Videokártya kérdés

Sziasztok a kérdése az lenne hozzátok srácok mivel kicsit dilemmában vagyok. Elgondolkoztam egy RTX 2080-as kártyán, de mivel a gépben nem csak azt kéne fejleszteni Gondoltam veszek használtan egy 1080 Ti-t mivel tartok attól, hogy az Nvidia bejelent valami új kártyát ami akár lehet 3080 vagy akármi lényegtelen. Ti mit javasolnátok vegyek egy 2080ast vagy egy 1080 Ti-t ?

Mi a teljes konfig?

Inkább 2070 Super van most jobb árban, ami majd 2080 szint és használt 1080Ti-t sem kapsz annyival olcsóbban, hogy megérje rizikózni a garival meg az állapottal.

Kb minden 1-2 évben jelentenek be új kártyákat, akár félsz tőle, akár nem. Az új szinte mindig jobb teljesítményt ad hasonló áron. Ezen az alapon soha ne vegyél semmit.

Én a helyedben vagy 2070 Supert vagy RX 5700XT-t vennék.

Asus Strix B250f alaplap
i7 7700 Processor
MSI Armor GTX 960 4GB
16 Gb Ram
Hyper evo 212 hűtő
Samsung Evo 970 250 GB SSD

a félelem abból adódik hogy a közeljövőben és nem az hogy 1-2 éven belül és kicsit túl szeretném lőni a configot mivel eléggé munkához kéne majd (és igen tudom arra a quadro jó meg a Titan széria de azokat nem tudom megfizetni )

Közeljövőben nem fognak új modelleket kihozni, a 2080 Super még szeptemberben érkezik majd. Ha jövő év elején az AMD lép valami komolyabbat a high-endben (2080 Super és 2080 Ti magasságában), akkor lehet hogy jövő ilyenkor látunk majd valamit, de az is valószínűbb hogy 2080 Ti Super lenne.

Véleményem szerint 3xxx széria (vagy bármi is legyen a neve) 2021 előtt nem várható. Egyszerűen nagyon drága volt az RTX széria fejlesztése, vissza kell hoznia a fejlesztési költségek nagyját, valamint még mindig versenyképes a legtöbb árkategóriában, high-endben meg egyeduralkodó, tehát hiába erősít az AMD, még közel sem “ég a ház” annyira mint CPU oldalon az Intelnél.