TheVR Fórum

Videokártya indítás

van
egy integralt videokartyam Q43 VETTEM egy RADEON HD 4850 DE nem indul .az alaplap hp 8000 elit .mindig az integraltat veszi figyelembe gondolom.valaki tud segiteni . awin 10 pedig nem enged a BIOS ba , csinaljak CMOS resetet?

Szerintem mindenképpen a BIOS-ban kellene megnézni a beállításokat, és letiltani az integrált grafikus vezérlőt. A CMOS reset nemigen segítene, mivel az a gyári alapbeállításokra rak mindent, vagyis ugyanúgy maradna az integrált GPU.

Azt pontosan hogyan érted, hogy a Windows 10 nem enged a BIOS-ba?

bekaocsolas utan egybol indul a win.semmilyen F kombinacio sem DEL,ESC nem adja a BIOS t.tul gyorsan indul a windows

es a BIOSban mit kell alitani?a primary pci e?

Nem tudom, hogy ezen az alaplapon pontosan milyen BIOS van, de általában Integrated Peripherials menüpontban szoktak ezek szerepelni mint pl. Onboard VGA vagy Internal Graphics, és ott válaszd a Disabled opciót. De olyan BIOS is van, ahol úgy kell keresni, hogy VGA Priority vagy Primary Graphics Adapter, és ott kell kiválasztani a PCIE opciót.

A BIOS-ba úgy próbálj belépni, hogy megnyomod a bekapcsoló gombot, és azonnal nyomkodod a megfelelő billentyűt. Ez BIOS-tól függően lehet DEL, F2 vagy F10, általában ezek közül valamelyik.

1 Like

@Pityu_Mester , emelem kalapom, hogy érted, hogy a kérdező mit ír. :smiley: (nem erőssége a magyar)
F10 lesz egyébként a befutó, HP-knál legalábbis az szokott lenni.
Valószínű, hogy egy BIOS frissítés sem árt majd, ha van.

2 Likes

sajnos nem sikerul,sem az F2,F10, DEL,ESC ,F12nem IRANYIT A BIOSba

egybol megjelenik a win logo

probaljam meg ps2 csatlakozos billentyuzettel?

kapcsold ki a fast boot-ot windowsban, hátha akkor több időd van nyomkodni.

3 Likes

Nyomd meg a reset gombot, és ne várd meg amíg a képernyő bekapcsol, ahogy reseteltél kezd el nyomkodni az F10-et és ne hagyd abba amíg ki nem dob valamit.

Egyébként ilyen gépről beszélünk?

https://www.avocomp.hu/hp-compaq-8000-elite#

nem talalom a tapcsatit a videokartyahoz.az alaplaprol van egy tapkabel ami a hdd -t uzemelteti sata,na ezen van ures csati ,talan az lenne a megoldas ha tennek egy sata -pci atalakitot?

Úgy látom, van némi fogalmi zavar. Az alaplapRÓL nem jönnek tápkábelek. A SATA az adatkábel.

A tápkábelek a tápegységből jönnek. Ahogy utánanéztem ennél a videokártyánál egy 6 pines tápcsatlakozóra van szükséged.

Jó lenne egy részletes leírás gépedről, hogy pontosan milyen alkatrészek vannak benne.

2 Likes

Oda

Ilyet
IMG_20210822_081041

4 Likes

Ez a gép egy irodai HP 8000 Elite, ahogy sikerült kiszednem a kérdezőtől.
Ilyen a deszka benne:

Továbbá 100%, hogy a tápegység is egyedi OEM HP cucc, jó eséllyel ilyen 320W vadállat:

Ami szintén cserés, mert ezzel nem fog menni a videokártya. :smiley:

2 Likes

es milyen tapegyseg kellene?

Én kukáznám az alaplapot előtte, mivel egyedi HP és nem szabvány sem a táp, sem az alaplap. Milyen proci és ram van a gépben?

intel core dual E8500,8 GB ram

Jujjuj, ilyen a géped belseje pontosan:

nem egeszen