TheVR Fórum

Videókártya gyakoribb melegedés

Sziasztok! Egy olyan problémával fordulnék felétek, hogy Fortnite közben néha eléri a 76-77 fokot a vidikarim
Ezen hogy lehetne faragni kicsit? (Beállítások full lowon vannak)
Ház: SPC Signum SG1 TG (gyári ventik)
Kártya; GTX 1060 6GB

Gtx 1060 belül melyik kártya?(gyártóra gondolok)

1 Like

Először pontosítsd milyen 1060 van, de így látatlanban is ez egy teljesen normális érték nem kell vele különösebben foglalkozni. Ha tartósan 85 fok felett lenne, akkor már tényleg érdekesebb lenne a dolog. Amivel talán picit javíthatsz, hogy kitakarítod a géped, komprosszoral kifújatod, újrapasztázod a videó kártyád, de ezt csak akkor ajánlatos megtenned, ha már csináltál ilyet, ha nem akkor inkább csináltasd meg tapasztalt emberrel.

1 Like

Teljes egészében ez a kártya

Rendben, köszi!

Hali, milyen házban van? Illetve milyen ventik vannak a házban és hogy állnak?

SilentiumPC Signum SG1 TG házban van, alap ventik vannak. És ahogy alapból be volt szerelve, nem nyúltam hozzá.

Csak a kártya melegszik, vagy másnak is melege van?

1 Like

Csak a kártya de nagyon max a 80 ameddig felmegy. De csak fortnite közben, amikkel ezen kívül játszom, kutya baja.
Alapjáraton meg 50-51 fokos.

Tehát ASUS GeForce GTX 1060 6GB EX-GTX1060-6G bár lehet O6G is.
A házad a nyitott/rácsos elejű vagy a zárt? Nem tudom hány db. azaz alap szerelés, de én “2x12/14cm elől, 1x12cm hátul” ventikombót erősen javasolnám. Illetve egy újrapasztázást a GPU-nak. Meg természetesen egy nagynyomású levegős takarítást a teljes gépháznak.

(bár nekem sok az alapjárati 51 fok is a kártyán, egy 22 fokos szobában megfelelő szellőzésű házban 40-nél nem illenék többnek lennie - max. ha nem pörögnek a ventik sem rajta)

Viszont a Fortnite mocsok gépigényes játék, tehát nem meglepő, hogy annál a legmelegebb a kártya.

Rácsos elejű, elől 1 (max 2) hátul fixen egy.

Az alapjárati ~50 fok nekem is kicsit soknak tűnik. Amit mások is javasoltak: előre 2 ventit applikálj be (1 a CPU-hoz viszi a huzatot, 1 pedig a GPU-hoz küldi) és takarítás/portalanítás izomból, sűrített levegővel.

Ha ez megoldja, akkor örömboldogság’, ha nem, akkor lehet tovább gondolni! :slight_smile:

1 Like

És melyik ventiket ajánljátok?

kép
Most alapjáraton ennyi, és nem értem miért 18% a kihasználtság (volt h felugrott 100 ra is egy tizedmásodpercig és aztán újra le )
Nincs megnyitva semmi, csak a net.

Ez a 42 fok is egy teljesen normális érték. Először takarítsd ki a gépet, ahogy javasoltuk és utána nézd meg az értékeket, utána ha akarod pasztázd újra a GPU-t, ezzel nyerhetsz pár fokot. Ha, akkor se látsz olyan értéket amit szeretnél, akkor előre vegyél kettő ilyet:

Viszont továbbra is tartom a véleményem, hogy ezek az értékek jók és feleslegesen akarsz költeni.

Rendben koszonom
Bar a ventik nem tudon jol vannak-e raneznel kerlek?

Igen, a ventik jól állnak! Előre passzíts be még egyet (a linkelt Silent Wings, príma) és takarítás után nézz rá egy HWinfoval, hogy mi változott hőmérsékletileg.
A GPU-t azért addig ne kapd szét, ha nem muszáj, lehet ez is megoldja :slight_smile:

1 Like

Oksa oksa
De akkor nem gond ha marad az alap SPC elol? Azt hittem 2 db silent wings 3 kell mert egy kevés (gondolvan hogy kaki az alap SPC)

Maradhat nyugodtan, feltéve ha ezeknek a gyári ventiknek a hangja nem zavar! A Silent Wings (ahogy a neve is sugallja) ‘silent’ :wink:

2 Likes

Zárható @moderators

1 Like