Videókártya hőmérséklet

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy MSI Geforce rtx 2080 Duke OC 8 gb videokártyát maximum milyen hőfokig szabad hagyni. 75-80 vagy mehet fentebb ?

Szerintem 90-ig nincs nagy probléma, de vész esetén úgyis kikapcsol a gép. Én 80 fölé nem feltétlenül engedném

Automatikusan elkezdi visszavenni az órajelét több lépésben, ha jól emlékszem olyan 70 fok környékétől folyamatosan. Szóval érdemes 70 alatt tartani, de egyébként baja nem lesz 80 felett sem.

Én semmit nem állítottam s pl valami gamet nyomok far cry 5 pubg akkor olyan 73-74 C van akkor az még nem vészes :smiley: Köszi a segítséget :slight_smile:

Akkor viszont érdemes lenne állítani szerintem, ha jól emlékszem a gyári venti teljesítménygörbe valami 60-70%-ig megy fel maximum. A videokártya driverben/msi afterburnerben lehet nézelődni a venti szabályzásnál. Én pl minimális terhelés alatt ha lehet 0-ra állítom így böngészésnél teljesen csendben van, 60-65 fok felett meg hadd szóljon ami a csövön kifér. Persze ez hanggal jár, de ha fülessel/nagyobb hangerővel játszol, pont mindegy.

mikor pl böngészek egyáltalán nem is mennek s mikor terhelés éri akkor bekapcsolnak.

Akkor a minimum valószínűleg be van állítva alapban, csak a maximumig nem pörgeti fel mikor kéne.

Inkább hangja legyen, mint kuka később… :smiley:

hogy tudom beállítani hogy maxra pörgesse fel ?

Én is ezt tudnám ajánlani :slight_smile:

K%C3%A9pkiv%C3%A1g%C3%A1s
Itt akkor max mennyire rakhatom ha gamelek ?
Vagy ez függ attól is hogy mennyi a hőmérséklet ?

Igazából jó lenne az Auto mód. Csak nézni kéne, hogy mennyire tolja fel magát játék közben. Ha 100%-ig felmegy, akkor nincs mit tenni. Viszont, ha nem megy fel 100-ra és elég meleg a cucc, akkor be kéne állítani a 100-at manuálisan. Mondjuk az lenne a legjobb, (ha van rá lehetőség) ha automatikusan felvenné 100-ra magát. Erre kéne törekedni. Mert az sem megoldás, hogy manuálisan állítgatod. (Úgy hagyni szerintem meg felesleges)

Ki kell tapasztalni. Viszont lehet semmi gond nincs vele… ha melegebb fentebb is venné magát. :slight_smile:

Nagyon szépen köszi beraktam auto lássuk most mi lesz :smiley:

MSI Afterburnerben a Settingben a Fan fül alatt tudsz beállítani egyedi terhelésfüggő ventilátor fordulatszámot.

Sziasztok lenne még 1 kérdésem. Pubg ingame mikor tolom akkor van kb 80 fps s a gpu 40% használja. Hogy tudnám megcsinálni hogy mondjuk ne 40% használja hanem több hogy legyen meg a 144 fps. Mondjuk használja olyan 80% át. (A hűtés most f*sza. 55-60C alacsony venti sebességnél is)

Ilyen esetekben általában egyszerűen más limitál. Nem elég erős a proci például.

Rendben.Akkor ilyenkor egyáltalán nem lehet húzni ? (ryzen 5 2600x procim van)

Mennyi a kihasználtsága?

Azt hol tudom megnézni ? Afterburnben be állítom a cpu usage 1-12 ig ?

Afterburnerben bekapcsolod hogy játék közben írja ki a terheléseket, és ott látod.