Videókártya és Nextgen GPU (NV: Ampere, AMD: RDNA2) kibeszélő

Néhány hír, Radeon image sharpening, és pár infó a jövő hónapban érlező MSI RX 5xxx kártyákról, valamint waterblockokról:

Sziasztok.

Nem szeretnék új topikot nyitni, ezért itt kérdezek.
Volna egy EVGA 550W Bronze 80+ minősítésű tápom, Ryzen 3600-at illetve egy RX 5700XT elbírna, vagy váltsak nagyobbra? Bőven garis, gondoltam jó volna kíhúzni vele még pár évet :smiley:
Ugye én is az egyedi hűtéssel ellátott kártyát várom, ott gondolom a fogyasztás is nagyobb lesz mint a referenciánál… Mit gondoltok?

Elbírja.

Köszönöm, egyébként most is egy elég nagyfogyasztású kártyát hajt (RX 570 8GB nitro+), de azért jó ha rákérdezek, mert 600w-os tápot ír neki a gyártó oldalán…

Az csak egy ajánlás. Nyilván sokmindentől függ, pl procitól mivel az a másik nagyobb fogyasztó. Mivel a R5 3600 elég keveset eszik, így nem valószínű hogy vármi gond lenne, hacsak nincs egy rakat HDD-d meg 100 ventid a házban.

1db hdd és 3 120mm-es arctic venti, szerintem az nem nagy dolog :slight_smile:

Az nem lesz gond.

1 Like

Az átlagos kaki minőséggel rendelkező userek miatt… Nem mondom hogy nem érdemes nagyobbat venni új gépnél, ha minimális az árkülönbség, de egy ha 550W-es EVGA bronzod van (B3?) akkor annak el kellene bírnia gond nélkül.

1 Like

Köszönöm a választ. Gondoltam én is, hogy elbírja, mivel jelenleg is egy elég nagyfogyasztású kártyát lát el árammal, de én olyan vagyok, hogy inkább kérdezek, elég segítőkész emberkék vannak itt :slight_smile:
Ez olyan, hogy előbb gondolkodj és utána beszélj dolog, én inkább kérdezek ha tudok valamit, ha nem (akkor végképp :D)
B3?-ra a válaszom:

Így nevezi magát, igen :slight_smile:

1 Like

https://www.pcx.hu/msi-rtx2060-super-8gb-gddr6-gaming-x-videokartya-416442

És ez most mi?
Mert az msi 5e-vel kevesebb.

Kezd eltérni a téma a lényegtől, nem?

Igazából az AMD lehet nagyobbat robbantott videókártyák terén mint a procikén. Ha lesz rendes hűtés sztem kb 2050mhz ki lehet oc-zni ha ez vízhűtéssel sikerült 2200-ig. Akkor meg már tényleg b@szógép annyi pénzért az 5700xt, de végülis mókuskerékkel is szép fps-t tud hozni.

Hát hogy néz ki ez a kártya :smiley:

Ha a 2080 super is ilyen lesz

3 Likes

Nekem ez már a túlzás kategória, dehát kinek a pap, kinek a paplan :smiley:

1 Like

én is adnám… de hát nem tudom mikor fogok új videókártyát venni, ilyen árak mellet O.o

Talán az ünnepi szezon környékére normalizálódnak az új kártyák árai. De sajnos meg kell barátkozni a gondolattal, hogy ilyenek maradnak az árak.

Ez olyan mint mikor emelik az üzemanyag árát és az miatt emelik a cukor meg minden egyébb árát is. Bezzeg mikor lejjebb megy akkor nem csökkentenek. :smiley:

3 Likes

Tudom ízlések és pofonok, de nekem rohadtul nem jön be.

A 2060 (kvázi az előző gen) dizájnja jobban bejött, gondolkodok egy 2070S uppon de valszeg most kihagyom az aorust mert ez már kicsit kiszaladt az ízlésből. Most a “nyersebb” EVGA dizájn jobban bejön, de várok mert izgat milyen XT-k jönnek :grin:

Nekem az MSI designja szimpatikus. Van RGB, de nincs olyan nagyon túltolva:

Remélem az RX kártyák is ezt a designt kapják :slight_smile:

5 Likes