Videokártya ajánlás

Sziasztok! Az elmúlt hetekben gondolkodtam, hogy GPU-t kene vennem és vannak ötleteim, de inkább megkérdezlek titeket, hogy mit ajánlotok max 220000 alatt? Eddig az MSI 2060 12Gbs, vagy MSi ventus 3060 12gbset nezegettem, mert ajánlották fórumokon.
Build:
i5-10400F
MSI Gtx 1060 6GB OC
2x8 GB Kingston Fury 2666Mhz

Szia.

A konfig többi részéről még jó lenne tudni, könnyebben tudunk segíteni, legfőképpen a táp, alaplap kombóra gondolok, de a többi is jöhet.
Én személy szerint inkább egy 3ventis kártyát ajánlanék, persze csak azután miután letisztáztuk a teljes összeállítást. (Igy zárójelben még annyit, hogy szerintem a hardver vásárlás lesz az a topic, amibe ez a kérdés mehet)

3 kedvelés

Rx 6650xt jobb mint ezek a kártyák

Hello!
Teljes config:
i5-10400F
2x HyperFury 8gb 2666Mhz DDR4
MSI GTX 1060 6Gb OC
EVGA 600 BR PSU
WD- M.2 1Tb SSD
Samsung 870 2.5 1TB
MSI H410M-A Pro alaplap

1 kedvelés

Szia!

Ezt a két kártyát ajánlanám, de sajnos eléggé vissza lesznek fogva, a gyengus alaplap és lassú RAM-ok miatt. Plusz egy tápcsere is érett, éppen ezért lesz szerintem a legjobb választás a harmadik/negyedik. :smiley:

Példa videó:

(nyilván lehetne az MSI is 3060-ból, de hűtésben jobb az Asus)

Tápból pedig ilyet illenék beszerezni:

3 kedvelés

@Error megfogalmazta amit kell, sok mindent nem tudok hozzáfűzni. Egy minőségibb lap meg egy gyorsabb ram nem ártana, mint ahogy a táp sem. Ha az utolsó 2 kártyából választasz akkor én inkább ajánlom az Asus-t. De lehet, hogy jobban megérné azután kártyát venni miután kicsit fel lett húzva az összeállítás minősége, vagy a kártya vásárlás után dolgozni a többi dolgon, de akkor már inkább az első variáció.

2 kedvelés

Aakor kezdésnek a gép teljesítményét jobban megemelné, ha cserélném az alaplapot egy MSI Z490-A Prora, a Ramokat meg 2x 8 GBs Corsair Vengance 3200Mhz-s Lpx-re és utána szereznék egy új kártyát?

Igen, igy már nagyobb tered lenne videokártya választásnál, viszont a tápegységet se felejtsd ki az összeállításból, szomorú lenne, ha a frissen felújított gépet egy megbízhatatlan táp füstöltetne el. Illetve nem tudom, hogy a közeljövőben tervezel e K-s intel procira váltani, és overclockolni azt, mert ha nem akkor szerintem felesleges a z490es lap.

1 kedvelés