Videokártya magas hőfok

Sziasztok van egy gigabyte rtx 3070 ti eagle 8gb és coldwar közben meg minden játékban felmegy 85 fokra is
de most kipróbáltam hogy maxon pörgetem a ventiket 3000rpm en és úgyis 80 fok a kártya szerintetek ez mennyire normális? Küldjem vissza? Előre is köszönöm a válaszokat

itt a teljes specifikáció:
GPU: Gigabyte Rtx 3070 Ti Eagle 8Gb
CPU: Intel Core i7 - 11700
MatherBoard: Msi Mpg z490 Gaming Plus
Cooler: COOLER MASTER - ML240L RGB
Ram: KINGSTON 2×8GB DDR4 3200MHZ CL19 HYPERX FURY
Case: COOLERMASTER MasterCase H500P Mesh ARGB
PSU: Seasonic FOCUS GX-1000 1000W 80Plus Gold

Szia, a ventik hogy vannak a házban? Mennyi hol merre néz?

elől van 2 darab 200mm venti előlről jön be a levegő hátuljában van 1 ami kifúj 140mm és fent kettő ami szintén kifúj és 140mm de egyébként már próbáltam úgy hogy levettem a gépház oldalát de nem segitett

A fenti 2 kifújót iktasd ki, pont a videokártya elől szívják el a levegőt. Ez segíthet.

1 kedvelés

eddig nem volt ott venti 1 hete lett beletéve és nem változott a hőfok

Akkor is felesleges, javítani biztos nem javítanak a helyzeten, ergo csak eszik az áramot, + zaj.

A kártyával kapcsolatban érdemes megnézni teszteket hogy milyen hőfokokat mértek, az alapján be lehet lőni hogy hibás darab e, vagy egyszerűen ennyire gyenge a hűtése.

2 kedvelés

Azt nézted hogy mindegyik venti pörög ? Ahogy elnézem a teszteket kb 65 fok körül kéne hogy legyen a kártya . Szóval ha minden venti pörög és nincs semmi OC akkor vissza küldeném mert tartósan nem fog jót tenni neki a magas hőmérséklet. Esetleg mielőtt vissza küldöd frissítsd az Nvidia drivert vagy ha azt most tetted meg akkor egyell régebbit rátenni .

1 kedvelés

A kártya a legfelső PCI slotban van?

igen

mind a három venti pörög

Szia!

Nem az MSI Afterburner-t kéne használnod, nyilván van a Gigabyte-nak saját VGA szoftvere.
Küld vissza és cseréltesd más márkára, ez a kártya elég vacak hűtést kapott, meg nem is egy megbízható darab.

A felső két ventit pedig kösd ki, teljesen tönkre vágják a légáramlatot, a VRM sem kap hűtést.

Nem úgy van hogy fent van a radiátor az AIO nak és azon van rajta fent a 2 venti ?(nekem leírásból ez jött le ) Mert ebben az esetben ne kösse ki .

1 kedvelés

@Falcon23 jogos, jogos, igazad van, átfutottam az hűtőn. Mondjuk így meg nagyon nem mindegy, hogy milyen légszállítású ventik vannak elöl. 3db elszívó 140mm-es vs. 2db 200mm-es… Most nem számolgatok, meg igazából, ha oldallap nélkül is forró a kártya akkor nem a szellőzés a probléma, hanem a kártya maga.

fent volt a radiátor de mivel kevés neki 2 ventillátor igy előre raktam és igy 2 db 120mm egyik oldalról másik oldalról pedig a 2 db 200mm venti hűti

Őőő, micsoda? Kevés volt a két ventilátor? Milyen pasztát használtál? Most egymással szemben fújják a 20-asok meg a radiátoron lévő 12-esek magát a radiátort?!

Készíts kérlek pár fotót a gépről, mert itt valami nem tiszta.

Megoldás: ki kell vágni a francba azt az AIO-t és normális léghűtést betenni.

1 kedvelés

Igen fogok venni egy noctua hűtőt

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.