TheVR Fórum

Videókártya hiba (rx 480)

Sziasztok! adott egy gigabyte rx 480 g1 gaming 8gb-os videókártya, ami működik, csak minden játéknál texture bugok/glitchek vannak (kis fekete, fehér pontok villannak fel, nem tölt be a texture, néha fekete lesz a fél map) eléggé idegesítő, és nem tudom hogyan tudnám megoldani. Ha valaki tud segíteni kérem jelezze!

• Milyen játékokról van szó pontosan?
  • Teljes konfigurációd?
  • DDU használata?
  • Driver, OS naprakész?
  • Hőmérsékletek, kihasználtság?
  • Windows honnan származik pontosan és melyiket használod?
  • vBIOS flashelés?
4 Likes
  • minden játékban ez a hiba van
  • teljes konfig: intel xeon e5-2620 v1, 32 gb 1333 mhz ram, 600W nbase táp.
  • DDU használata megtörtént
  • driver, os naprakész.
  • videókártya hőmérséklete: 70 °C fölé nem megy. kihasználtsága: általában 70-80%-on fut.
  • gamager.com-ról vásárolt windows 10 pro-t használok.
    *vBIOS flashelés megtörtént.

Inkább itt keresném a hibát.

3 Likes

Ezt sem az életbiztosítási kategóriához sorolnám… :smiley:

Eredeti témára visszatérve: Nem vagyok benne biztos hogy egy szerver procinak ilyen módon kéne bottleneckelnie egy GPU-t, de sok referenciánk sincsen hogy másoknak mi a jelenlegi állapot.
Magas és alacsony grafikán is ugyanúgy hibádzik a grafika?

1 Like

igen, magas és alacsony grafikán is egyaránt bugol minden játéknál.

Nekem még a DDR2 korszakban halott memória modul művelt ilyeneket.

1 Like

MemTest86 és HD Sentinel mehet rá, veszíteni nem tudunk vele.

3 Likes

Attól függ milyen programról/játékról van szó. Sok Xeon procival találkoztam, részben alkalmatlanok játékra. Mindig van valami hiba velük ilyen téren az utasításkészlet miatt. Főleg ezek a régebbiek nem szeretik újabb GPU-val.
Ha mellé raknánk egy Quadro kártyát még rosszabb lenne a helyzet. De ez nagyon proci függő dolog, mert ismerősnek Threadripper (jól írtam?) procija van RTX karival és nagyon szépen megy neki minden. Mondjuk AMD kicsit másabb ilyen téren.

1 Like