TheVR Fórum

Videókártya újra pasztázása

Sziasztok!
Egy 2017-es GTX 1060 Gigabyte Windforce OC 3GB-os videókártyát szeretnék újrapasztázni, valamint kicserélni a hővezető lapokat is benne.

A kérdésem az lenne, hogy milyen pasztát ajánlatok illetve, hogy milyen vastagságú hővezető lap való bele.

Köszönöm a válaszokat!

Pasztázáshoz Arctic MX4-et, Noctua NT-H1/NT-H2-őt, Thermal Grizzly Kryonaut-ot. (extrém esetben ProlimaTech PK-3 Nano Aluminum-ot)
A thermal pad-okra pontos vastagságot nem találtam, de általánosságban 0.5-1mm-esek a 1060-akon. (VRAM/VRM) Célszerű lenne lemérned tolómérővel a meglévőt, de annyira egyébként nem fontos cserélni, a padok tovább “bírják”, mint a paszták.

3 Likes

tőlük a liquid metal (folyékony paszta.)

Abban az esetbe, ha már pár pasztázáson túlestél :wink:
nem szűz kéznek való cucc, mert oldja az aluminiumot.

2 Likes

EDS védelem nélkül még nem nagyon szeretném szétszedni, hogy le tudjam mérni a lapokat.
Sajnos interneten se találok semmit a lapok vastagságáról.

Nemkell aggódj a lapokat nemkell cseréld, kivéve ha megserulnek es pl fele rajtamarad a chippen stb, akkor már új kell de amíg egybe van addig ujra fellehet használni.

1 Like

Akkor elég lesz egy pasztázás?

Elég lesz es ártani nem árt sose az ujrapassztazas

1 Like

Pont ezért hagytam ki a felsorolásból. :slight_smile:

1 Like

Elég lesz. Viszont hogy akarod szétkapni, ha nincs EDS karkötőd? (egyébként anélkül is kicsi az esélye a statikusságnak, ha megfelelő asztalon dolgozol, nem gumipapucsban, padlószőnyegen) Vagy egyszerre szerzed be őket?

Már megrendeltem a cuccokat hozzá, EDS karkötővel együtt. :slight_smile:
Vettem a paszta mellé egy 1mm-es lapot is.

Gondolom a két lap egymásra ragasztása nem megoldás, ha vékony lenne hozzá.

2 Likes

Nem, az nem igazán célszerű. :smiley: (de elméletileg nem lesz vékony)

3 Likes

Ne ajánljunk liquid metalt, gyakran kell cserélni, sok vele a macera, és tapasztalatlan felhasználó kezében (szóval gyakorlatilag mindenki aki itt topikot nyit) simán tönkretehet bármit.

3 Likes

Arctic MX-4 4g 2019 Edition pasztát vettem.

2 Likes

Az jó! Majd beszámolsz a sikerről? :slight_smile: