps
  • full hd felvétel

És akkor vissza az első kérdéshez, hogy fényképező vagy videokamera?
Lehet, hogy vannak olyan gépek, melyek igaz 30 percet vesznek egy huzamban, de nagyon jó az akksijuk, így kiküszöbölhető a hosszú felvétel. Várom a profik és tapasztaltak segítségét.

Köszi annak, aki eljutott idáig és egyáltalán végigolvasta ezt! :slight_smile:
Előre is köszönöm a segítségeket és a rám szánt időt!

Szia

Azért található a legtöbb kamerán 30/60 fps, mert manapság szinte minden az NTFS szabványt támogatja.
NTFS Amerikai & Japán szabvány
PAL Európai szabvány, utoljára DVD tokokon láthattad szvsz
Tehát érdemesebb 30/60at használni

Ha jó autofókusszal szeretnél kamerázni és nem szeretnél sokat rászánni, akkor nem ajánlom a fényképezőgépet. (jó autofókusza van pl a canon 80D ami most 360 obi nélkül, tehát drága)

Ha pedig manuálisan szeretnél fókuszálni, akkor pedig egy olyan canont ajánlok aminek van magic lantern támogatása.
magic lantern: http://www.magiclantern.fm/

1 kedvelés

Talán próbálj meg szétnézni a MILC-ek világában. Ezek a tükörnélküli fényképezőgépek. Körülbelül hozzák a DSLR-ek képivilágát a cserélhető objektíves tükörnélküliek, de mechanikus alkatrészek hiányában strapabíróbbak és kisebbek. Technikailag modernebbek, jobban a videózásra vannak felkészítve, mint a DSLR-es társaik. (pl. távolivezérlés telefonról, fHD 60fps)

Ja és a 60fps azért fontos, mert egy sokkal dinamikusabb, smoothabb képet kapsz amitől szebbnek tűnik a felvétel.
Nekem egy Canon 600d-m van ott a 720p60 végeredményben szebb mint a 1080p30 ha jelentős mozgást tartalmaz a kép.

1 kedvelés

Én is Canon 600D-t használok magic lantern-el a fedélzeten. Én 1080p-ben használom 23,768fps-el 1/48sec-es záridővel. Ilyen körülmények között szebb mint a 720p.
Milyen árkategóriában nézelődsz egyébként @Aklarus13 ?

Mert ez is behatárolja milyet ajánljunk neked :slight_smile:

1 kedvelés

Először is köszönöm az eddigi válaszokat! :slight_smile:
Nagyjából olyan 80 000 - 110 000 körüli összegben gondolkodom.
Az ár csak annyiban változtat csak a dolgokon, hogy később veszem meg,
ha drágább, mert folyamatosan teszek félre rá.
De 120 fölé nem igazán szeretnék menni.
Úgy sem profi minőségben akarok felvenni, hanem élvezhető Full HD-ben.

Hát akkor mindenképpen digitális videókamerát javasolnék. Tapasztalatom viszont nincs velük. De talán lehet, hogy egy olcsóbb digitális fényképezőgép is tud felvenni több mint 30 percet ha képes kezelni az exFat-ben formázott sd kártyát. Pl Canon 600D azért 11-12percet vesz fel alapjáraton mert bekorlátoz a Fat32 a fájlméret miatt.

1 kedvelés